Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a két halti...

Mi a különbség a két halti között?

Figyelt kérdés
Kutyámnak szeretnék venni egy haltit, mert elég nagy testű a kutyus (német juhászkutya) és nagyon húz, főleg ha meglát egy másik kutyát. Már sok módszert kipróbáltam nála, de ha meglát valami érdekeset akkor se lát se hall. A kutyakiképző ajánlotta a haltit, amivel biztonságosan sétáltathatom és a rángatás is megszüntethető vele. A vakkanto.hu-n kerestem haltit és kettőt találtam. Látszólag ugyanúgy néznek ki, de az egyik ezerötszáz forint, a másik meg majdnem négyezer. Valaki tudja, hogy mi a különbség köztük, mert elég nagy az árkülönbség.
2010. máj. 15. 10:17
 1/5 A kérdező kommentje:
2010. máj. 15. 10:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Kép alapján semmi különbség, ugyanolyan mindkettő. Én anno a fressnapfban vettem kb 1500ért az is ugyanailyen. A minősége is tökéletes, bár mi nem sokat használtuk, ma már csak szájkosár helyett teszem fel ha a városba megyünk.
2010. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak annyi hogy az egyik az egy olcsóbb márkájú(persze ugyan olyan jó) a másik meg Halti márkájú ami azt jelenti hogy ők találták ki és ezért többért adják.
2010. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Az olcsóbbik (nálunk Trixie volt azt hiszem) teljesen jól megteszi. Én dogokra és német juhászkutyára tettem. Mondjuk a dogokra csak "álcaszájkosár" gyanánt.

A németjuhásznál bevált, 2-3 alkalom után nem is volt rá szükség többet.

2010. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hasonló helyzetben voltam.

a halti csak időlegesen segít, ( különben tök mindegy melyiket veszed meg )az olcsóbb is tökéletes.

de a problémán nem fog segíten.

javaslom a következőt.

haltival 2-3 hónapig sétáltatni, a kutya mindent meg fog tenni hogy levegye, és le is fogja venni, mihelyt megállsz :):):)mert utálják.

igaz könnyen irányítható lesz a kutya.

de hosszú távon a legjobb : egysoros lánc folytó nyakörv-visszacsatolva FIX-re !!( nem folytóra )

mert a csörgés miatt azonnal reagál.

( drasztikusabb, de beválik a makacs kutyáknál ... szöges folytó befelé fordítva. de azt nagyon jól kell tudni kezelned !! már kifejlett kutyáknál !)


javaslom : - nem észrevenni a kutyát 5-10 percig ha találkozol vele, majd ha már lenyugodott odahívni! te döntsd el mikor mehet oda hozzád,és mikor érsz hozzá !

- sétakor, odahívni-nyakörv rá, és ha elkezd húzni :

lábhoz parancsszó, és egy ERŐS és HATÁROZOTT rántás !!

nem húzás-RÁNTÁS, és a kutya halja ( megcsörren a nyakörv- és érzi is,

nem baj, ha hátraszaltót dob, a lényeg az erős határozott rántás, hogy a kutya megértse, te ezt akarod!!

2010. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!