Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a német/dán...

Mit kell tudni a német/dán dogról? Tapasztalatok a fajtával?

Figyelt kérdés

Mennyit szeret mozogni? Mennyire könnyen nevelhető, mennyire szófogadó? Mennyire él benne a vadászösztön? Mennyit eszik és mit? Mennyit kell vele orvoshoz járni, illetve milyen betegségei voltak? Mennyire ragaszkodó, védelmező? Mennyit és mit szeret játszani? Idegenekkel hogy viselkedik? Mennyire hullik a szőre?

Azoktól kérdem, akiknek volt vagy van ilyen kutyája! Előre is köszönöm, ha válaszolsz!



2017. máj. 21. 10:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg történeteket is mesélhetsz róla, ha van olyan emlékezetes dolog:)
2017. máj. 21. 10:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt dogom, de jó barátunknak volt. Nagyon békés, emberszerető volt, gyerekeket imádta. A gazdáját respektálta, de a felesége elől "elfoglalta" a fotelt, és noszogatásra sem ment arrébb.) Viszont ha a gazdája csak intett, azonnal teljesítette a kéréseket, parancsokat. Akiről most írok, kifejezetten "egygazdás" volt , nem tudom, alapból a dogok milyenek, de őt le se lehetett vakarni, mindenhova árnyékként követte a gazdiját. Az is igaz, hogy gazdája már nyugdíjas volt, de aktív életet élt, így szinte állandóan úton voltak. Ha kiment a garázsba, már ugrott a kocsiba, és nagyon nehezményezte, ha gazdi nem vitte néha magával, ilyenkor foglalta el a gazdi feleségének foteljét. "Bánatában" csak ott feküdt,amíg a gazdi haza nem ment.

Még arra emlékszem, hogy egy alkalommal kórházban volt a gazdája, és akkor napokig nem evett, nem lehetett elvinni sétálni, de mikor hazament , a kutya úgy örült....szívszorító volt. Sajnos, már az örök vadászmezőkön van.....a gazdája (akinek előtte több kutyája is volt) őutána nem vett több kutyát. (:

2017. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk 3 dogunk volt az elmúlt 25 évben. Mindhárom csajszi volt. Az első ( az igazi szerelem ) egy igazi díva volt, lakásban tartottuk ágyban aludt velünk. Imádott autózni, séta közben ha meglátott egy nyitott ajtós kocsit, zsupsz bevágta magát az anyósülésre :D gondolhatod hogy frászt kaptak tőle :) notórius tolvaj volt, aki kakaós csigákra specializálódott... imadtuk! 4 évesen gyomor csavarodása lett, de szerencsére időben orvoshoz vittem. Sírva vártam a végeredményt, szerencsére kaptunk újabb csodás 3.5 évet. Sajnos esőben nem volt hajlandó pisilni sem kimenni, keles volt nyafogni és kitámasztani :) a lufis gyerekeket nem igazán kedvelte, gondolom a lufi miatt :) ajánlom szívből ezt a csodálatos melegszívű impozáns fajtát! De!! Nagyon nagyon válogasd meg kitől veszed. Sajnos en utoljára belefutottam egy szapiba, torzskonyves de akkor is. A csoda dogomat mi Tatán vettük Szalay Imrétől. Nem tudom foglalkozik-e tenyésztéssel jelenleg. De az ő kutyái egészséges stabil idegrendszeru álomszep dogik:) mozgás igénye... imádott túrázni , csavarogni, de tilos futtatni. Premium tápot igényel, ezt is kalkuláld bele. Abszolút nem volt beteges, a gyomor csavarodast leszámítva nem volt gond, de kell a rendszeres állatorvosi kontroll. Szóval szerencsés aki egy nemet dog társa -nem gazdija, nekem ők mindig félig ember-félig kutya szerű csodás lények...viszont kutyasuli/ovi sem árt, mert egy kamasz dog azert át tud rendezni ezt -azt ha unatkozik :)
2017. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt kell tudni, hogy egy kisebb ló méretű, kb. 7 évig élő, gyomorcsavarodásra hajlamos fajta. Kár, hogy nem tiltják be ennek is a tenyésztését.
2017. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Téged kéne ivartalanítani, hogy ne tudjal szaporodni utolsó...
2017. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!