Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyához értő emberek, ti ezt...

Kutyához értő emberek, ti ezt hogy kezelitek, hogy lehet minden esetben figyelmen kívül hagyni?

Figyelt kérdés

A kérdés elsősorban hozzáértőkhöz szól, és nem olyanokhoz, akik hozzáértőknek hiszik magukat, (bár utóbbiaknak ez meggyőződésük, úgyhogy nem egyszerű)


Szóval a kérdés arról szól, mi van, ha láttok az utcán, bárhol semleges terepen "sétáltatott" kutyát. Illetve ennek a próbálkozását, de kb 100 méterről 5 másodperc alatt 10 hibát lehet felsorolni, amit a magát roppant szakértőnek gondoló kedves gazdi ejt.


Alapból az ember nyilván magasról leszarja, vagy legalábbis megtanul tudatosan nem oda figyelni, egyrészt mert semmi közünk hozzá, másrészt az élet tanította rossz tapasztalatok miatt, miszerint a kéretlen segítség az sose jó.


De egyszerűen vannak olyan helyzetek, ami annyira katasztrofális, vagy a gazda részéről épphogy nem hangzik el egy hangos segélykiáltás, vagy látszik rajta, hogy annyira fiatal, és tudatlan, hogy biztos jól jönne neki a segítség.


(persze utóbbi esetek sem kivételek, a kéretlen segítség mindig rossz, bármilyen katasztrófa a helyzet, az mindenkinek nagyon jól megy, hogy megmagyarázza, mennyire ért a kutyákhoz.)


Szóval, ki mire gondol ilyenkor, ki hogy tudja figyelmen kívül hagyni az ordítóan rossz bánásmódot, ki hogy tud teljesen közömbös maradni?


2017. ápr. 29. 18:31
 1/4 anonim válasza:
90%

Van saját életem, saját gondjaim, nem kívánok beleokoskodni más életébe és szerinted gondnak minősülő kutyasétáltatási módszerébe! Légy te is ilyen ember !! :)

Pedig biz isten nem szoktam ilyen kötekedő és beszólogatós ember lenni, de ez a kérdés kihozta belőlem, bocsi

2017. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Egyet értek az elsővel, meg szerintem jogunk sincs még kutyakiképzőként se beleszólni kéretlenül más életébe. Kivétel persze mondjuk az állatkínzás, de akkor se mi vagyunk az illetékes szerv aki intézkedhet, maximum bejelentést tehet, de a kérdés most nem az állatkínzásra irányult.


Ez mindenkinek a maga dolga hogy megfelelően nevelje a kutyáját, amint kéri a segítséget akkor lehet gondolkozni benne, mert mint írtad a kéretlen segítségből csak a nagyobb konfliktus lehet.

Ja és nem vagyok hozzáértő és nem is titulálom magam annak, de ilyen helyzet esetében szerintem hozzáértők se rohannak oda beavatkozni. De ha mégis, úgy is írnak és kijavítanak. :)

2017. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Hát, én marha morcos lennék, ha hozzám jönne oda okoskodni valaki bármilyen témában, innentől kezdve próbálok én is nem belemászni másnak az életébe kéretlenül. Jönnek hozzám elegen olyanok, akik kérik a segítséget, rájuk is elmegy elég energiám, tukmálni biztos nem fogom.

Volt ilyen korszakom is egyébként, amikor boldog-boldogtalannak mondtam a magamét, de hát nem kellett hozzá sok próbálkozás, hogy levegyem a fejekből, hogy nincs a homlokomra írva a kutyás múltam, szóval semmi okuk nincs hinni nekem. Egyszerűen elkönyveltek valami ufónak, aki azt állítja, hogy jobban ismeri a kutyát náluk, holott ők nevelték fel. Gázos volt, befejeztem :)

Meg ugye van egy olyan oldala is ennek, hogy ha rosszul reagál a gazda, akkor lehet, hogy a mindenáron segíteni akarással pont az ellenkező hatást éri el az ember. Szóval pl. már gondolkodott a gazda azon, hogy segítséget kér, erre odamegy valami vadidegen hülyegyerek okoskodni, ami rögtön kiváltja belőle a zsigeri ellenkezést, és aztán csak azért sem keres szakembert.


Olyan előfordul manapság is, hogy pl. állatorvosi rendelő várójában panaszkodik egy gazdi, vagy szemmel láthatóan szenved, akkor rákérdezek, hogy miért nem viszi suliba, de ott már ugye van legalább pár perc előzmény, nem csak úgy natúr letámadom (meg ott van a kezemben a saját kutyám referenciának, úgy mindjárt más). De ezt is igyekszem visszafogni, mert néha hülyén veszi ki magát, mintha magamat akarnám nyomni, holott csak arról van szó, hogy azért választottam ezt a szakmát, mert a lehető legtöbb kutyán szeretnék segíteni, és az övé ordít érte.


Illetve ha konfliktusba keveredek egy ilyennel, mert mondjuk veszélyes vagy nagyon bosszantó helyzetet generál (kötekszik a kutyája az enyémmel, lehugyoz, stb.), akkor ott kivetkőzöm a professzionális mivoltomból, és egyszerűen elküldöm az anyjába. Néha mi is egyszerűen csak gazdák vagyunk :)

2017. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Semmit. Példát kell mutatni és talán leesik nekik, hogy talán máshogy is lehetne csinálni a dolgokat. Nálunk a környéken van egy család egy nagyon agresszív nagytestű kutyával. Első találkozás úgy történt, hogy a német juhaszunkat sétáltattuk a férjemmel és egyszer csak rohan felénk a kutya ugatva, morogva. Lefektettem a kutyát, erre a másik megáll és néz, hogy akkor most mi van? Nem lesz verekedés? Nagy nehezen összeszedték a kutyát, onnantól kezdve nem láttam póráz és szajkosár nélkül. Viszont soha nem is próbáltak rászólni, csak várták, hogy majd valamikor abbahagyja. Egyszer késő este sétáltunk póráz nélkül és nem vettük észre, hogy jönnek. Egyszer csak hallom az idegbeteg ugatást és morgást. Az enyém már indult volna felé, de rászóltam, hogy fekszik és azonnal hasra vágta magát. És akkor lattam, hogy kigyullad a fény az apuka fejében, hogy akár rá is lehetne szólni a kutyára és elkezdi mondogatni neki, hogy ülsz, persze semmit nem használt, de legalább már próbálkoztak valamivel. Talán egy idő után elkezdik nevelni.

Egyébként azért sem érdemes beszólni nekik, mert akármennyire tapasztalt vagy, biztos neked is lenne, amit csinálhatnál jobban, vagy hozzád is kerülhet olyan kutya, aki feladja a leckét és akkor te sem akarnád, hogy bárki beleszóljon.

2017. ápr. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!