Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám már...

Mit tegyek, ha a kutyám már féla vihartól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Alapjáraton egy nagyon jól nevelt okos pumim van, sosem volt vele különösebb probléma. Mentvény, így idegileg mindig kicsit gyenge volt, sok mindentől megijed, bár ezeket könnyen ki lehet oldani belőle, nem blokkol le. Namost márciusban történt, hogy én elmentem itthonról pár napra. Szóval anyukámék maradtk a kutyával. És jött egy kisebb vihar, amit amúgy szépnyugiban végig szokott ülni lenn a pincében. A tüzijátékot stb szintén így végigialudta az elmúlt években. Nade most, hogy nem voltam itthon, anyukámék szerint teljesen be volt tojva a kutya, és beengedték. Még (gondolom) jól bele is simogatták a félelmet meg a stresszt, hogy 'megnyugodjon' aztán azóta rá se ismerek. Dörög egyet az ég, és már jönne be a házba. Gondoltam én, hogy majd szépen kicsalom jutival az ágy alól (ahova bújt) kicsit gyakorolunk valamit, hogy ne legyen ideges, aztán okosan kimegy. De nem volt ez ilyen egyszerű. Nagyokat pislogtunk egymásra ő az ágy alól, én meg előtte guggolva, hogy ugyan gyere már ki. Sosem csinált ilyet, és végképp nem kérdőjelezte meg azt amit én mondok neki. Ijedt már meg mástól is, (pl idegen kutyától) de elsőszóra megcsinálta amit mondtam. Nem egy domináns kutya amúgy, de lehet most mégis ez a helyzet? Végül is drasztikusabb dologhoz folyamodtam, ami nem tudom így utólag mennyire volt jó ötlet. Megfogtam a nyakörvét és kivonszoltam. Utna ugyanúgy lement a megszokott helyére mindenféle problémázás nélkül.



2017. máj. 4. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj ki vele a viharba vagy ha dörög (nyilván nem kell az esőbe kiállni), mutasd meg neki, hogy semmi különös nem történik. Úgy hallottam ezzel lehet a kutyát a viharhoz szoktatni.
2017. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi vihar alatt jatszottunk vele illetve feladatoztunk, hogy ne is figyeljen a viharra. MEgszunni nem szunt meg a felelme, de lenyegesen redukalodott. Ideges, de nem akar kirohanni a vilagbol.
2017. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a domináns az azt jelenti hogy rád morog mikor nem tetszik neki amit csinálsz pl vagy más kutyákat leteremt. tehát azt hiszi ő a főnök.biztos h nem domináns, inkább fél. lehet a vihart azzal azonosítja hogy otthagyod valahol és elmész nélküle. szerintem is hozzá kell újra szoktatni, de ne csak a viharhoz, hanem minden hangos dologhoz. a mi kutyáink egyike sem félt soha a vihartól, de hangos zajok akár egy üvöltetett zene sem okozott problémát, mert hozzászokott mindegyik.
2017. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!