Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják úgy ezen a...

Miért tartják úgy ezen a fórumon a legtöbben, hogy belterületi parkokban (ami nem kijelölt kutyafuttató) lehet póráz nélkül kutyát sétáltatni? Linkelem a jogszabályi hivatkozást!

Figyelt kérdés

[link]


17.§ (1)


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet



2017. márc. 21. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
26%
És ahol nincsen kutyafuttató, ott mi van? Ott ne tartson senki kutyát?
2017. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:

"És ahol nincsen kutyafuttató, ott mi van? Ott ne tartson senki kutyát?"


Jogállamban élünk, a jogszabály betartása alól nem ad felmentést az, hogy adott esetben nincs kutyafuttató a közelben. Egy autós sem parkolhat tilosban arra hivatkozva, hogy nincs a közelben parkolóhely.

2017. márc. 21. 11:28
 3/81 anonim ***** válasza:
80%

Ezt én sem tudom, de nagyon mérges vagyok érte.

Kutyákkal agresszív kutyám van, és mindig félek hogy a póráz nélküli kutyát nem tudják visszahívni, vagy olyan messze van a gazda, hogy nem tudok szólni neki. Mert ugye nem csak a szófogadó kutyákat engedik el...

Tudom, szájkosár. Van a kutyámon, fém. Ettől függetlenül nem szeretném, ha más kutya a közelébe jönne, mert annak sem lenne jó vége. Én sem engedem közel más kutyához. Ja, és egy 4 éves gyerek is van velem, úgyhogy nem próbálom ki, mi történne, ha. Mert úgy már elég nehéz egyszerre a gyereket is és a kutyát is kordinálni... Ja, és az ilyen gazdák a legkevésbé sem tudják, mit tegyenek, ha a kutyulimutyulijuk balhéba keveredik...


Úgyhogy én sem pártolom a póráz nélküli kutyákat.

2017. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ez a gagyi kormányrendelet semmiféle szankciót nem fogalmaz meg a megsértése esetére. Büntetni a szabálysértési törvényben leírtak miatt lehet, abban meg annyi van, hogy belterület közterületén a kutya nem lehet felügyelet nélkül, a póráz használatát csak természeti és védett természeti területen írja elő.
2017. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
76%

Ha én elkezdeném linkelni azokat a jogszabályokat, amiket szinte senki nem tart be, egész nap írhatnék.

Miért pont ezen az egyen akadtál fenn ?

2017. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
69%

Úgy, ahogy te sem fogod állandóan a gyereked kezét, így a kutyások sem húzzák pórázon állandóan maguk után a kutyát.

Egy parkban mondjuk, miért ne lehetnének szabadon? A kutya sokkal többet mozog a séta alatt, mint egy ember, ha el van engedve. Kínzás annyi szag, füves területen nem elengedni...


Abban viszont igazad van, ha elengedi, tudja visszahívni ha úgy adódik...

De pont ahogy a gyerekednek, a kutyának is kínzás, ha állandóan "fogják a kezét".


Én úgy nevelem a sajátom, hogy mindig erősítem a behívást. Valamint odafigyelek kihez lehet odamenni és kihez nem. Ha pórázon jön kutya, igyekszem arra tanítani, hogy nem megyünk oda.

Próbálom bevezetni, hogy csak akkor mehet a kiszemelt kutyához, ha azt mondom neki "mehetsz".


Egész jól le tudom hívni kutyákról, emberekről, de mivel még kamasz, még szeleburdi.


Amúgy jogszabályra vonatkozni... nincs olyan ember, aki minden jogszabályt betart. Csak azt tudja szajkózni, ami neki épp kell...

2017. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

12:03-mas Válaszoló!


Nem az volt a kérdés, hogy Te be tudod-e hívni a kutyádat vagy nem! Sokan ösztönösen félnek a kutyáktól és ha egy kutya megérzi ezt, még akkor is van esély arra, hogy támad, ha történetesen amúgy jól nevelt és behívható. Ezért is tiltja a jogszabály a póráz nélküli kutyasétáltatást belterületen.


"Amúgy jogszabályra vonatkozni... nincs olyan ember, aki minden jogszabályt betart."

1. Jogszabályok határozzák meg az életünket.

2. Én minden jogszabályt betartok.

2017. márc. 21. 12:11
 8/81 anonim ***** válasza:
78%
Te megint ugyanaz a beteg ember vagy, akinek a tegnapi kérdését is törölték...
2017. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:

"Te megint ugyanaz a beteg ember vagy, akinek a tegnapi kérdését is törölték..."


Nem tudom miről beszélsz, hetek óta nem írtam ki kérdést az oldalra.

2017. márc. 21. 12:16
 10/81 anonim ***** válasza:
68%

Öregem, nem lehet valami nagy életed, ha folyton csak itt tobzódsz a kutyák miatt.

Tök jó idő van, menj sétálni, hátha valami csaj is horogra akad.

De nem, te a fotelban ülsz, és napok óta baromságokkal hergelnéd a kutyás népet. Anyud se szeret, mi?

2017. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!