Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem a kutyámmal,...

Mit kéne tennem a kutyámmal, hogy mindkettőnknek jobb legyen?

Figyelt kérdés

Három éve nyár elején kaptam egy keverék, három hónapos kiskutyát az egyik ismerősünktől, aki tenyésztő. Az első másfél hónapot sajnos magányosan kellett töltenie egy akkori felújítás miatt. A helytelen időzítést ellensúlyozva, megpróbáltam neki mindent megadni, ami csak tőlem tellett, legjobb kutyaház, halom játék, minden ami kell (kinti kutyáról van szó). Aztán egy év elteltével megkezdődtek a szökések. Legnagyobb félelme a mennydörgés, és rendszerint az elöl próbált menekülni. Annak ellenére, hogy nem egy méretes kutya képes nagyon magasra ugrani és egy másfél méteres kerítést helyből átugrani, annál magasabbra pedig felkapaszkodni és áttolnia magát. Eleinte kint töltöttem vele az időmet, hogy megnyugodjon, de nem történt javulás és sok ideig én sem állhattam kint a szakadó esőben. Ahogy telt az idő egyre többször lépett meg (elszökött majd egy óra múlva visszajött enni meg aludni), amire érkezett is panasz, hiszen egy faluban azért az idősebbek nem kedvelik ha letapossák az ültetvényt. A tavasz eljövetelével, már két évesen, tarthatatlanná vált az állapot és először elkezdtük bántani, hátha ha eddig a szeretet nem akkor majd a félelem visszatartja, de nem történt változás. Aztán szöges drótot raktunk a kerítésre, de képes volt átmászni rajta majd egy órával később véres hassal és vágásokkal visszatérni és később megismételni. Ekkor döntöttünk az ivartalanítás mellett (kan kutya). Egy hónapig vált csak be, aztán újrakezdődött. Ekkor megint próbáltuk szeretni és megmutatni hogy itthon mennyivel jobb, de nem jött be neki, így a végén láncot kapott. Ebből számtalanszor kiszabadult már viszont még mindig ez tűnt hatásosnak. És ekkor kezdődött a vihar elől szökés helyett a sírás és vonyítás, amivel megtöltötte az egész falut, és amire számtalan panasz érkezett, hogy napközben, éjszaka órákon át ugat és vonyít (elég nagy hangú). Ekkor már tenni kellett valamit, ugyanis már maga mellett teljesen szétszedett egy drótkerítést és elszakított egy láncot. Úgy volt tartva hogy egyedül nem lehetett szabadon, viszont ha vele voltam akkor igen. Ennek ellenére elkézdett elszökni játék közben is (ciki a szituáció, ahol eldobod a labdát és a kutya már két szomszéddal arrébb van), ezért idén februártól teljesen megszűntettük a szabadon engedését. Ezt követően még volt pár szökése amikért kapott, a végén már félt hazajönni, még hozzám is, és most már én sem tudom eltűrni ahogy viselkedik. Most is jelenleg egy láncon a házában unatkozik, hiszen nagyon sok mindent nem lehet vele csinálni. Felmerült bennem, hogy esetleg én rontottam el benne valamit, viszont sokan azt a következtetést vonták le, hogy esetleg valami elme baja lehet. Már megfontoltuk a menhelyre adását, de félő, hogy nem vennék be a sok kóbor kutya mellett. A házba sajnos nem jöhet be, lévén hogy van egy allergiás családtag. Gondoltunk a villanypásztorra is, viszont viszonylag nagy a telek kerülete, így ez költséges és nem biztos hogy megéri, mert lehet már az sem lenne effektív. Szóval, hülye helyzet...

(16/F)



2017. máj. 16. 21:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsétlen kutya. Még a menhelyen is jobb dolga lenne mint nálatok. Vagy ajándékozd el, hozzáértő gazdához, számos facebook csoport van ahol megtudod hirdetni. Keress neki gazdát, hirdesd, és a bántásról szokjatok le. Gondolom téged is bántottak gyerekként azért van ez a frusztrációd?
2017. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Édes f @szom! Itt a bajok ezer sebből fakadnak, és a probléma gyökerei ti magatok vagytok. A leírásodból a napnál is világosabb, hogy abszolút nem értetek a kutyához, és semmit sem nyújtotok neki. Nekem úgy tűnik, hogy itt még az alapvető kötődés sem alakult ki ezzel a kutyával, és ez nem az ő problémája.

Az első másfél hónapot magányosan kellett töltenie? Ez hogyan értelmezendő? Másfél hónapig tök egyedül volt valahol, jó esetben max. annyi törődést kapott babakutyaként, hogy látott mikor enni adtatok neki, és ennyi? Mert akkor a poklot járattátok meg vele, és valószínű már ott elb aszódott minden. A többire amit írtál én már nem térek ki, egyik szörnyűséget olvastam a másik után.


Én nem vagyok az az ember, aki itt minden kérdésnél a kutyaiskolát/esetleg terápiás szakembert ajánl. De ha van eset, aminél azt mondanám erősen ajánlott, hát ez az.

Ha ez nem járható út, akkor szerintem próbáljatok neki szerető, gondoskodó, kutyához valamelyest értő gazdit találni valamelyik állatvédő szervezeten keresztül.

2017. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is: kutyát nem büntetünk egy órával előbbi tettéért. Mikor elszökött nem akkor kellett volna megverned amikor hazament, hanem amikor épp mászott volna át a kerítésen.


Másodszor: a kutyával foglalkozni kell. A láncos tartással alapvetően nincs probléma, ha mellette napi pár órát aktívan töltötök el. Menjetek sétálni, futni, biciklizni stb.

2017. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, javítanom kell magamat:


"Nekem úgy tűnik, hogy itt még az alapvető kötődés sem alakult ki ezzel a kutyával, és ez nem az ő *HIBÁJA."


2-es voltam.

2017. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Hülye helyzet?? Hülye helyzet????? Itt nem a h3lyzet a hülye, hanem ti!

Először is, ha felujitás volt, mi a francért kellett elhozni? Ja mert ingyen volt?? Ès mi az hogy a felujitás miatt nem tudtatok vele foglalkozni? Érdekes, nàlunk is volt anno hàzfelujitás, garàzsépítés, kb az egèsz hàz más lett, mègis ugyanugy foglalkoztunk a kutyàval meg a macskàkkal.


Jó hogy szökik szerencsétlen kutya! Mennyit foglalkoztok vele, mennyit sétàltatjátok? Gondolom semmit. Règen sem. Aztàn meg jött a bántás. Hàt gratulàlok. Kutya nevelèsről hallottatok màr?? És utàna làncon szerencsètlen egèsz nap... ès csodàlkozol hogy fèl tőletek ès szökni pröbal?? Hat ne csodàlkozzatok! Elcsesztètek a kutyàt! Igen! Ti!

Nem menhelyre kell adni szerencsètlent hanem nevelni, szeretni, tanìtani, FOGLALKOZNI VELE!! semmit nem èrtetek a kutyàkhoz. Inkàbb akkor keressetek neki egy szerető gazdàt aki NORMÀLISAN tartja, ès nem szenvedteti.

2017. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki egy olyan gazdát aki valamivel többet ért a kutyaneveléshez mint a nulla, mert a te esetedben ez áll fennt. Ti pedig soha többet ne vállaljatok kutyát vagy bármilyen állatot. Talán egy cserepes virággal elbírnátok de ezen felül kétlem, hogy bármi mással igen.
2017. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszokat, még ha egy két helyen lesúlytóak is, és sajnálom, hogyha néhány dologban nem voltam elég részletes, de mindenesetre, elfogadom és megfogadom a tanácsokat...
2017. máj. 16. 22:23
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Hol abban a logika, hogy akkor veritek, amikor éppen valami jót csinál, pl hazamegy? Persze vidéken más az élet, az asszonyt, gyereket is szokás ütlegelni, a kutya meg csak dísznek van az udvarba...
2017. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 lugoka ***** válasza:
100%
Hogy mi lenne jó mindkettőtöknek? Nem téged akarlak bántani, de nagyon gyorsan ajándékozzátok el egy kutyához értő gazdához. Hátha még tud rajta segíteni. Aztán mielőtt megint lenne kutyátok, előtte olvassál sokat a kutyanevelésről.
2017. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen állat! Ahelyett, hogy nevelted volna csak kínoztad és verted? Ennek mi értelme van? Normális törődéssel, mozgatással, fárasztással, neveléssel ilyen nem alakul ki! Egy megfelelően tartott kutya a nyitott kapun sem megy ki magától. Ezt az állapotot te idézted elő! Nem a kutya a rossz, te rontottad el őt! Azért szökik, mert nincs senki, aki normálisan foglalkozna vele! Itt már nem javaslom a kutyasulit, a viselkedés kijavítását, a jobb foglalkozást. Keress neki másik gazdát, ezzel teszed a legjobbat.


A kikötés állatkínzás. A szögesdróttal csak szenvedést eredményeztél. A büntetés az, amitől az adott viselkedés elmúlik. De te csak bántalmaztad szerencsétlent, persze, hogy fél hazamenni! Te alkalmatlan vagy kutyatartásra, ez a szegény állat meg sokkal jobb helyet, sorsot érdemelne. Többet ne tarts állatot, nem neked való!

2017. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!