Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor érdemes kitagadni?...

Ilyenkor érdemes kitagadni? Mit csináljak, ha anyum nem veszi figyelembe?

Figyelt kérdés
Hívtam a kutyánkat, és nem jött. Odamentem hozzá, benyúltam a helyére, és megharapott, de komolyan, nem csak odakapott. (Még most is ha megnyomom a pontot, nem érzem a kezem...) Én ilyenkor kitagadnám a falkából, de anyum nem akarja... Ilyenkor mit csináljak, hogyan magyarázzam el neki?
2010. máj. 16. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
akkor és ott kellett volna cselekedni, most már mind1.. az én kutyámnak lekevertem volna egy pofont, aztán megtanulja ki a főnök. bár sosem csinálna ilyet mert jólnevelt :)
2010. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
ez pontosan így van ...jól meg kell verni és mélyen a szemébe kelll nézni...ha nem mer aszemedbe nézni akkor tudja h ki a főnök
2010. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nehogy bántsd a kutyát!!!


Jan Fennel: Kutyapszichológia


Ott nagyon jól le van írva a harapós kutya fejezetnél. Történt már máskor is ilyen? Nem lehet, hogy fáj vmije? Eddig mindig odament?

2010. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem, mindig ilyen, többször is megharapott, de ennyire komolyan még nem. :( meg is vertem érte, de nem adta fel. és az az érdekes, hogy a rottweiler kutyusom nem harap, teljesen normális... :S
2010. máj. 16. 21:38
 5/16 anonim ***** válasza:
4%

KITAGADNI A FALKÁBÓL???

Hol élsz te, farkasok között?

Mit értesz az alatt, hogy kitagadnád, hogy kidobod az utcára? Vagy hogy többé nem szólsz hozzá, és élelmezze magát, ahol tudja?


Milyen kutya egyátalán? Mekkora, ivaros-e, fiú, lány?

Iszonyú sok mindenért haraphatott meg. Lehet, rossz helyre nyúltál, és fájó pontját fogtad meg. Lehet, előzőleg verekedett a szomszéd kannal, és megsebesült. Lehet, csak megriadt a benyúló kezedtől, lehet, felébresztetted alvásból.


Bárhogy is volt, akkor kellett volna cselekedni.

Kikapni a kutyát a vackáról, megnézni, csak hisztis-e, vagy valami baja van, és ha nincs, akkor rendesen elverni.

Ha legközelebb odakap, tessék rendesen orrbavágni, hogy megtanulja, ki a főnök, és nem törni a fejedet mindenféle falkából kiközösítésen, mert az a kutya meg kell, hogy tanulja, meddig mehet el, de ezt neked kell megtanítani, nem duzzogni sértetten, mert abból úgysem ért a kutya.

2010. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem kaptam ki, csak megsimogattam a feje mögött, a tarkójánál. ivartalanított szuka, mix, kistestű, 10-12kg. a kitagadás azt jelenti, hogy nem szólunk hozzá... nem élek farkasok között, de ha picit töröd a buksid, akkor nem kell sok, hogy rájöjj, a kutyának farkas az őse, nekünk kell alkalmazkodni a kutyához, nem pedig fordítva... "a kutya nem ember!" egyébként panelban lakunk, a szomszéd kutyával jóban van, meg ma (de tegnap sem) nem is találkoztak...
2010. máj. 16. 21:46
 7/16 A kérdező kommentje:
ja, és nem aludt, meg amikor orrbaverem, vicsorog, csak akkor nyugszik, ha megrázom a grabancát...
2010. máj. 16. 21:48
 8/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:

A kutyád nem tudja hol a helye a rangsorban.

Javaslom én is a Fennel könyvet!

2010. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én is javaslom Jen Fennel könyvét - anyumnak... :S neki mondjátok!!! :(
2010. máj. 16. 22:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Mondd neki te. Pff...
2010. máj. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!