Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik az ivartalanítás?

Hogyan zajlik az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Ha én szertném ivartalanítani a kutyám akkor ez mennyi ideg tart mármint a műtét?Vannak kockázatai,mire érdemes figyelni?KB mennyibe kerül?
2008. okt. 14. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5000Ft-ba kerül.Kiveszik a kutya heréit,ez nem olyan bonyolult mint a nőstényeknél.Hamar megvan,max 1 óra,de az is lehet egy éjszakára bent kell hagynod a kórházban.Kockázata annyi hogy veseköve lehet és nem tud rendesen vizelni.Ilyenről már hallottam.Megbízható,tapasztalt állatorvost keress!
2008. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

12.000 forinttól felfelé, egészen 36-37.000 forintig.

Ha a kutyád lány, akkor a méhét fogják eltávolítani, ha fiú, akkor a heréit. A műtét az két-három órás, orvostól is függ. A lábadozás kb. egy hét, ez alatt nem lehet megerőltetni a kutyát (legalábbis a lányt, de szerintem a fiút sem kellene nagyon) és vigyázni kell, hogy a varratokat nehogy kirágja, vagy a sebet véresre vakarja. Egy hét után mentek varratszedésre, utána a seb (a lányoknál) szépen "leszárad", majd "leesik", csak egy heg lesz a pocakján.

A kockázat annyi, hogy elhízhat, lustább lehet bár én állatvédelemmel foglalkozom, sok kutyát ivartalanítottam, hogy úgy adhassam örökbe és eddig egynél sem tapasztaltam, hogy lustább lett volna, vagy elhízott volna. De azért az étkezésére figyelj oda, jobb vigyázni. :)

2008. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
uhh Hát nem olcsó amúgy köszi a válaszokat.A kutya fiú
2008. okt. 15. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

A mi állatorvosunk,25ezerér ivartalanít fiú kutyust.De zárójelben mondom,én sosem kínoznám evvel.Ha nem akarod h pici kutyusai legyenek,ok megértem.De sztem ezt ivartalanítás nélkül is meg tudnád oldani..Én sosem kínoznám egy ilyen fölös műtéttel a kutyusom.Nem tudom h a kérdező csaj e vagy pasi,de mindenesetre,te mit szólnál,ha a szüleid eldöntenék h levágatják a heréid,és te ez ellen semmit sem tudsz tenni?Örülnél?Nemhiszem! ;)

Ha a kutyus panelban lakik,akkor megy csak ki ha leviszed sétálni,szal akkor tudsz vigyázni arra h ne párosodjon.Ha családiban,akkor nem az állatorvost kell felhívni, h ivartalanítsa,hanem egy olyan szakembert,aki megcsinálja a kerítést.(Mármint mert kül. ha nemtud kiszökni minek ivartalanítani?)Ja és ha esetleg van egy csaj kutyusod,is akk előbb kellett volna gondolkodnod;)

És tudod mit mondok erre?Az ivartalanítást azért találták ki,h még több pénzhez jussanak,ha kell ilyen kínok árán.Ugyanígy a farokvágást..Annak is mi értelme?Mert a "divaton" kívűl semmi.

És le lehet pontozni,nemérdekel

Én így gondolom..

Remélem lett egy kis eszed..

2008. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kínozná feleslegesen,ha nem folyton ösztönei vezérelnék a kutyust!azok szokták ivartalanítani,akiknek nagyon izgága a kutyájuk!és nem lehet velük bírni!!!ismerek olyan kutyát is,akit emiatt nem lehet kutyák közé vinni,és fegyelmezni sem lehet emiatt!szerintem ez az ok,amiatt meg akarja csinálni a műtétet!ebbe nem gondoltál bele???szerinted jól érzi magát a kutya,mindig pórázon??de okos vagy!!!
2008. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek: okostojás a farokvágást azért csinálják mert bizonyos fajtáknak túl izmos a farkuk és amikor csóválnak és iszonyat erővel odavágják a farkukat mondjuk a falnak az azért nem kellemes. Szóval nem "divatból" csinálják. Az ivartalanítással kapcsolatos intelligens beszólásodról pedig annyit, hogy a szukák nem lesznek emlődaganatosak, nem lesznek áll vemhesek, nem alakul ki pyometra, és bizonyított tény, hogy az ivartalanítás nem ront az állat eü állapotán, és megelőzi az irdatlan mennyiségű kóbor állatot!!! Ma Magyarországon óvatos becslések szerint több mint 2 millió kutya él. Idehaza évente több mint 100 ezer törzskönyvet adnak ki, tízszer annyit, mint Ausztriában. Míg a Bécsben élő kutyák száma 60 ezer, addig Budapesten több mint 300 ezer.

A kérdezőnek: ha fiú a kutyus az ha túlzok akkor 1 óra, a nősténynél pedig 1 óra körül. Arra kell figyelni hogy a műtét napján ne kapjon enni, és csak vizet igyon (az altatás miatt) műtét után pedig ha nem marad az állatorvosnál, akkor néhány napig még meleg helyen kell tartani. Egy egészséges állatnál nincs különösebb kockázata.

2011. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!