Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai pitbull vagy amerikai...

Amerikai pitbull vagy amerikai staffordshire vagy bull terrier vagy német juhász?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok és indokoljátok meg hogy miért

2017. máj. 12. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire?
2017. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hobbi célra.
2017. máj. 12. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én egyiket sem választanám. Az amstaff, amerikai pitbull a legtöbb országban tiltott fajta. Ráadásul azokban, ahol emberi fizetés van. Nem éri meg miattuk Magyarországon nyomorogni. A mai fajtatiszta németjuhászok többsége nagyon ronda. Ezt is elcsúfították a tenyésztők. Tőlük biztos nem kéne. A bullterierrel nincs bajom, de 2. kutyám az volt. Nem akarok egy darabig, mert az előző nagyon hiányzik.
2017. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy egy jó pit több százezer Ft...az amstaff meg egy kicsit már megváltozott az eredetitől, ahogy a bullterrier is. Nemet juhászban meg nem merek venni, mert nagyon sok kennelben van betegség (diszplázia stb).

Ezek az én véleményeim, de nyilván mindenki le fog pontozni :D

Egyébként én bullterriert vagy amstaffot vennék. Tapasztalataim alapján az amstaffok nyugodtabbak, míg a bullterrierekkel kicsit több szocizás kell, de ez kutyától függ. Nyilván ha dominans kölyköt veszel, akkor azzal is lesz feladatod..

2017. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem perpill amstaff jellegűm van, menhelyről. Imádom :)

A német jucikat is kedvelem. Ha pörgős, eleven, konok kutyára vágysz, akkor jók a bull típusúak, de tudd, hogy van bennük kihívás!

Német juhász rendkívül intelligens, épp ezért munkaigényes fajta. Őt csak akkor, ha hordod képzésre.

2017. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hobbi cél mit takar? Hobbi célú ŐV, hobbi célű agility, hobbi célú súlyhúzás, hobbi célú dogdancing, hobbi célú obedience? stb. stb.
2017. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csakis német juhászkutya! :-) Igazi családi kutya akkor is, ha nincs kedved agyon- vissza képezni.
2017. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A németjuhásszal öröm dolgozni, képezni, tanítani. Egy bull terrier pedig hiába próbálják az elvetemültek védelmezni, egy agresszív, kiszámíthatatlan fajta, ami szó szerint annyira túllő sokszor a célon, hogy addig nem veszi észre magát, amíg egy hatalmasat nem vernek a fejére.
2018. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!