Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező kutyát sétáltatni?...

Kötelező kutyát sétáltatni? Van erre jogszabály?

Figyelt kérdés

Tenyésztő,menhely tesz erre kikötést?

Ha tesz, ellenőrzik is?

Kiskutyát szeretnék de csak néha sétáltatnám. Nem minden nap.



2017. máj. 3. 17:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Plüsskutyát vegyél, az való neked, ha még az alapvető mozgást és változatosságot sem akarod biztosítani a kutyádnak. A sétáltatást sajnos nem szabályozzák, de ha a következő lépés az lesz, hogy láncra vered a jelképesen sétáltatott kutyát, és a szomszédod jelenti az állatkínzást, akkor rögtön bánhatod, hogy nem plüsst vettél.
2017. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de fontos! Mind a mozgás, a szocializálódás az agyi fárasztás a sok szag felvétel miatt stb. Mindamellett egy jó közös program a gazdival. Igen. Minusz 10-20 fokba is meg bármikor. :D akkor is, ha a kutya fárasztva van mondjuk pecázással a kertbe. Nem ugyan az. Nekem is ki ki marad a munka miatt hetente egy nap, de am reggel este egy óra belefér. Mindketten szeretjük. Már túrázni is eljárunk másfelé. Ok én kisétálom magam itt is, de a kutya lásson új dolgokat. :D
2017. máj. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha már a kutya előtt is így állsz hozzá, akkor ne vegyél magadhoz kutyát.

Én igazából megértelek, magamról is tudom, hogy nem tudnám minden nap többször is elvinni, túl lusta vagyok és nincs sok szabadidőm.DE nem is tartok így kutyát, mivel tudom, hogy nem lenne neki jó.

Igenis szükségük van a napi több órás sétára, nem lehet kihagyni, ha jót akarsz neki..

Annyi más állatot lehet otthon tartani, keress olyat, amelyiket nem kell sétáltatni..A kutyán kívül szinte mindegyik ilyen.

A kisebb emlősök a mozgásigényüket otthon is le tudják vezetni, ha kiengeded őket a lakásban, játszol velük.

A kutyának ez nem elég.

Nyilván egy idősebb kutya már kevésbé aktív, mint egy kölyök, de ott sem lehet kihagyni a sétákat, ha jót akarsz neki.

Az ember is elvan otthon a lakásban ,kimozdulás nélkül akár hetekig, de nem jó így, igenis kell kicsit kimozdulni, mozogni, világot látni, új ingereket megélni stb..

Nem fog kimenni a tenyésztő vagy a menhely a nyakadra, ez a te lelkiismereteden múlik. Én azt mondom ne vegyél így magadhoz kutyát így.

2017. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy kiskutya tele van engergiával, nem fogsz tudni mit kezdeni vele, nem fog leállni
2017. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Pöröghet nyugodtan,nem tud semmit szétszedni ☺🐶
2017. máj. 4. 09:36
 16/21 A kérdező kommentje:
Amúgy igen az ember is elvan hetekig itthon. Ezért írtam,hogy csak néha sétáltatom.
2017. máj. 4. 09:38
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ember el van. Olvas. Netezik, zenét hallgat, tv zik főz, takarít stb... De a kutya nem ember!
2017. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Na, te is egy olyan ember vagy, akinek hiába mondja mindenki, hogy NE, csakazértis megteszed...


PLÜSSKUTYA

2017. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, sajnos. De ha mindenáron állatot akarsz, neked inkább a macskát ajánlom.
2017. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tud semmit szétszedni, majd lerágja a saját farkát. Gratulálok a teljesítményedhez. Állatkínzás, ha egy kutyát nem sétáltatunk.
2017. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!