Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert elfogadottabb?

Miert elfogadottabb?

Figyelt kérdés

Az emberek egy resze alapvetoen negativan all a kutyakhoz es a veluk valo egyutteleshez. Hisz hangosak, budosek, szarnak, harapnak, stb. Mindekozben kobormacskak (de akar otthon tartottottak is) kenyukre kedvukre jarjak az utcakat ellenorizetlenul vadasszak a madarakat, mindehova odapiszkitanak, szaporodnak es oszinte leszek pl. engem mar tamadott meg ivaros kandur, mikor meg fiatalabb voltam. Megis az emberek es a torvenykezes sokkal elnezobb pedig korantsem hiszem, hogy kevesbe "veszelyes" a hetkoznapok emberere. Olyat en nem is hallottam meg sosem, hogy macskat lottek volna ki, mert teszem azt megprobalt levadaszni egy fattyuszerkot.


Igazabol ezt fel kene tenni a macskas reszlegen is kivancsi vagyok, ok hogy latjak ezt a dolgot, de nyilvan kutyasszemmel is erdekel a dolog.



2017. máj. 2. 17:29
 1/9 anonim válasza:
82%
Egy macska közel sem olyan veszélyes az emberre mint egy kutya. Azt gondolom ez nem kérdés, attól függetlenül, hogy kinek melyik állatfaj szimpatikusabb.
2017. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a macska egy potenciálisan kevésbé veszélyes, ugyanis kistestű állat. Ráadásul a kóbor macskák legtöbbje kifejezetten nem keresi a kontaktust, pláne a konfliktust az emberrel, ergo maximum annyit látnak, hogy surran a cica át az úton stb.

A macskák nem sz...nak a járdákra rendszeresen, amibe belelép az ember, ők többnyire rejtett helyen kakálnak illetve elrejtik az ürüléküket.

Ilyen szempontokból tehát kevésbé bosszantó és kevésbé is veszélyes.


Más kérdés, hogy betegségeket terjeszthetnek, például veszettséget is, náluk mégsem ellenőrzik úgy az oltásokat a gazdis cicáknál sem, mint a kutyáknál, és bejelentési kötelezettség "macskaösszeíráss" sincsen. Ami szerintem is igazságtalan.


Tévedés ne essék, van cicánk is, kutyánk is. Egyikükre sem mondanám nagyobb joggal, hogy hangos, büdös stb., mint pár emberre. A gyerekek pl. szintén tudnak felettébb hangosak, és idegesítőek lenni, pont a napokban hallottam ilyen témában egy feljelentésről egy játszótér létesítése miatt. Az emberek ugyanúgy lehetnek büdösek (nyári busz a belvárosban, hmmm), ürítenek is, és igen, az utcákra is, vagy a parkokba, és nem is csak a részegek vagy hajléktalanok, hanem a kisgyerek is, akinek a kakiját a szülő ott hagyja, nem egyszer, nem kétszer láttam.

2017. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
"ők többnyire rejtett helyen kakálnak illetve elrejtik az ürüléküket. " Ja nalunk a jatszoterek puha homokjaba, en meg majd megveszek az "oromtol" mikor a gyerek megtalalja.
2017. máj. 2. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jóval több kutyatámadásról lehet hallani mint macskatámadásról.

A megkülönböztetett bánásmód az emberek hibája, mert egyrészt a kidobott macskák elszaporodtak és elvadultak, miattuk. Másrészt pedig a kutyákat, (akiket elvileg 100°%-ban háziasítottak) nem képesek nevelni és lemozgatni, ezért az utcára jutva könnyen előfordulhat hogy megharapnak valakit.


Mivel a kóbor macskák tulajdonképpen állandóan az utcán vannak, nekik igazából már sikerült "beilleszkedni" az emberi közösség életébe. A legtöbb macska fél, igyekeznek "meghúzni magukat" és láthatatlanok maradni. A gazdis, kijárós cicák is így viselkednek az utcán.


Ezzel ellentétben a kutya társas lény, alapból nem az utcán él kóborolva. Ha pedig elkóborol akkor az utcán, egy számára idegen, bizonytalan közegben rengeteg új és félelmet keltő inger érheti őt, melyekre támadólag reagálhat. De ez is csak megszokás kérdése. Vannak "örök kóbor" kutyák, akik az utcán nőttek föl és éppen ezért soha senkit nem bántottak, megtanulták kerülni a konfliktust és az emberekkel való érintkezést.

De a legtöbb kutya persze nem ilyen. Ezért szigorúbb a törvény rájuk nézve.

2017. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig de, a vadászok irtják a kóbor macskákat rendesen.
2017. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Ne hibáztasd a cicákat azért, mert a homokba csinálják. Tiszta, igényes állatok, persze hogy elrejtik egy arra megfelelő közegben. Ők azt nem tudhatják, hogy apró kétlábúak nyúlkálnak majd bele. :)


Ez mind az emberek hibája, sok kidobott cica elszaporodott. A városoknak erre is kéne költenie, hogy befogja és ivartalanítsa az utcamacskákat, nem pedig minden értelmetlen hülyeségre szétszórni a pénzt...

2017. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Felrertes ne essek, en nem a macskasok vagy a macskak ellen vagyok, hanem a latvanyos kulonbsegek miatt. Egy Chivava sem tud nagyobb kart okozni mint egy jobban megtermett kandur...sot, megis a kutya van "hatranyos helyzetbe hozva".
2017. máj. 2. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem feltétlen így látom, hogy a kutyák hátrányosabb helyzetben lennének. Ennek a sok szabálynak a megléte épphogy azt jelenti, hogy törődünk velük.


Ha egy kutya sokáig kóborol akkor vagy értesítik a gyepmestert aki befogja, vagy menhelyre kerül. Chipet olvasnak és ha van benne, akkor értesítik a gazdit, ha nincs, akkor újat keresnek neki. Ehhez képest a cicákkal senki nem törődik, senki nem próbál segíteni rajtuk. Ők csak úgy "vannak" mint a fák. Pedig lehet hogy valamelyiket keresi a gazdája, amelyiket meg nem, azt is lehetne gazdásítani. Ez azért szomorú, mert pl. ha az én cicám elveszne, hiába van benne chip, soha nem kerülne vissza hozzám, mert az utcán csak "egy kóbor macskaként" tekintenének rá, és senki nem venné a fáradtságot hogy becserkéssze és chipet olvastasson, hátha van gazdája. Mivel ő csak egy "egyszerű" házimacska. Persze ha egy sziámi vagy perzsa macska mászkálna az utcán, akkor már rögtön gyanakodnánk hogy valakié. A többi macska meg le van ejtve kb.

2017. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Engem még nem támadott meg macska, sőt csak most hallok ilyenről először.

Azért igenis kevésbé veszélyesek, mint a kutyák. Jobban félnek az embertől és ezért nem territoriálisak velük szemben.

A vadászokról pedig azt gondolom, hogy az ő feladatuk mégis csak a "nagy és apróvad" gondozása, hogy a vendég lelőhesse, szajkókat pedig nem szokás lőni. Egy őzikét pedig eszébe se jut egy macskának bántani, egy német juhásznak viszont annál inkább...

2017. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!