Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta való nekem?

Milyen fajta való nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust.Aki nagyon barátságos és kedves(Ne támadja meg az embereket és jól ellegyen más állatokkal).Tanitható és engedelmes(szót fogadjon).És még mozékony is.(hogy elmehessek vele futni)

2017. máj. 14. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
1.mindeggyik kutya barátságos és más állattal együtt tud élni,csak úgy kell nevelni!Nem fog csak úgy szót fogadni,tanítani kell és sok igényt is igényel,külömben elkanászodik és nem fog falkavezérnek tekinteni!Vegyél németjuhászt vagy valami nagy termetű kutyát!Nekem egy Sarplaninai juhászkutyám van és lehet póráz nélkül mellette biciglizni,úgy hogy a bicigli melett megy!Én nem fut össze vissza!
2017. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Vizsla? Nekem az jutott eszembe elsőre. De csak bent tartható a magyar legalábbis, a többit pedig nem ismerem.
2017. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Második vagyok: Igaz vadászkutya, de ha korán kezded a nevelést más állatokhoz, akkor nem lesz gond.
2017. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

- Barátságos és kedves (ne támadja az embereket és jól ellegyen más állatokkal): ez csak attól függ, hogyan neveled.

- Tanítható: minden kutya tanítható.

- Engedelmes: akkor lesz engedelmes, ha olyanná neveled.

Fenti tulajdonságok nem fajtától függenek tehát.

Mozgékonyság: a legtöbb kutyával elmehetsz futni, kivéve az óriástestűeket és nyomott orrúakat, mint pl. a bulldog. De csak felnőtt korában szabad célzottan futtatni, akkor is fokozatosan növelve a terhelést, és nem aszfalton vagy betonon, hanem földön, füvön.


Összegezve: egy barátságos, vidám, játékos menhelyi keverék tökéletes lehet számodra. Kölyköt, vagy fiatal felnőttet válassz.

2017. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy Pitbull is barátságos és jól kijön más állatokkal,tanitható is minden fajta. Nevelés kérdése.

Pl Labrador,Vizsla.

2017. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!