Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok választani két...

Nem tudok választani két kennel közül. Mit vehetnék figyelembe még? Ami segítheti a döntést.

Figyelt kérdés

Mindkét párosításnál a kanok a befutóim, tehát az apajelöltek (mivel alapvetően nagyon kanpárti vagyok a kutyákban). A szukák is kitűnőek.

Hiába hánytam vetettem a dolgokat, nem tudok egyszerűen dönteni.

Az egyik kennel tulajdonosa nagyon közel lakik hozzám, így ebben az a plusz, nagyon sokat tudnám látogatni a kölyköket. De viszont mindkét szülőnek ez az első alom, így nem tudhatom biztosra, hogy örökítenek. Meg-e lesz az a kölykökben, amibe például a papájuknál szerettem bele.

A másik viszont az ország túlsó fele hozzám viszonyítva, de a tenyésztő kölyökteszteket csináltat a kölykökkel, nagyon-nagyon odafigyel a korai szocializációra, a gazdihoz való felkészülésre. Itt már mindkét szülőnek voltak kölykei, így tudom mit hoznak, és nagyon bejövősek majdnem az összes.

Mindkét tenyésztő emberileg nagyon korrekt, tenyésztőként meg lelkiismeretesek és dolgoznak a kutyáikkal, kiállításra járnak, megadnak amit csak lehet. Körültekintőek és nagyon jófejek (ami nekem nagyon fontos, a későbbiekhez :)).

Aztán mivel ezen fontosabb részeken túl vagyok, már elkezdtem ilyenekbe gondolkodni, mint a testalkat, színezet. A hozzám közelebbinél van egy szinkombinációra esély, ami nekem nagy vágyam. Míg a másiknak a testfelépítés ami nagyon bejön.

Direkt nem fogok kennelneveket berakni meg fajtát, hogy ne legyen befolyásoló :). Annyi pásztorkutya,vagyis juhász.


2011. aug. 20. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A korai szocializáció és a tesztek nekem egy olyan pluszt jelentenének, ami minden mást felülírna!
2011. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Uh, de örülök, hogy én csak "hobbi" kutyatartó vagyok. Az én kutyám is tenyésztőtől van, de azért nem rágtam könyékig a kezem, mielőtt döntöttem:)

Megkérdezhetem, hogy van e valami konkrét célod a kutyával?

2011. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
attól függ mire kell a kutya, ha hobbyra vagy munkára akkor a kölyöktesztek fontosak lehetnek. Ha kiállításra vagy tenyésztésre akkor a jó testfelépítés megfelelő feno és genotipus a döntő. ( a jó kutyának pedig nincs színe szóval a szín nem döntő inkább felépítés, mozgás az ami fontos)
2011. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sportra, konkrétan frisbee-re, meg esetlegesen agilityre, de ezt csak hobbiszinten, a frisbee viszont komolyabban :).
2011. aug. 20. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne a távolság legyen a döntő a kutyaválasztásban, hiszen azt csak kétszer-háromszor kell megtenni. Én mindenképpen azt a kennelt választanám, amelyik kölyöktesztet végez, odafigyel a szocializációra. A teszt jó eséllyel megmondhatja, hogy melyik kölyök lesz alkalmas később sportra, kiállításra vagy családi kutyának.

Az úgy tényleg lutri, ha egyik kutyának sem volt még kölyke, így nem lehet tudni mit örökítenek, ez is a másik kennel felé billenti a mérleget.

2011. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most ugyanitt tartok ahol te 2 tenyésztővel beszéltem shetlandi juhászkutyáról van szó és nem tudok dönteni mind1-ik korrekt de akkor is :)
2011. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!