Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez tüzelés a...

Szerintetek ez tüzelés a kutyámnál? Vigyem állatorvoshoz, vagy ez így is természetes?

Figyelt kérdés

A kutyám 6 éves, még nem volt kölyke, évente egyszer tüzel, ami az állatorvos szerint normális. Az előző tüzelése áprilisban volt, ez után álvemhes lett, de nem olyan mértékben, hogy gyógyszert kapjon. Annak ellenére hogy nem telt el egy év, tegnap láttam egy-két vércseppet a kutya nemiszervén.

Pár nappal ezelőtt meglepően és ijesztően, rá nem jellemző módon agresszív volt kiskutyákkal, pórázon.

A nemiszerve nem duzzadt, nem bújós mint ilyenkor lenni szokott, és az étvágya is jó-az eddigi tüzelésekkel ellentétben; továbbá ma nem láttam "nyomát" annak, hogy tüzelne. Lakásban tartott kutya, tömege 17 kg.

Jövőre szeretném ivartalanítani (csak Anyát nehéz rábeszélni- külön történet).

Ne haragudjatok ha hosszú lett.



2012. szept. 19. 17:27
 1/7 anonim válasza:
Szerintem tüzel mert a mi kutyánk is ilyet csinál.Megnézted a fenekét? Minden nőstény kutya csinál ilyet ne aggodj!
2012. szept. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem, és az a dilemmám, hogy ma nem láttam vércseppet. És eddig mindig a tüzelés első napján még nem olyan élénkpiros, tegnap viszont élénkpiros vért láttam.

Szerinted ez tüzelés akkor, és nem ismeretlen eredetű vérzés?

2012. szept. 19. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
alapállásban évente 2-szer tüzelnek a szukák. Eltérő persze lehet. ha nincs szaga, akkor rendben van
2012. szept. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs szaga. Akkor ez tüzelés, biztos?
2012. szept. 19. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tüzelés. Ha esetleg valami gond lenne, vigyétek állatorvoshoz, de tüzelésnél minden kutya agresszívebb.
2012. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 19. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én szukám is most tüzel (kb. 1,5 hete), a kolléganőm kutyája is most tüzel és egyre több kóbor fiú kutyát látok. Tüzelés időszak van.
2012. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!