Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bizok a kutyámba. Mit...

Nem bizok a kutyámba. Mit csináljak hogy megint megbizhasak benne?

Figyelt kérdés
A kutyám megölt egy pár nappal ezelött egy kutyát el akartam vinni a menhelyre ezek után. Végig gondoltam és ugy döntöttem hogy nem akarom elvesziteni és tönkre tenni azzal az életét hogy menhelyre kerül ugyhogy felkerestem egy kutyasulit ami 1 hét mulva kezdődik de azóta nem bizok benne félek hogy másoknak is neki támadhat ha megtette ezt egy kutyával. Félek hogy neki támad valakinek csak ugy a semiért ahogy a kutyával tette. Csak a kertbe van de még igyse bizok meg benne. Mit tegyek?

2017. máj. 19. 23:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Ja, és nem, nem igaz, hogy veréssel tanítják! A kutyaiskolában megtanulod, hogyan kell tanítani.


Kirohangálni magát egy olyan helyre kellene elvinned, minél gyakrabban, ahol nem járnak más kutyák, erdő széle, mező. Először is egy hosszú pórázon próbáld, 10-20 méteresen, erős nyakörvvel. Legyen nálad jutalomfalat. Néha hívd oda magadhoz kedvesen, vidáman. Ha odamegy, adj egy falatot, dicsérd meg röviden, de nem fogd meg, fordulj el tőle.

2017. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Szabadulj meg tőle mielőbb!
2017. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A kutyában nem bízol? Hisz ő pont olyan, amilyenre nevelted! Magadban nem kellene bíznod, hisz ezt te okoztad!


Nem szocializáltad más kutyákkal. Hagytad, hogy sétán húzzon és őrjöngjön. Nem nevelted, nincs kontrollod. Nem fárasztottad le sosem rendesen. Nem tanítottad meg, hogy első sorban rád figyeljen mindig, veled akarjon együttműködni. Mégis milyen legyen szerencsétlen ezek után? A kutyák, pláne a bull típusúak maguktól, ha elhanyagolják őket, nevelés és foglalkozás nélkül pont ilyenek lesznek! Közveszélyesek. És ezt kegyetlenül nehéz lesz neked kijavítani, ha egyáltalán lehet. Hisz nem értesz hozzá, nincs meg a tudásod, következetességed ehhez, félsz is a saját kutyád erejétől. És őt is sikeresen megtanítottad már arra, hogy téged semmibe kell vennie. Bár nem vagyok ennek a híve, de ilyenkor tudna segíteni a bentlakásos képzés.

2017. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Napi másfél óra rohangálás egy réten elég? Kan kutya.
2017. máj. 20. 13:02
 15/29 anonim ***** válasza:

Elég, ha mellette setaltatod is.

Ezzel a fizikai lefárasztást le is tudhatod.

És akkor még mindig ott van a szellemi lefárasztás.

Tanítgasd, adj neki feladatokat. A kutyasuli sokat fog segíteni ebben.

És végül, de nem utolsó sorban, ivartalanítsd! Hidd el, hogy jobb lesz tőle!

2017. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Miben segít az ivartalanitás?
2017. máj. 20. 16:24
 17/29 anonim ***** válasza:
32%

" Ő egy amsztaf azt mondják nagyon domináns kutya 11 honapós."

Na jó, nekem innentől hiteltelen a történet. Egy 11 hónapos kutya (emberi léptékben durván hatéves gyerek!) megölt egy másik kutyát?

2017. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Utolsó: a 11 hónapos kutya nem olyan, mint a 6 éves gyerek, hanem szinte felnőtt, ivarérett. Kb. mint a 16-17 éves gyerek, ha ennél a példánál maradunk.


Kérdező: az ivartalanítás abban segít, többek között, hogy mérsékli a harciassági kedvét, nem akar tüzelő szukák után elszökni, és nem lesz hererákja. Csak jót tehetsz ezzel neki, és magadnak is. Persze önmagában nem elég, megfelelő nevelés, képzés is kell mellé, de mindenképpen javasolt, pláne jelen esetben. Kan kutyánál kis műtét, és olcsóbb is, mint egy szukánál, hamar túllesz rajta.

2017. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
17 mi ebbe a hihetetlen? Azt hiszel amit akarsz.
2017. máj. 20. 23:10
 20/29 A kérdező kommentje:
18# műtét? Fájdalmas a kutyának? Menyi időt kell bent maradjon a kutya egy ilyen műtét után? Köszönöm válaszaidat.
2017. máj. 20. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!