Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Darling vagy Chappi?

Darling vagy Chappi?

Figyelt kérdés
van egy beagle kutyusom. 4 eves. kolyok koraban frieskis junnior tapot evett meg pedigree alutasakost. 1 evessen at tertunk a felnott friskesis re. de hasmenesse volt tole sokaig. ezert vettunk pedigret. de ez nagyon draga. ezert vettunk chappit. most ezt eszi. viszont egy idelye foyg pedig elegett eszik. tovaba azt vettem eszre hogy foltokban ki hull a szore. es be pirullt a bore. elvittuk az orvosahoz. azt mondta allergia. kerdezte mivel etetjuk. mondtam hogy chappival. mondta hogy adjunk neki masikat. a darlingot ajanlotta. azt mondta hogy ez jo szokott lenni. valoban jobb a chappinal?

2017. máj. 16. 18:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ja nem a tapot hanem azt mondta hogy a konzervet adjuk neki a darlingot.
2017. máj. 16. 18:09
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Ugye tudod, hogy ezekben a tápokban jóformán csak gabona van? Amire egy kutyának semmi szüksége. Gyakorlatilag szemétel etetitek a kutyát.

Én azt szoktam mondani, hogy ha valakinek nem telik jó minőségű tápra, az inkább vegyen állateledel boltokban kapható fagyasztott csirkealkatrészeket (farhát, láb, szárny,nyesedék, bőrös nyak, máj, zúza stb.) kicsit megfőzöd (forralás után 5-10 perc elég neki), és főtt rizzsel összekeverve adod. Abszolút nem drágább, mint ha a fent említett tápokkal tömöd. Fogyni sem fog tőle, az biztos, csak ne legyen csirkeallergiás. Még mindig jobb választás, mint a Darling, Chappi, vagy akár a Pedigré (ami szintén rakás szar).

2017. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Két véglet a gyatra tápok ebéd maradék és a hússal belsőségekkel történő főzés . A főtt dolgokat nem igényli a gyér bolti áru szója csont és zselé . Optimális etetést jó minőségű táp adja ,semmikiegészítő nem kell csak spéci esetekben . Nincs szagosodás fogkő se hasmenés Ezek mellé árpagyöngy és néha csak párolt hús . A gyenge holmik csak és a tömény fehérje a gyomrot terhelik és hiány betegségek lépnek fel . Nyáron megrohad bogaras lesz télen megfagy .
2017. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
szoktam neki venni csirke far hattat amikir akciozak a sparba 99 forint egy kilo. rizst kap hozza. meg a konzervet is rizzsel adom. de delbe tapot kap. de nemtudok neki venni draga tapot. 11 eves vagyok. a zseppenzemboll nemtudom azt kifizetni neki. mert meg bolha nyakorvre is kell ferre tennem penzet.
2017. máj. 16. 18:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Leginkább egyik sem.
2017. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez: [link]


A 15 kilós kiszerelés pont annyiba kerül mint egy 15 kilós pedigree.

2017. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem is várja el senki egy 11 éves gyerektől, hogy drága eledelt vegyen a kutyának. A szülő dolga lenne.
2017. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Mind a kettő szemét táp. Miért ilyennel etetsz? Miért nem adsz normális ételt, olyat, amilyenre szüksége lenne? Miért kellett megvárni, hogy beteg legyen az etetéstől, felelőtlen tartástól, és miért kell még most is csak még inkább tönkre tenni a szervezetét?
2017. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Egyik se, mind ugyanolyan sz.r. Szinte semmi hasznos nincs benne a kutyának. Rizs és konzerv sem kell, ugyanezért.

A szüleidnek kellene normálisan etetni a kutyát. Brit vagy Josera tápot nézzetek, az nem drága, de elfogadható. Neten lehet rendelni, pl. petissimo vagy zooplus oldalakon.

2017. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, és felnőtt kutyának elég egyszer adni enni, este.
2017. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!