Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szülés előtt egy héttel -...

Szülés előtt egy héttel - vagyis vemhesen - be lehet oltani a kutyát veszettség ellen?

Figyelt kérdés
Barátom kutyája tavaly szeptemberben kapta meg az első oltását azóta nem kapott. 2010 szeptemberben kell neki a következő, vagy most?
2010. máj. 15. 15:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tudod kedves előző az, aki nem csak a számítógép előtt állatvédő, hanem a gyakorlatban is, aki a sintértelepeken, az utcán minden nap testközelből szembesül azzal, hogy mi lesz a sorsa a hasonló álhumánumból fakadó hülyeségek miatt megszületett almoknak, az pontosan tudja, hogy nem akkor emberséges, ha hagyja őket megszületni. Minden kölyök édes, akit elbűvöli az embereket - először, egy ideig. Aztán elkezd nőni, ás, rág, bepisil, bekakil, tönkre teszi a kertet, ugat vagy éppenséggel nem ugat és a kezdetben olyan cuki kölyök csak egy teher, akitől baromi gyorsan megszabadulnak. Vagy röpül a másfél méteres lánc végére, vagy egy pár négyzetméteres kennelbe hátralévő életére. Azok a kicsik, akiket hasonló okok miatt hagynak megszületni és valóban jó helyre kerülnek a kivételek sajnos, amik erősítik a szabályt. És igen, én meg tudom tenni, tettem is már meg. Ivartalaníttattam már utolsó idős vemhes szukát.
2010. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Akiteki ***** válasza:
Igen, meg tudnám tenni. És az újszülött kölyköt is le tudnám altatni. Ami nincs, az nem fáj. Humánusabb, mint megvárni hogy éhen haljon vagy egy autó üsse el, vagy belepusztuljon valami fertőző betegségbe a sintértelepen.
2010. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!