Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Cserbenhagyom a másikat, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cserbenhagyom a másikat, vagy csak teljesen másképp gondolkodunk és jobb volna mindkettőnknek, ha szakítanánk? Bővebben lent (Előre is elnézést ha hosszúra sikerül. )

Figyelt kérdés

Amikor összejöttem a barátnőmmel, meggyőződéssel azt mondtam neki, hogy Látok fantáziát kettőnkben, tehetnénk egy próbát. Akkoriában az ő házassága rosszul működött, viszont nem volt kötöttsége egy közösen felvett hitelen kívül. Úgy tűnt a dolog, hogy mindketten szemezünk külföldi munkavállalással, és mindketten egyedül vagyunk a terveinkkel, így a vonzalmon kívül ez is összekötött minket. Egy munkahelyen dolgoztunk, de engem hamarosan leépítettek.

Úgy alakult hogy ezáltal én végül megszereztem a lehetőséget, hogy kamionsofőr legyek és éltem a lehetőségekkel. Amikor belejöttem feldobtam, hogy járjunk ketten kamionozni, ő utasként, így is fejenként több pénz esne le, mivel nem is valami pótolhatatlan beosztásban dolgozik, úgy együtt járhatnánk nem volna hiányérzet és tanulnánk a nyelvet a külföldi munkára.

Én ezt a lehetőséget a jövő megalapozására szántam.

Végül tipikus sofőr-barátnő kapcsolat lett. Heti fordulókkal jártam haza.

Természetesen a távkapcsolat nem működik hosszútávon, így elhidegültünk, viszont nekem lehetőségem van több pénzt keresni, időközben elég jól megtanultam a nyelvet és nem okozna gondot egyáltalán a külföldi munka. Egy szóval míg én sok megpróbáltatásból sokat is tanultam, ő addig gyakorlatilag mindenből kimaradt és azóta is úgy él mint azelőtt.

Hasznos és nehéz volt eddig az utam, viszont az otthoni környezetem annyit lát csak hogy több a pénzem, kocsikázok egész héten és senkiben fel sem merül, hogy nem jókedvemben csinálom.

Én eközben rengeteg lehetőséget fedezek fel mindenütt, apróságokat, amitől jobb (vidámabb,boldogabb) az ember élete. Emellett a megszerzett tudással vidáman tudnék egyszerű 8 órás munkát találni külföldön.

Hétvégén csak arra vágyom hogy emberek közt otthon lehessek, ne kelljen harcolni mindenért, lazíthassak. Ezt barátnőm úgy érzékeli, hogy helyette sörözni mennék, bár mindig utolér a bűntudat, és hogy nem akarok semmiben segíteni. (semmi égetően sürgős, vagy fontos).

Már inkább csak azért járok "haza" hogy elejét vegyem annak az állításnak, miszerint mindig egyedül hagyom.

Nincs elképzelése, milyen program kapcsolna ki mindkettőnket, helyette tőlem várja, hogy találjak ki valamit. Viszont ami engem igazán érdekelne, arra ha el is jön, nem hajlandó bekapcsolódni, kipróbálni, stb.

Úgy érzem én erre mennék, ő pedig leginkább semerre, úgyértem ha van is bármilyen érdeklődése, nem tesz érte, amit pedig én kínálni tudnék az nem érdekli, nem kapcsolódik be. Erre értem azt a kérdést, hogy cserbenhagyom, vagy jobb ha rákényszerítem, hogy ne tőlem várja a megoldást?

Én 27 vagyok, Ő 30 felett pár évvel, és aggódok, hogy most fiatal, lassan itt volna az ideje neki gyereket összehozni. Én pedig még ráérek, másrészt egyáltalán nem látom alakulni a dolgokat afelé, hogy stabil lenne a kettőnk kapcsolata, amire felelősen lehet utódokon gondolkozni.



2013. nov. 14. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha leülnétek és ezt így elmondanád neki és átbeszélnétek. De érzésem szerint a legokosabb a mielőbbi szakítás lenne. Téged nem kötne meg ő, ő pedig nem várna feleslegesen rád.
2013. nov. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Őszintén én már ott elakadtam, hogy nem veled kamionozni.

A távkapcsolat csak akkor kivitelezhető, ha már leéltetek együtt néhány évet. És van közös célotok, amiért megéri várni a másikra és egyedül lenni.

De ha jól veszem ki a szavaidból, itt nem volt hosszú együtt élés mielőtt te ezt a munkát elkezdted. És a cél is csak a TE célod volt, nem a TI célotok. Különben veled ment volna, vagy amíg te elvagy, ő nyelvsuliba járt volna.

2013. nov. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# hogy nem ment veled kamionozni

bocs

2013. nov. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ennek a kapcsolatnak már semmi értelme, én szakítanék a helyedben
2013. nov. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem ment veled kamionozni?


Ahogy itt olvasgatlak, tényleg máshogy gondolkoztok. Meg változik is az ember. Olyan 25-28 évesen még én is nagyon vágytam a társasági életre, hogy emberek közt legyek, most viszont, 34 évesen azt veszem észre magamon, hogy lassan nem hiányzik a nagy társaság, jobban szeretek a párommal kettesben lazítani, szórakozni, közös programokat csinálni.

Lehet, hogy a barátnőd már egy nyugisabb, megállapodottabb életet szeretne, te meg még úgy érzed, ezzel ráérsz.

Ez egyáltalán nem cserbenhagyás, csak másképp látjátok a világot.

Én nem mondom, hogy jobb lenne, ha szakítanátok, mert ezt ti érzitek. De a helyedben én elgondolkoznék rajta.

2013. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kíváncsi voltam hogy mások, távolról hogy látnak rá erre, mert aki a környezetemben van úgyis elfogult.

Felvetődött többekben hogy miért nem jött velem kamionozni, ez számomra is kérdés. Az eddigi tapasztalat szerint nem akkora buli ez, mint aminek látszik,de valamit valamiért, az alapvetés bejött, miszerint több a pénz. Abban egyetértettünk, hogy több pénz kellene. Én sosem nyúltam bele hitelbe, bár elgondolkoztam rajta, viszont az ő nevén azóta is fennáll a lakáshitel, ami tulajdonilag elég rendezetlen. Én mozdultam, ő nem, pedig neki fontosabb lenne. Tulajdonképpen nem értem az egészet. Nem akart közösen mozdulni valamerre, de önállóan sem keresi a megoldást. Egyszóval nem működik az, hogy közösen oldjuk meg, haladjunk. Megmaradt a dolog ott, hogy nekem ez a keresztem, neked meg más.

Ilyen alapon az utunk is másfelé visz.

2013. nov. 28. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!