Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés utáni vérzés?

Tüzelés utáni vérzés?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves bolognese szuka kiskutyám, akinek most nem tudom, hogy a tüzelése (Ápr. 12-14 Ápr. 27-29)-ig vagy (Ápr. 6-8 Ápr. 18-21)-ig tartott. Sajnos nem vezettem naplót. A problémám az, hogy 1-2 hete időnként piros vagy már-már majdnem vérzik a pérája. Kedd estére nagyon kedvtelen volt és mintha lázas is lett volna. Szerdán elvittem az állatorvoshoz, nem talált semmi rosszat, de azt mondta, ha biztosat akarok tudni, menjek el egy ultrahangra. Pénteken el is vittem. Leborotválták a hasát, de nem találtak semmi "rendelleneset" sem viszont az orvos megjegyezte, hogy a kistermetű kutyáknak tovább tart a tüzelésük. Másnaptól, azaz tegnaptól gyakran nyalogatta a pucér hasát és a péráját és gyakran leül, azzal a szándékkal, hogy nyalogassa a nemiszervét, de néha csak leül egy kicsit és megy tovább. A péráját már ezelőtt 1-2 hete és a tüzelése alatt is sokat nyalta. De mára pár órája kíváncsiságból megnéztem a nemiszervét és egy kevéske sárgás fehéres váladék jött ki belőle. Azonnal felhívtam az orvost, hogy holnap tudnának e fogadni.

Nagyon félek, hogy a kiskutyámnak méhgyulladása van. Még az ivartalanításig orvosi tanácsból nem jutottuk el. A kutya eszik, iszik, motiválható.


Mit gondoltok, mire utalhatnak a tünetek?

Mire számítsak?



A fogalmazásomért elnézést kérek! Nagyon félek! :(



2017. máj. 7. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg méhgyulladás, általában ilyenkor lázas a kutya, elesett, de sokszor nincs a furcsa váladékozáson kívül egyéb tünete. Kutyámnak is volt.
2017. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Attyaisten! És egy műtét körülbelül mennyibe kerül?

Ez előrehaladott állapot?

2017. máj. 7. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Ultrahanggal megtudja állapítani az orvos a méhgyulladást.

A műtét ára változó, 35000-40000 FT.

2017. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kezelik, elviszi a kutyát igen. De ne ijedj meg, vidd el orvoshoz, lehet hogy csak gyógyszerrel is lehet még kezelni, de előfordulhat, hogy már műteni kell (kipakolni), mert csak úgy menthető meg a kutya élete. Mienket ki kellett pakolni. Pár tízezer ft lehet egy ilyen jellegű műtét.
2017. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont ha pénteken rendben volt az UH, akkor nincs méhgyulladás. Lehet, hogy felfázott, azért a furcsa színű váladék. Ha nem büdös, akkor nem genny.
2017. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Körülbelül mennyi ideig tart egy ilyen műtét utáni gyógyulás-felépülés?

2017. máj. 7. 19:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Mint egy ivartalanítás. 10 nap a varratszedésig.
2017. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 7. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ez nagyon méhgyulladásnak tűnik, jobb esetben csak hüvelygyulladás, de mivel írtad, hogy kedvetlen is volt, inkább méhgyulladásnak tűnik. Az én nagyobbik kutyámmal is így volt, először még nem is tűnt föl, hogy váladékozna, az ultrahang is negatív volt, a bágyadtságot, kedvetlenséget az orvos valami egyéb fertőzésnek tudta be, kapott gyógyszert. Végig evett rendesen. Két napra rá teljesen önmaga volt, de azután pár napra észrevettem, hogy nagyon picit váladékozik. Na akkor már nem volt negatív az ultrahang sem. Megpróbáltuk gyógyszerrel rendbe hozni, mert csak nagyon kis váladék volt, de nem hatott semmilyen antibiotikum megfelelően, mindig visszatért a váladékozás, úgyhogy ezután túlestünk a műtéten.

Azt tanácsolom neked, hogy a műtéthez kérj gázzal való altatást, ha van rá lehetőség. Kicsit drágább, viszont biztonságosabb. Mikor mentem érte, már saját lábán jött ki.

2017. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsot és a választ!
2017. máj. 8. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!