Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni az étvágyát...

Mit adjak enni az étvágyát lassan visszanyerő beteg kutyának?

Figyelt kérdés
A kutya kullancsfertőzést kapott, a tünetek alapján babéziás. Több napig járt hozzá a doki, kapott injekciókat, de nem volt változás, egy hétig nem evett, lassan lemondtunk róla. Most viszont már van étvágya, de nincs ereje még felállni se, csak nagy kínok árán. Mivel etessem, hogy ne terheljem túl se a gyomrát, viszont kapjon valami energiát?
2017. máj. 15. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor régen az enyém nagyon beteg volt (Parvó), főztem jó erős húslevest, először csak a levét, aztán összetörtem a zöldségeket és úgy etettem kis adagokban. Szerencsére meggyógyult. Gyógyulást a kutyusodnak!
2017. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Főzz neki marha/csirke májat, csirkemellet rizzsel, sárgarépával. Májkrémet is adhatsz neki, vagy főtt tojást. Élőflórás natúr joghurt is jó, vagy túró. Ha nagyon nem tud még enni, vehetsz neki állatpatikában energiában gazdag pasztát:


[link]

2017. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajt is jo ha szereti, es ha van otthon Beres csepped az is jot tenne neki. Gyogyulast kivanok!
2017. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk nemrég gyógyult ki belőle. Mi is nagyon el voltunk keseredve de szerencsére már jól van. A titka hogy mindenből NAGYON keveset. Adhatsz neki májat vagy főtt ételeket de tényleg egy picit. Egy egy darab máj egy egy kanál kaja két/három óránként. A miénk mikor már visszanyerte az étvágyát akkor sem kapott sokat mert kihányta ha egy picit túlterhelte a gyomrát. Igazából kapott sokféle dolgot. Rizst, húst, mint mondtam májat, kutyaszalámit is mikor csicsit jobban volt egy egy szeletet, csirkemell. Csontot és tápokat nem ajánlom, az orvos nekünk egyértelműen mondta főleg a csontot. Zsíros ételeket pedig semmilyen körülmények között. Mintha diétázna.
2017. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és főtt tojást is sokszor adtunk neki, de egyszerre csak egy felet, vagy egyet. Hidd el hogy nem hülyeség ilyen keveseket adni. Kitartás!! 16/L voltam
2017. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Májkrémet ne, fűszeres. Tojást sem, amig gyenge, nehéz a gyomrának. Főtt csirkemell és rommá főzött rízs, kis adagokban. Só, fűszerek nélkül természetesen, zsiradék-mentesen. Húsleves alaplé szintén lehet jó, ha nem zsíros húsból készül és ne legyen benne fűszer, só. Csak hús/zöldség, de szerintem az a legjobb, ha készítesz egy fűszermentes alaplét és abban főzöd meg a rízst, tuti felvesz belőle többet a rízs, mint amennyit meginna, tápanyag benne lesz, kis pipimell hozzá és mehet. Többször keveset, de ne túl sűrűn, nem ember, nem tud mit kezdeni a gyomra a folymatos emésztéssel. Jobbulást neki!
2017. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Még valami. A csirkemáj(bármilyen más máj is) tápláló és jó, de sok kutyát meghajt. Diétában én azt sem adnám. ne jöjjön már ki belőle az, amit megeszik végre.
2017. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Próbálkozz meg reszelt céklával, a rendes ennivaló mellé adj neki keveset abból is, ha megeszi. Az nagyon jó vérképző, és a babézia a vörös vérsejteket öli meg a kutya szervezetében.

De a fő táplálékban nem adnék tanácsot, én barf szerint etetek, és az nagyon más, mint a táp.

2017. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Épp ezért lenne jó a marha vagy a csirkemáj, enyhén megpárolva, ugyanis az is kiváló vérképző.


Csak nagy mennyiségben fogyasztva okozhat hasmenést!!!! Amennyit a lábadozó kutya megeszik közel sem okoz gondot!

2017. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
#6-7 te akkora f**ságokat beszélsz hogy az már fáj!! A kórházban és a kijárós doki is egyaránt javasolták a csirkemájat és a főtt tojást!! Azt nyugodtan adhatod neki kérdező. Tapasztalatból mondom, a miénkben az mindig megmaradt és meg is gyógyult azóta szóval elhiheted. Te meg kedves #6 ha nem tudod mi igaz mi nem akkor ne válaszolj mert rossz látni ha egy hülye okoskodik.
2017. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!