Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutyázás, ma Magyaror...

Terápiás kutyázás, ma Magyarországon, normálisan, hogyan lehetséges? Csak olyanoktól kérek választ akik tényleg értenek hozzá, és tudják miről van szó. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Több ok miatt szeretnék egy terápiás kutyát. Fajta kevésbé fontos, kistestűt szeretnék (pl. törpe uszkár, havanese méret stb.). A kérdés első része milyen fajtát ajánlotok, amelyik nem drága, nem hullik a szőre, tanulékony. A kérdés második része az, hogy elolvastam mindent amit találtam a neten (jogszabály, MATESZE oldala, terápiás oldalak), de nem értem, hogy miért kell egy szervezethez tartozzak, hogy terápiázhassak. Ha én és a kutyasulis oktató megtudjuk tanítani a feladatokat akkor miért nem vizsgáztathatom le? (Van egy másik kutyám, de kicsit ideges, és a kutyasulis oktató szerint nem alkalmas terápiásnak). Hol van normális szervezet Budapest környékén? akiket eddig találtam elég lekezelőek és furák voltak. volt olyan amelyik közölte "ha fél évig ingyen dolgozok nekik akkor lehet róla szó" (érted mintha 10-en éves gyerek lennék és lovastáborba mennék, szegyjem a ganajt és utána talán láthatok lovat, köszi ezt már 10-en évesen sem vettem be, nem ma estem le a falvédőről). A másik szervezet "hát csak a tagjainknak" (de, hogy hogyan lehet tag náluk még az alapszabályukból se derül ki). Jahh és legyen kutya először utána jelentkezzek, eleve már abba tanácsot kértem volna, hogy milyen kutyám legyen, de erről egyik se akart beszélni, legyen kutyám megnézik jó-e és ha jó akkor talán, a végén legyen nekem 10-12 kutyám itthon, hátha az egyik megfelel a szervezetek kényes izlésének?

2017. máj. 6. 18:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki egyesületnél vagyok, nem ismerek sok pesti szervezetet. De a NEO-sok jók, őket tudom ajánlani, de lehet, hogy nekik is lesz a fentiekhez hasonló feltételük. Az Aurát is jól ismerem, bár az debreceni helyileg, de az egész országban, így Pesten is vannak segítő és terápiás kutyásaik. A KEA-t szintén nagyon tudom javasolni. A kis egyesületek közt pedig nézz körül, abból rengeteg van. Keress fel párat, amelyik szimpatikus.
2017. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az általad lenézett ingyen munkát önkénteskedésnek nevezik. Az egyesületek/alapítványok többsége így működik. Igen nagy kockázati lehetőséget hordozna magában, ha bárkit beengednének a "belső körökbe", aki besétál az utcáról...
2017. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12-nek:

Igen tudom, hogy "önkénteskedésnek" hívják, de ez ingyen munka, mert ingyen munkának nem lehetne nevezni, ezért "önkénteskedés" néven emlegetik (nyilván a NAV miatt). És nem értem miért jelente bármilyen kockázatot?

11-nek: A NEO-t meg se találtam normálisan a neten, mert a feltételekről nem írnak, egy darab email cím van ott, gondolom titkolni akarják, hogy ott is van ingyen munka (még nem válaszoltak az emailomra, igaz szombat reggel küldtem el a válaszod alapján). A KEA-nál még ennyi adat sincs, nagyjából ki se derül, hogy vállalják-e vagy sem. Aura kiesik mert debreceni. A kicsik jobbak lennének, de nagyrészük nem is válaszolt, honlapjaik is régiek (pl. a mindenki által dicsőitett NEO-nál is még a régi szabályzatok vannak fent).

2017. máj. 15. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!