Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bizok a kutyámba. Mit...

Nem bizok a kutyámba. Mit csináljak hogy megint megbizhasak benne?

Figyelt kérdés
A kutyám megölt egy pár nappal ezelött egy kutyát el akartam vinni a menhelyre ezek után. Végig gondoltam és ugy döntöttem hogy nem akarom elvesziteni és tönkre tenni azzal az életét hogy menhelyre kerül ugyhogy felkerestem egy kutyasulit ami 1 hét mulva kezdődik de azóta nem bizok benne félek hogy másoknak is neki támadhat ha megtette ezt egy kutyával. Félek hogy neki támad valakinek csak ugy a semiért ahogy a kutyával tette. Csak a kertbe van de még igyse bizok meg benne. Mit tegyek?

2017. máj. 19. 23:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

11 hónaposan lazán megteheti. Én nemrég hallottam első kézből egy hét (!) hónapos bullterrierről, akit elaltattak, mert életveszély volt a családra. Kollega látta, és tényleg durva volt, sintérbottal kellett lefogni, mert kisajátította magának a konyhát, és őrjöngött. Sajnos nem velünk kezdtek el dolgozni, úgyhogy nem tudom, mennyire volt jogos az altatás, de a lényeg, hogy egy 11 hónapos staff már simán lehet ilyen állapotban.


A bull típusúak lemozgatása meg speciális dolog, ki kell találni neki olyan elfoglaltságot, ahol vadászhat, téphet, ölhet, hogy ne a többi kutyán akarja ezeket kiélni. A minimum a rendszeres kimerítő labdázás a vadászösztön miatt, és a rongyhúzás a harcolás-harapás miatt, meg természetesen a következetes nevelés. Súlyt is húzhat egy jobb hámban, lógatót is lehet neki csinálni (gumikötélen fel a fára egy kötelet, olyan magasra, hogy csak a hátsó lába érjen le, azzal küzdhet meg őrjönghet - de csak felügyelettel, mert balesetveszélyes!), a lényeg, hogy nyúljon el utána, fáraszd le úgy, hogy mozdulni alig tudjon. Persze ezt fokozatosan kell csinálni, az elsődleges mindig az, hogy élvezze, amit csinál, tehát eleinte mindig akkor kell abbahagyni, amikor látod, hogy picit kezd már fáradni. Aztán ha már rájött, hogy ezekkel az elfoglaltságokkal kiélheti az ösztöneit, akkor lóghat ő húsz percet is a levegőben, vagy sétálhat fél órát úgy, hogy gumit húz, de nem ezzel indítunk.

Ha bármelyik technika érdekel részletesebben, szólj, megpróbálom kifejteni.

2017. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm.
2017. máj. 21. 00:21
 23/29 anonim ***** válasza:
Oké, neked elhiszem, akumi. Tehát elnézést, kérdező, amiért hiteltelennek neveztelek.
2017. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás rutinműtét. Elaltatják, tehát nem fájdalmas számára. Előre megbeszélt időpontra odaviszed a dokihoz, elaltatja, megműti, kb. 15 perc az egész. Utána 2 lehetőség van: vagy megvárod, és hazaviszed még altatva, vagy otthagyod a rendelőben, és majd akkor viszed haza, ha már magához tért (ha a dokidnál lehet ilyen, nálunk lehet). Az első napon bágyadt, hányhat, rosszul érzi magát, mindez az altatószertől van. Második napra ezt kialussza, és már túl is van rajta. Ha piszkálni akarja a sebet, nyalogatni, akkor kellhet rá egy gallér pár napig, hogy ne férjen hozzá.

Ennyi az egész.

2017. máj. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Mennyi idő még felkell. Mivel egy utcára van az állatorvos gyalog is mehetnék? Fog tudni jarni utána? 23# igen sajnos igaz. ☹
2017. máj. 21. 10:09
 26/29 anonim ***** válasza:

Akkor fog tudni járni utána, ha már teljesen magához tért az altatásból. Ha gyalog fogod hazavinni, akkor úgy beszéld meg a dokival, hogy délután műti, és otthagyod éjjelre nála, és másnap mész érte és viszed haza. Akkor már fog tudni sétálni.

A doki el fogja mondani, de azért leírom: műtét előtt 24 óráig nem ehet, kb. 6 órával előtte már nem is ihat (ha nagyon meleg van, 4 óra). De ezeket a doki is elmondja. Azért fontos ez, mert az altatástól hányhat, és nehogy megfulladjon.

2017. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Mennyi idő mig felkel az altatásból? Nem is tudtam hogy kan kutyáknak is csinálnak ilyet. Tenyleg nyugodtabb lessz a többi kutyával ivartalanítas után?
2017. máj. 21. 18:25
 28/29 anonim ***** válasza:

Néhány órahossza alatt magához tér.

Igen, nyugodtabb lesz, de attól még nevelni ugyanúgy kell.

Viszont arra számítanod kell, hogy ivartalanítás után nem rögtön fogod tapasztalni a változást. Mert akkor még mindig jelen vannak a hormonok a szervezetében.

Több hétbe vagy hónapba is beletelhet, mire teljesen kiürülnek belőle.

2017. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Az ivartalanitastol se varj csodat azert kerdezo. En is ajanlom,mert konnyebb egy olyan kutyával akit nem hajt meg pluszban ez, de onmagaban ez olyan lesz mint halottnak a csok. Ivartalanitas minel elobb igen, de utána nagyon kemenyen allj ra a nevelesere szocializalasaraml. Es termeszetesen addig is
2017. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!