Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között mennyire lenne nehéz nevelni egy dalmatát?

Figyelt kérdés

Teszem azt nyolc órás munkaidő, plusz napi másfél óra nem otthon töltött elfoglaltság (bevásárlás, utazás, szórakozás) és háztartás vezetése mellett, úgy hogy az ember egyedül él a párjával.

Panel lakás, napi minumum három séta:

- Reggel hétkor munka előtt 20 perc

- Délután 4-5 fele egy hosszabb, 1-1,5 órás séta

- Este 8-9 körül egy fél órás

Hétvégenként kutyaiskola, túrák, kirándulások, biciklizés, úszás (nyáron).


Tudom, hogy makacs és akaratos kutya, és a kérdésem az lenne, hogy mennyire, mondjuk egy németjuhászhoz viszonyítva? Ha megtaláltam azt, amivel motiválni tudom, könnyebb lesz? Kutyaiskola mellett mennyi az esélye, hogy elrontom? Ha elrontom agresszív lesz, vagy csak idegesítő?

Borzasztóan tetszik a kutya, de nem szeretnék elhamarkodott döntést hozni. Ha valakinek van még vele tapasztalata, szívesen elolvasnám!



2017. máj. 19. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán bevállalhatod ilyen körülmények mellett. Az én dobermannom is kibírja a 8 órát, de még többet is. A fajtáról nem tudok nyilatkozni, de kutyaiskola mellett szerintem nem fogod elrontani :)
2017. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Dalmatát nevelni mindig nehéz. Akkor is, ha egész nap vele vagy. Ez nem ezen múlik soha, hanem azon, hogy te milyen gazda vagy. Mekkora tapasztalatod, tudásod van ebben a témában, mennyire vagy következetes, mennyire van jó érzéked a kutyákhoz.

Ez nem egyenlet, hogy melyik kutya, melyik fajta a nehezebb vagy könnyebb. Aki ügyes a kutyázásban és a kellő tudása is meg van, az szó szerint minden kutyát tud jól nevelni. Aki pedig nem is tehetséges, nem is tanul, az mindet el fogja rontani. Csak valamelyiknél látványosabb, veszélyesebb lesz a rossz nevelés, valamelyiknél meg nem olyan feltűnő.

Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy te milyen típusú gazda vagy.

2017. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A dalmata nem könnyű eset! Szörnyen makacs, pofátlan, határokat folyamatosan tesztelő kutya. Ennek ellenére imádom! Ilyen feltételek mellett lehet tartani, de a reggeli 20 perc séta lehet hogy kevés lesz, és ha nincs normálisan lemozgatva, akkor rombolni fog (nem is kicsit). Nálunk ketten vannak, egy dalmata meg egy retriever. Szuper jól elvannak, reggel munka előtt elvisszük őket egy minimum 1 órás póráz nélküli sétára, majd munka után egy gyors pisi/kaki, és végül este pedig egy 1 órás póráz nélküli bandázást is beiktatunk. Ennyi mozgással, játékkal tökéletesen elvannak, nem rombolnak, kiegyensúlyozott mind a kettő. Nagyon válogasd meg honnan veszel dalmatát, ha úgy döntesz!
2017. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!