Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tud a handler amit én egy...

Mit tud a handler amit én egy kutyámat felvezető ember nem?

Figyelt kérdés
Hiszen én tudom mik a kutyám hibái, hogyan kell ezt a fajtát beállítani és felvezetni, tudom mikor és milyen tempónál fut jól és mikor poroszkál. Mire hajlandó ( pl felugrik rám mert megvan rá tanítva csak nem néha akkor is ha nem kap rá parancsot)és miben makacs. Szerintem minden kiállításozó ismeri a kutyáját. Jobban mint senki más. Egy handler miben lenne más? Az, hogy fiatal lány és csinos??? Vagy fiatal pasi és jóképű ezért bejön a bírónak? Mert idősebb, TAPASZTALTABB felvezetőket ritkán látok ( 5 évnyi kiállítási pályám során egyszer sem találkoztam ilyen handlerrel). Szerintem amúgy is a kutyát nézik a bírók és nem azt, hogy ki hogyan van kisminkelve és milyen mini a szoknyája. Futottam én már be nyakig sárosan és tappancsnyomosan is a ringbe ( mert esett a kiállításon) retkes sáros kutyával és választottak ki több másik közül fajtagyőztessé. Megértem az olyan handlert akinek oda adod a kutyád, hogy tessék van 1 éved vidd körbe európában ( én ezt soha nem tenném meg, számomra a kiállítások és a kutyával töltött idő a legfontosabb, senkire sem sóznám rá őt).
2014. dec. 20. 10:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* ( pl felugrik rám mert megvan rá tanítva csak néha akkor is ha nem kap rá parancsot)
2014. dec. 20. 10:21
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem amúgy is a kutyát nézik a bírók és nem azt, hogy ki hogyan van kisminkelve és milyen mini a szoknyája.


LOL, ennyire naív vagy?! Naná, hogy nem csak a kutya számít, hanem a bögyös felvezető, és hogy a kutya gazdája mennyire van jóban a bírókkal. Üdv a valóságban, a ásors kutyaád is annak ellenére nyert, hogy sáros volt, nem azért, mert olyan jó.

2014. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi van ezt az utolsó mondatodat nem értem. A sáros kutyám azért nyert mert sáros volt és nem azért mert jó? xD Hát ez biztos így van ...
2014. dec. 20. 11:09
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szakma. Ne mondd, hogy az első pár kiállításodon jobban vezetted fel a kutyádat, mint egy többéves tapasztalattal rendelkező handler. És ezzel a kutyád esélyeit csökkentetted.


Azt soha nem értettem, hogy ha valaki valamit prezentál, akkor miért nem törekszik a maximumra. Nyilván ha esik, mindenki sáros, de azért legyünk már anyira igényesek, hogy nem melegítőben, ápolatlan fejjel mutatjuk be a kutyánkat, nem?

2014. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hidd el sok olyat láttam aki ápolatlanul melegítőben mutatta be a kutyáját és nyert. Ha nem kezdem el soha hanem felfogadok egy handlert akkor soha nem tanulom meg és egy handler is elkezdte valahol, ő sem profin mászott ki az annyából.
2014. dec. 20. 11:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy véled, tudsz annyit, mint egy profi handler. Mások vagy kényelemből, vagy azért, mert kevésbé képesek a jó felvezetésre, inkább handlerre bízzák a kutyát.

A sáros dologhoz pedig annyit. Ha nem szabadtéren van a kiállítás, annyit illik megtenni, hogy a körbe megjelenés előtt némileg rendbe hozzuk a kutyát. Elvileg a bírálat az adott pillanatot mutató állapot szerint történik. Egy magára valamit is adó bíró, ha más kutyák tisztán vannak felvezetve, a legszebb kutyának sem adja oda a győztes címet, ha koszosan áll elé. Főleg, ha van még a körben közel azonos minőségű kutya. A győztesség annyira nüansznyi különbségekben dől el.

2014. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtanultad azt, legalábbis egy részét annak, amit egy profi handler tud. Így megválaszoltad a kérdést, mert egy handler többet tud, mint egy kezdő tulajdonos. Mindenki eldöntheti, hogy mennyire tartja magát jónak és hogy milyen színvonalon kívánja prezentálni a kutyáját. Nekem mondjuk égne a pofámról a bőr, ha az én kölykömet melegítőben vezetné fel a gazdája, pedig nem is vagyok tenyésztő. Adjuk meg a tiszteletet az eseménynek, a bírónak, a kutyának és a tenyésztőjének, nem? Ha valaki magára igénytelen, hogy lehet igényes a kutyájára?

Ugyan én lóban jobban otthon vagyok, mint kutyában, de kiráz a hideg, amikor igénytelen ruhában vezetik fel a lovakat. Nehéz legalább egy inget, a kutyához passzoló, azt kiemelő öltözetet felvenni? A tenyészetet is képviseled, prezentálod a megjelenéseddel.

2014. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hát épp ez az. Kinéztem egy kennelt ahonnan még egy kutyát akartam venni. Elmentem jó messzire a kiállításra ahol tudtam, hogy ott lesz. A tenyésztő szakadt rongyban, zsíros kócos hajjal ment oda. A kutyájának alig volt szőre és tiszta seb volt a lába. Volt vele egy kölyökkutya amit nemrég vett hát az meg olyan sovány volt, hogy az nem szimpla fiatalkori alacsony súlyon tartás... El is ment tőle a kedvem, mondom oké, hogy jó híre van és nagyon jó tenyésztőnek tartsák és minőségiek a kutyái de én ezt a saját szememmel nem így látom és kössz nem kell innen kutya. De a lényeg, hogy az meg aki szépen fel volt öltözve, meg volt csinálva a frizurája és nem zsíros volt az veszített a ronda, sebes kutya ellen. Mint később kiderült egyik tenyésztő barátom látta beszélgetni a bíróval még jóval a bírálat előtt. Megmondta neki, hogy ki legyen az első és ki az utolsó... Szóval ennyit ér a handler... Amikor a bírók is ilyen mocskok.
2014. dec. 21. 08:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy van ilyen és ez szomorú, de szerintem ettől függetlenül meg lehet és kell is próbálni különbnek lenni és példát mutatni.
2014. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Általában az ilyenekre nem szoktam reagálni, sokszor nem is tudok mit írni, mert ezek után se hiszem, hogy nagyon meg fog erről változni a véleményed, de most megpróbálok.

Egyrészt elég illetlen dolog így lenézni a handlereket, és handler alatt nem azt értem aki a saját kutyáját vezetgeti, full rövid miniszoknyába, 10 kg vakolattal, de mint mindenhol itt is vannak kivételek, és vannak igazán jó handlerek!Többség rengeteg küzd azért, hogy egyszer belőle is profi válhasson, és igen vannak olyanok akiknek ehhez tényleg van érzékük is, és más az mikor valaki a kutyás,kiállításos világba születik bele.Attól, hogy fel tudod vezetni a kutyádat valahogy, ne gondold magad profinak.Egyszer mondjuk nézd meg, hogy egy tapasztalt handler mit hoz ki például a kutyádból, és nagy valószínűséggel fogsz látni különbséget a te és a handler felvezetése között.

És még annyit, hogy illik annyival megtisztelni a bírót hogy nem mocskosan mész be a ringbe.Ha sár van húzz fel egy gumicsizmát, én is így szoktam, de attól felülre legalább a bírálat erejéig felveszek egy blézert.Oké, néha rajtam is vannak tappancs nyomok, az mondjuk szerintem természetesen, de ha melegítőbe, tetőtől talpig sárba mész be, abszolút illetlenség, főleg ha a bíró is képes annyira hogy akár 30 fokba zakóba aszalódjon a napon.

2014. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!