Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatott az "állatorvos"...

Mit adhatott az "állatorvos" a kutyáknak altatáskor?

Figyelt kérdés

Kicsit megrázó lehet!

A szomszédban két kutyát elaltattak, mert az egyik daganatos volt, a másiknak meg el volt törve az állkapcsa. Egy-egy injekciót adott be, ahogy láttam a szívükbe, az egyik öklendezni kezdett, fél perc múlva összesett, a másik szörnyen nyűszített, összepisilte magát, majd szintén alig fél perc múlva összeesett. Mindkettő össze is kakilta magát, bár az ugye elvileg gyakran van így embereknél is, miután már meghalltak.

Olvastam, hogy rendes állatorvosok először elaltatják őket és csak utána adják be a halálos injekciót, de olvastam hasonló esetet, ahol azt írják valami légzésbénítót adtak be a kutyának.

Itt mi történhetett? Tényleg légzésbénítót kaphattak?

Bár nem is ismertem szinte ezeket a kutyákat, de eléggé megviselt, hisz végignéztem, ahogy szenvednek. Bár ahogy írtam, max fél perc alatt mindkettő meghalt, szóval sokat nem szenvedtek, de mennyire fájhatott nekik?


2017. máj. 23. 17:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nekem még nem altatták el kutyámat, de ha sor is kerülne rá, biztos, hogy keresnék egy normális állatorvost. Ez nem normális, az ilyen minek lesz állatorvos? Az ember azt gondolná, hogy az megy annak, aki szereti is az állatokat.
2017. máj. 23. 17:45
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A miénk két szurit kapott valóban. De ő már vacakul volt, napok óta nem evett, szóval pisi/kaki nem volt.
2017. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Normális állatorvos előbb elaltatja majd utána adja be a halálos injekciót.


Rögtön a szívbe eléggé undorító dolog,mert ugye nem rögtön pusztul el az állat. Valószínűleg a fájdalomba pisiltek és kakiltak be :(

2017. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szomszed oregasszony ilyen... 4! Kutyát altatott el az orvos csak azert mert felnott a kutya....abbol 1x.atkellett mennem segiteni az orvosnak, mert allitolag az oregasszony felt a sajat kutyajatol...

Akkor is a szivebe nyomott valamit, 1-et nyuszitett es vege volt. Szerintem sima levegot nyomott bele.

Akkor az orvos is megmondta az oregasszonynak hogy tobbet nem jon hozza, ha meglat nala kutyat feljelenti. En meg megmondtam az oregasszonynak hogy elverem ha megegy kutyat meglatok nala.

2017. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem már két kutyámat is altatták, először ment az altató injekció, utána a szívében a légzésbénító. Az utóbbit láthattad te is. De nem szokványos, hogy altató nélkül adják.
2017. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztrichnin-nitrátot... olyan 30-40 éve az volt a szabályos, de ma már nem megengedhető. Én simán feljelenteném az illető állatorvost állatkínzásért...
2017. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma már tilos ilyen módon elaltatni az állatot. Az orvosoknak pontosan le van írva a protokoll, hogyan kell a lehető leghumánusabban altatni.
2017. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt én látom, fel is jelentem az "állatorvost". Tilos így kivégezni állatot, ez kínzás.

Először valóban elaltatni kell, ez minden esetben 2 injekció: először az altató (mint műtéthez), utána a halálos injekció.

2017. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt a qrva ... !
2017. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez illegális volt a részéről és állatkínzás!


Mindenképp jelentsd be ezt az illetőt az állatorvosi kamaránál, hogy ne praktizálhasson tovább! Mert különben más kutyák is kínok kínja közt fognak meghalni miatta.


[link]

Keresd ki a ti megyéteket, és annak a kamarai képviselőjének kell bejelentést tenni:

[link]

2017. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!