Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg a kutyám?

Beteg a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 14 éves tacskónk akinek elég nagy területe van rohangálni (és szeret is) így mikor kap ételt általában elégé "meghízik" és másnap "lefogy". 1 kg konzerves kutya kaját kap minden nap néha többet, ha van maradék. Ez volt a megszokott viszont ma mikor vittem a kaját nem "fogyott le". Elégé fel volt puffadva és amit adtam kaját neki felborította és elásta. Ez nagyon nem megszokott tőle. Mi bélcsavarodásra gondoltunk, de ide jöttem hátha valaki okosabb nálunk.


2017. máj. 9. 18:58
 1/9 anonim válasza:

Orvosnak kéne megmutatni mert így nem sok mindent tudunk mondani...

Remélem nem lesz baja

2017. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Azt elárulom, hogy napi 1 kg kaja nagyon megterhelő a kutyának. Nálunk a tacskó aki 10 kiló (keverék azért ekkora) kap napi 150 gramm kaját. Nem pedig 1000 grammot, ez rengeteg! Ráadásul a konzerv szemét, semmi tápanyag nincs benne, csak víz meg ízfokozó.

2. Orvosnak kellene megmutatni ha ilyen komoly bajra gyanakszotok.

2017. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ki Taste of the wilddal etetünk ami egy jó minőségű száraz táp.
2017. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ide kellett volna jönni, hanem az állatorvoshoz. A mennyiség, amit adtok neki, rengeteg! Lehet eddig -os ásott el.ételt, csak nem láttátok.
2017. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, a mennyiséget akkor majd egy kicsit vissza vesszük és egy konzerv két napra jut majd. Remélem nem lesz baj ha várok két napot figyelni fogom jobban a viselkedését.


Az utolsónak annyit, hogy szoktam nézni mikor eszik és nem szokta elásni ezért is találtam furcsának részben most ezt a szokását.

2017. máj. 9. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Még a legalja konzervre is rá van írva, mekkora kutyának mennyi az adagja. Egy nj-nek , ha jól tudom konzervből 1,20 kg a napi adagja. Ti még a kilóhoz adtok ezt-azt. Rohadt nagyra ki lehet tágulva a gyomra.
2017. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A konzervet sürgősen felejtsétek el, etessétek jó minőségű táppal vagy nézzetek utána a BARF-etetésnek. Ez a két opció van.


Ahhoz meg külön gratulálok, hogy "bélcsavarodásra gyanakszunk, de majd a sok idegen megvizsgálja látatlanba'"


Ha a bélcsavarodás, vagy bármilyen komolyabb gond LEGKISEBB jele fennáll, azonnal doki!!


Nem is értem...

2017. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kutyád nem "meghízik" evés után, hanem a gyomra jócskán kitágul a sok ételtől. Másnapra nagyjából megemészti, így a gyomra ismét kisebb lesz.
2017. máj. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó minőségű száraz táp, egyszer egy nap. 100-120 gramm elég, ez nagyjából 10X kevesebb mint a mostani adag. És akkor mellé mehet ez-az, de csak néha!!! és olyan ami neki is jó, sonka, sajt.
2017. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!