Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyámat...

Mit tegyek, ha a kutyámat támadja meg egy ember?

Figyelt kérdés

Konkrét eset: van egy majdnem 8 hónapos afrikai oroszlánkutya-pit bull keverékünk. Sokat mozgatjuk, figyelünk rá, és kb. a legszelídebb kutya, a világon. Soha nem bántott se embert, se kutyát, de még csak morgás/durva ugatás se volt részéről. Mellette van egy másik kutyánk is (corgi-csivava keverék), ő már harciasabb természet, és utálják egymást a háztömbünkben lakó mini yorkival. Az egyik séta során a nevelőapám belefutott a yorkiba és annak gazdájába. Az a kutya is majd megőrült, és a mi corgi-mix kutyánkat is fegyelmezni kellett, s ez alatt véletlenül elengedte a pit bull-oroszlánkutya pórázát, az pedig odament szimatolni/játszani a yorkihoz, teljesen nyugodtan és ártatlanul. A yorki gazdája pedig alpári stílusban szidott minket, azt mondta, hogy torkon rúgja a kutyánkat, és vette elő a gázspray-t a zsebéből, hogy lefújja... hál' istennek nem tudta lefújni, mert nevelőapám odarohant s elvitte onnan a kutyánkat. A drága szomszéd persze azon nem gondolkodik el, hogy őneki esetleg rá kéne szólnia az agresszív, mindenkit támadó yorkijára, vagy hogy pórázon kéne sétáltatnia!

Mivel egy háztömbben lakunk, elkerülhetetlen a találkozás. Ez a szomszéd pedig fenyegetőzik, meg cseszeget minket, hogy vigyük vissza a menhelyre a kutyákat! Ez persze nem következik be, mert imádjuk őket és rajtuk kívül minden más szomszéd és környékbeli kutyás így van ezzel. Ti hogy kezelnétek a helyzetet? Féltem a kutyáimat.



2017. máj. 13. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Remélem a kutyusnak nem lett semmi baja! Én úgy elkerülném ket ahogy tdnám. Sőt, legközelebb még be is szólnék a banyának. Ha nagyobb sétára mentek érdemes lenne kicsit oddébb menni, valami futtat[ra, vagy kocsival messzebb vinni őket és ott sétálni. Vagy kifigyelni merre mennek.
2017. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális az ilyen ember akinek szintén van kutyusa

Szerintem ezt a helyzetet nem így kellett volna kezelni

mert ti tudjátok milyen természetü a kutyátok igy jelezni is lehet hogy ne féljen nem eszi meg a kutyáját

nem pedig agresszív modon viselkedni

2017. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyeljétek meg, hogy mikor indul sétálni és mindig előtte vagy utána menjetek. Az utcán pedig kerüljétek el. Mást nem nagyon tudtok vele csinálni. Ja és máskor ne nagyon csússzon ki a kezetekből a póráz, mert csak ront a helyzeten.
2017. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem.... A yorki szabadon van sétáltatva és még agresszív is?

,,hogy őneki esetleg rá kéne szólnia az agresszív, mindenkit támadó yorkijára, vagy hogy pórázon kéne sétáltatnia! "

Mert akkor ez így nem fayr. De őszintén szólva ha az én pórázon vezetett kutyámhoz oda szalad egy másik idegen kutya, ( tök mindegy milyen szándékkal ) azé én is harapok!

Velem ugyanis történt ilyen, hogy egy roti odarohant hozzánk amikor a tacsimat és a dogo canario kutyámat sétáltattam. A roti felkapta a tacsimat és rázta mint a rongyot, ezért a canariómat elengedtem. Így menekült meg a tacsim, és a roti azonnal a földön találta magát..... Mire odaért a gazdája kb öt perc múlva, igen csak harapós kedvembe talált, és igen én is megfenyegettem ha mégegyszer szabadon engedi a kutyáját akkor nem műtöm le a kutyám az övéről! Többet nem találkoztam velük.....

2017. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!