Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja a kutyámnak,...

Lesz valami baja a kutyámnak, ha -20 fok lesz a télen?

Figyelt kérdés
Mivel a kutyusom kint el(kertben)es csak 6 honapos (nemetjuhasz)kihulhet-e?
2007. nov. 21. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne félj, a természet ezt megoldja, a kutyusod valószínűleg már épp növeszti a jó meleg téli bundáját :). De azért nem árt ha biztosítasz számára olyan helyet ahol meg tud húzódni az időjárás viszontagságai elől... (jól lefedett, biztos falú ól,puha,meleg rongyok stb.).
2007. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugodtan kint tarthatod a kutyust! A közhiedelemmel ellentétben pont a benttartás nem jó nekik! Gondold el, ha neked is ugyanúgy kéne kimenned a mínuszokba, ahogyan bent heverészhetsz a 20 fok körülben! Egyébként meg már a telek sem olyan vészesek.

A kutyus kapjon egy praktikus ólat! én hungarocelltáblával béleltem ki nekik, s alul cserélem nyáron a kutyaágyat, télen a hullámpapírt bőven (télen annyira latyakos lenne a rongy, hogy nem tenném be a mosógépbe, s ezt olcsó cserélgetni). A bejárati ajtóhoz pedig jó sűrű függönyt tettem, hogy ne menjen rájuk annyira a huzat. Nem panaszkodnak ( egyébként tényleg tudnak ), s úgyis mindig a kerítés mellett ücsörögnek.

:)

2007. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel a kutyád korára lesz baja,ha kinnt tarod! Pl. felfázhat-ettől bepisil,vagy vérset vizel-melynek következményei beláthatatlanok. Nekünk-bár röviszörű,de felnőtt kutyánk van,de már 0fokon beengedjük-mert munkakutya,és féltjük.Attól még Neked nem kell már 0 fok alatt ezt tenned,viszont nagyon ajánlom,hogy interneten nézz utána,hol tudnál szalmát beszerezni-mi is ezen vagyunk.A szalmát tedd az óljába-vagy felhelyére,és akkor nyugodtan kinnthagyhatod a kutyádat nagyobb hidegben is! Amúgy ne!!! Minden jót!
2007. nov. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon jol szigetelt a kutyus olja,akkor kibirja,mert a nemetjuhasz-nak elegge hosszu szore van. Olyan helyre kell tenni a kutyaolat,ahol nincs huzat, es az olja ajtajara raszogelni egy regi szonyeg darabot,hogy ne fujjon be a szel es foleg ne fujja be a havat.Ala lehet tenni ,ha van otthon egy regi szivacs matrac, mert az jol szigeteli a hideget. Esetleg ha az olja mozdithato,az ala is lehet tenni valamilyen szigetelo anyagot.
2007. nov. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a kutyáknak a szőre megvégi... de azért ajánlott neki mégis ha csinálsz/csináltatsz egy ólat és oda betezsel egy paplant neki vag valami textilt... az én kutyám arégi mellényem kapta meg azt széttépheti-- gondoltam de rájött h az neki jó és csak fekszik rajta^^... 1 másfél éves bullterrierem van és az összes játékát eddig széttépte úgyhogy kellemes csalódás volt
2007. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!