Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet a Yorki kiskuty...

Mikortól lehet a Yorki kiskutyákat kozmetikushoz vinni?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 hónapos yorki kiskutyànk, elszeretnènk vinni kutyakozmetikushoz, sokan mondtàk hogy nem lehet mèg, de azt is hogy lehet... Màr nagy a szőre, ès jön a nyàr.

2017. máj. 22. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Beszoktatásra már most is elviheted. Ott nem fog sok mindent csinálni a kozmetikus, csak fèsülgeti, csattogtatja előtte az ollót, max megfürdeti. Yorkit nem nyírunk 6 hónapos kora előtt!
2017. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség első,simán lehet nyírni!


Szoktatásra amúgy tényleg nem árt minél hamarabb és minél többször járni.


Sok kölyök jött hozzám,de kirívó eset a már 4 hónapos yorki volt aki durván össze volt állva. Persze 2 hónapja a gazdinál van a kutya,de a fésűt nem emelte meg rá,de fürdetni két hetente serényen. Így a kutya a bőrénél is vattásra össze állt,amit kibontani állatkínzás. Le kellett full rövidre nyírnom. Én nem kínoztam volna órákig azzal,hogy bontom,amit nem is tudtam volna,mert van egy szint amit nem lehet bontani.


Mellesleg a puha kölyök szőrt hamarabb ledobja ha nyírva van. Semmi baja nem lesz.


Üdv egy kutyakozmetikus

2017. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, nem tudom te milyen kozmetikus lehetsz, mert yorki szőrt (meg nagyon más szőrt sem) nem nyírunk 6 hónapos kora előtt, mert tönkrevágja a szőrminőséget.

üdv 1-es, szintén kutyakozmetikus

2017. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Oda írta, hogy a gazda nem fésülte 2 hónapja (!), emiatt úgy össze vattásodott, csomósodott, hogy kibontani sem lehetett, ezért kénytelen volt nagyon rövidre lenyírni.
2017. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!