Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az ember nem otthon ül,...

Ha az ember nem otthon ül, hanem dolgozni jár, akkor jól érezheti magát nála egy kis bischon kutyus?

Figyelt kérdés

Ha pl. reggel 7-től este 5-ig egyedül lenne otthon a kutyus, úgy lehet belőle boldog kutya?? Nem hiszem, hogy aki lakásban tart kutyát, azok közül senki nem dolgozik, de ezt mégis hogy lehetne jól megoldani? Vagy jó lenne, ha két kutya lenne, hogy legalább nem lennének egyedül napközben?


Ti hogy oldjátok meg?


2017. máj. 18. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

reggel 7től este 5ig az nagyon sok idő egy kutyusnak egyedül egy lakásban

azért cincálják szét a bútorokat mert ingerszegény környezetben vannak ha elmegy a gazdi


ha 2 kutya lenne, az más lenne

2017. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Két kutya is csak akkor megoldás, ha a domináns jól bírja a gazdi nélkül. Ha a domináns szétszedi a lakást, a másik is csak megtanulja tőle, hogy úgy kell:(


Mi a jó megoldás? Őszintén nem tudom, amíg lakásban laktam, nem tartottam kutyát. Az ismerőseim közül valaki azért van a családban, aki hamarabb hazaér, ha nem is az első számú gazdi. 7 és 5 között még a szobatisztaság sem lenne elvárható:(

2017. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem. 7-5-ig rendszeresen egyedül hagyni egy kutyát állatkínzás.
2017. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ezzel nem értek egyet, hogy állatkínzás lenne.

Viszont nincsen jó megoldás...

Persze én sem akarnám, hogy egyedül sínylődjön napközben, ugyanakkor nagyon jó helyen lenne nálunk egy kutya...

2017. máj. 18. 13:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanakkor nagyon jó helyen lenne nálunk a kutya"

Értem én, hogy nagyon vágysz egy kutyára, de lásd be, jelenleg nem tudod az alapvető igényeit kielégíteni. (Ez így kb. olyan, mintha azt mondanád, enni ugyan nem tudok adni neki, de sokat simogatom majd:S) Napi 10 órára magára hagyni egy kutyát az aktív napszakában, ez tényleg nem működik. (Attól, hogy mások esetleg rosszul döntenek, attól te még dönthetsz jól.)

2017. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Reggel másfél órás nagy séta, játék, utána 5-kor azonnal indulás sétálni egy nagyot. Úgy megoldható. Vagy plusz egy pisi körre hazaugrani ebédidőben nem megoldható?
2017. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
akkor majd csak nyugdíjas koromban tartsak kutyát? Vagy ha nyerek a lottón?
2017. máj. 18. 13:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja és nem, két kutya nem szórakoztatja egymást ugyanis nem az a dolguk. A kutya dolga otthon az hogy pihen.
2017. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
sajnos nem helyben dolgozom. :(
2017. máj. 18. 13:47
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Olyankor mikor reggel 6-este 8 egyedül van a kutya akkor oké, ne legyen. De reggel 7 délután 5 mi a probléma? Mindenki dolgozik, tanul, ennyit kibír a kutya. Éjszaka is alszik ennyit. Csak reggel nehéz lesz olyan korán kelni hogy alaposan le lehessen fárasztani. De megoldható.
2017. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!