Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetek a lehető legjobb...

Mivel tehetek a lehető legjobbat egy idős kutyusnak?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtam egy idős kutyust egy sintértelepről, épp altatni akarták vinni.

Közepes méretű, németjuhász szerű keverék. Csúnya a bundája, elég sovány, fogai kopottak és szomorú.

Mivel tehetek neki a legjobbat? Például:

Milyen étel a jobb, a teljes értékű száraztáp vagy inkább vmi puhább, amit könnyebben eszik? Esetleg vmi étrend kiegészítő? Aztánennyit mozogjon, többet, hogy jobban tartsa magát vagy inkább kíméljem? Meg ilyenekre vagyok kíváncsi, a lehető legeslegjobbat szeretném neki, boldoggá szeretném tenni az utolsó éveit.



2017. máj. 8. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó minőségű táp, plusz vitamin mivel most fogadtad örökbe szerintem ráfér a vitamin dömping.

Hátha nagyon gázak a fogai és a tápot nem tudja megrágni akkor be is áztathatod vagy főzhetsz neki.


Ízületeire zöld kagyló port adnék.


Sok sok szeretet foglalkozás, ha bírja akkor vidd el sétálni persze attól függ mennyit bír.

2017. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Akkor irány az állatorvos, valami jól felszerelt rendelő, és teljes kivizsgálás. Ez nagyon fontos lehet az étrendje és a mozgatása szempontjából is. Attól, hogy idős, nem biztos, hogy rossz állapotban van, de ha igen, akkor arra figyelni kell.
2017. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami idős kutyusoknak való tápot adj neki, doki majd ajánl jó vitamint vagy izületvédőt. Lassú döcögős sétából mehet az elején napi kb 3x 15 perc, aztán ahogy bírja. A bundájára előszőr is egy sima száraz sampon, alapos fésülés. Persze a legjobb egy kozmetikus-látogatás lenne. Hosszútávon adhatsz neki lazacolajat. Regenerálásra (egész szervezet) ajánlanám a SelenPet nevű kiegészítőt. A tápot áztasd be, vagy rakj rá natúr joghutot, kefírt. Jó táp az N&D, Carnilove (azt hiszem), Josera, Acana, Orijen, Happy dog, Real Nature, Belcando, Bosh, Brit és még rengeteg. Foglalkozz vele sokat, de ne "nyomulj" rá, csak mértékkel. Ha már megszokott (kb 2 hét) megnézheted szereti-e a játékokat. Akkor egy kicsit játszhatsz is vele, de csak amennyit bír. Egy két hónap és fitt lesz.
2017. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vervetellel kezd. Az sokat el fog arulni. Pl ha nem ehet valamit. Valami hianya van...stb. nagyon boldog eveket nektek!
2017. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

PetPhosnak van senior kutyáknak való vitaminja, az az én 12 éves kutyámat teljesen kicserélte.

Plusz vigyed gyorsan állatorvoshoz.

2017. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a kutyushoz és rendes tőled, hogy egy öreg csontot fogadtál örökbe (amúgy tök jó fejek, én nagyon bírom az öreg kutyákat).


Első körben tényleg állatorvoshoz vidd, de valami normálisabbhoz, aki lelkiismeretesen átnézi mindenét (pl. fogazat) és tényleg érdemes lenne egy vérvételt is kérni.


Ha a fogai a kopáson kívül amúgy rendben vannak, akkor valami idős kutyának való száraztápot ("senior" jelzésűt) nyugodtan adhatsz neki. Ha lazák a fogai, mozognak, akkor meg mindenképpen főzz neki valamit, csirke, pulykahús egy pici rizzsel, esetleg főtt répával.


Tápból is óvatosan kell választani, némelyik nagyon kemény és nem biztos, hogy el tudja ropogatni. Jó minőségű, de keményebb táp a "Brit care". Szintén jó minőségű, de sokkal könnyebben szétroppantható táp a "Happy dog", de abból csak a "supreme" sorozat. Tudom, hogy sokan utálják ezt a tápot, mert sok benne a kukorica, de az én (szintén sintértelepről hozott) kutyám emésztését csak ez tudta rendbe tenni, minden mástól ment a hasa.


Mozgásról annyit, hogy ne ugráltasd meg ilyenek, sétálgassatok, de annyit, amennyit még szívesen megy.


Kényelmes fekhelyet is szerezz be/varrj neki, jó vastagot,puhát.


A bundáját fésüld, elsőre megfürdetheted (nyilván ha sintértelepes, akkor jó mocskos), egyebet utána nem kell tenned, rendes kaja mellett rendbe jön neki.


Pár napig ne nyüstöld, hagyd, hogy megszokja az új helyet, az új embereket.

2017. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszos és büdi volt, megfürdettem egyből. Gabi nevezetű babafürdetővel. Gondolom, ha a pici babáknak nem árt, akkor neki sem. Fésüléskor picit félt. Sok szőre kijött. Ez normális?

Tegnap este aprólék húst kapott(szív, máj és zuza sütve) tésztával.

Ma vettem neki tápot és délelőtt adtam neki, de nem nagyon ette. Felhuzta a száját és nehezen ette. De a tejfölt lenyalogatta róla.

Sétakor kissé sántít a hátsó lábára.

Állatorvoshoz ma viszem majd el, mert tegnap nem volt.

Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 9. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!