Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a határozott nevelés?

Mit jelent a határozott nevelés?

Figyelt kérdés
Sokat mondják, hogy némelyik fajthoz határozott kéz kell. De, ez mit jelent? Ha valami rosszat csinál, egyből rászolni, és szigorú szabályokat hozni?
2010. máj. 16. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Így van , nem lehet elnézni neki a dolgot.Meg hogy ha összeszidod akkor rá fél perc múlva nem gondolod meg magad , h ez áááá mégsem akkora dolog h összeszidjam , gyorsan elkezdem simogatni h ne sértődjön meg.

Én így nevelem a kutyámat (elég agresszív mert kerítésen keresztül hergelték és későn vettük észre :S) neki semmit sem nézek el ha azt mondom pl. hogy fekszik akkor semmilyen körülmény között nem állhat fel , nincs olyan indok ami felülírná a kiadott parancsot.(másik kutya , esetleg cica ...)

Vagy pl mikor még kicsi volt és el akartam venni a kajáját , 1szer rámmorgott de nem hagytam h meggátoljon abban h elvegyem a kajáját el is vettem mintha észre sem vettem volna a morgást.( ekkor még nem volt teljesen tisztázva a falkavezérség)

2010. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Mint ahogy kb miden kérdésre ez a válasz, olvasd el ezt: *****


Az elméletet itt megtanulod, aztán jöhet a gyakorlat, aminek Tanuljunk meg kutyául a címe, de nem elérhető online sajnos.


A keménység nem arról szól, hogy bántani kell a kutyát, hanem arról, hogy mindig minden áron határozottnak, és következetesnek kell maradni. És ahogy előttem írták, ha egyszer kiejtesz a szádon egy parancsot, az végre kell hajtania. Ha nem vagy benne biztos, hogy megcsinálja, inkább ki se mondd, mert minden ilyen alkalommal megerősíted benne azt a gondalot, hogy te csak egy hülye vagy, és nem kell szótfogadnia neked.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!