Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ilyen körülmények között...

Ti ilyen körülmények között bevállalnátok egy angol bulldogot?

Figyelt kérdés

Anya régi vágya egy angol bulldog, és panelban élünk, amiről azt olvastam ideális a kutyának. Szóval apa el fog tőlünk költözni, mert elváltak és ez anyát nagyon megviselte lelkileg, és a testvéreimmel azt találtuk ki, hogy megpróbáljuk feldobni egy kicsit az otthoni hangulatot:)

Szóval bátyám egyetemista, hugom általánosba, én pedig szakközépbe járok, anya pedig ápolónő, szóval nem vagyunk túl sokat itthon. Tudnánk vele foglalkozni amikor hazaértünk, reggelente mielőtt elmegyünk, viszont nem vagyunk teljesen biztosak bene, hogy ez elég lenne neki, mit gondoltok erről? Megérné megpróbálni, vagy rossz lenne egy angol bulldognak?



2015. nov. 22. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Osszátok be, h ki viszi el sétáltatni. Muazáj neki a friss levegő és a séta.
2015. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Le fog pontozni a sok szupergazdi, de mi is délután tudunk foglalkozni a kutyánkkal a meló miatt. Reggel 6-kor levisszük 20 percre, aztán délután 4-kor miután hazaérünk visszük a hosszú sétájára, este meg még egy rövidebbre. Tökéletesen elvan, hétvégén nagyokat túrázunk vele, de van, hogy nem is igényli, úgy kell kicibálni a lakásból.

Mielőtt megkapom, hogy minek vettem a nyakamba ha nem tudok vele törődni: biztosan jobb helye volt a menhelyen :)

Kérdező, ha tudjátok tartani a menetrendet 12-15 évig, akkor hajrá. Ja, meg ha van pénzetek egy fajtatiszta angol bulldogra (vagy türelmetek egy fajtamentőshöz), és nem egy szaporítót akartok támogatni :)

2015. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát nagyjából mi is így képzeltük el, és szerintem simán tudnánk tartani ezt:)

nagynénémék,ketten vannak 2 kutyára, és napi 3 sétájuk mindig megvan, már lassan 3 és fél éve, és nagyon szeretik csinálni:)

2015. nov. 22. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy mozgásigénye nincsen, főleg felnőtt korában, de napi 3 séta ekkor is muszáj neki. Reggel, délután egy rövidebb és este egy hosszabb. Ha ezt tudjátok biztosítani, akkor jó lenne neki.

Viszont amíg kölyök, addig sokkal gyakrabban le kell vinni őt, amíg tanulja a szobatisztaságot. Eleinte kb. 2 óránként! Ezért érdemes lenne a nyári szünet elejére tervezni a kutyát. Már most le kell foglalni, elő kell jegyeztetni a tenyésztőnél, hogy addigra legyen. Kezdj el érdeklődni.


Azt is érdemes tudnod, hogy mivel elég beteges fajta, csak nagyon jó hírű tenyészetből vegyetek. Elég drága fajta, simán lesz 250-300 ezer egy jó minőségű angol bulldog, erre készüljetek fel. De inkább a vételára legyen ennyi, minthogy utána egy állandóan betegeskedő, szenvedő kutyátok legyen, és az állatorvosra költsétek ennek többszörösét.


Tehát, ha nem probléma a magas ár, és jó helyről veszitek, akkor jó dolga lenne a bulldognak nálatok.

2015. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy én most nem a kutya felől közelítek a kérdéshez, de általában egy 3 gyereket egyedül nevelő anya ápolói fizetésből annak örül, ha a számlákat tudja fizetni és kerül kaja az asztalra hóvégén is. Persze nem akarok a zsebetekben turkálni, lehet hogy ti nem az átlagba tartoztok. Ha mégis, akkor inkább segíts anyukádnak több házimunkával, bármivel amivel leveszel némi gondot a válláról, ahelyett hogy egy többszázezer forintos kutyát vesztek, aminek az ellátása is nagyon költséges. Ha már kutya, és tényleg vállaljátok a tesóiddal, hogy nem anyukátokra marad az ő ellátása is, akkor válasszatok ki együtt egy menhelyen egy mindenkinek szimpatikus, nem túl energikus ebet.
2015. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, és egyet kell, hogy értsek az utolsóval, már csak azért is, mert az én édesanyám is ápolónő. Ő valószínűleg nem díjazna még egy éhes szájat a nyakába, de persze lehet, hogy ez nálatok máshogy van. Mindenesetre nem árt ezt is belekalkulálni :)
2015. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez igaz, amit előttem írtak ketten is. Kutyát (pláne ilyen drága, és később is költségigényes fajtát) csak úgy vegyetek, ha anyukád is szeretné és beleegyezik, és van annyi pénzetek, hogy akár egy százezres orvosi számlát is ki tudjatok fizetni szükség esetén.

Tehát semmiképpen ne legyen meglepetés!

2015. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!