Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha nagy az...

Mit csináljak, ha nagy az önbizalomhiányom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem érzem magam szépnek, sőt. És ha mondjuk buszon vagyok folyamatosan az jár a fejemben, hogy, jajj bár ne látna senki. Vagy ha mondjuk csak úgy nézelődök az utcán és mondjuk véletlen találkozik valakivel a tekintetem, azonnal elkapom a fejem. Egyáltalán nem is szeretek senki szemébe nézni, max. csak olyanéba akit régóta ismerek, mit mondjuk osztálytárs. Van egy osztálytársam is, volt amikor azt mondta, hogy csúnya vagyok, persze, én meg ott próbáltam ezen nem sírni, de mihelyt hazaértem kiszakadt belőlem. Azután párszor elmondta és sikerült egyre jobban nem figyelnem rá, nem érdekelt, gyakran hozzá is tettem, hogy jó, tudom, oké. Aztán gyakran mondta, utána hogy ugye tudom hogy csak viccelt, de ez nem vigasztalt annyira. Mit csinálnátok a helyemben. Eddig utcára se mertem járni, mióta van kutyám, azóta könnyebb, adott egy kis önbizalmat, nekem ő az egyetlen akiben megbízok, akit igazán szeretek, de ez már más téma.

Előre is köszi!


2012. jan. 30. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
ne törődj vele h csúnya vagy, az embereket meg az utcán végképp nem érdekli. Az osztálytársad aki sértegetett meg egy patkány az ő véleményére ne halgass, direkt csak azért mondta hogy bántson. nem dől össze a világ még attól valaki csúnya, akkor leszel boldog ha azokat az értékeket nézed magadba amik meg vannak neked, szóval azt nézd amid van és ne azt amid nincs.
2012. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azért egy képet igazán küldhetnél

18f

2012. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatodban ott a megoldás, én 23 éves fejjel láttam ezt csak be: ha van amit/akit szeretsz, akkor attól jól érzed magad. És amíg arra gondolsz, azzal vagy amit/akit szeretsz szintén jól érzed magad, boldog vagy. Tehát keresd mindenhol és mindenkiben azt amit szeretsz. És egyre boldogabb leszel :)


Biztos vagyok benne hogy ha mosolyogsz és derűs hangulatod, akkor te is gyönyörű vagy :)


És igen: ha sugárzik belőled a szeretet, akkor MINDENKI vonzódni fog hozzád! Nem kamu, tapasztalat. Mert a világ szeretéhes és mindenki csak kapni akarja. Ha te a kutyád és mások segítségével felerősíted magadban a szeretet, hogy tudj adni... Egyre több ember számára te leszel a legszebb...

2012. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Amúgy ettől függetlenül gyakran vagyok jókedvű, még akkor is megpróbálok mosolyogni, ha minden balul sül el. :)

2012. jan. 31. 06:21
 5/10 anonim ***** válasza:

ez olyan h*lyeség, hogy 'valakinek te vagy a legszebb'. ha valaki ronda (és most magamra gondolok kedves kérdező ugyanis a legtöbben eltúlozzák az ilyesmit, meg amúgy is nálam nem lehetsz csúnyább) akkor ronda. kész. nem lesz olyan akinek szép, max lesz valaki akit nem érdekel de az nem jelenti azt hogy külsőleg is vonzódni fog hozzá.

sajnos ez így van. ha van pénzed, akkor nyert ügyed van, plasztikai műtétek, stb. ha csóró vagy mint én, akkor nincs mit tenni. és az is h*lyeség hogy 'fogadd el magad'. de b*sszus, mégis hogy fogadjam el hogy nincs értelme az életemnek és hogy mindenki undorodik tőlem?


hopp, ez inkább egy személyes nyavalygás volt. de végül is témába illő.


a kérdés, mit csinálj? hát.. erre tényleg nem tudok válaszolni. én nem csinálok semmit, nem tudok csinálni semmit, mert sajnos vannak szerencsétlen és szerencsés emberek, tehát nem mindenki lehet szép. bár nem tudom miért nem.

2012. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt kell meglátni, hogy a szépség nem annyira lényeges... mármint oké, egy átlag szép ember harminc egynéhány éves koráig szép, de miután szül, stb, már nem annyira.

Persze aki előtte nagyon szép volt, az nyilván tovább marad az, de egy idő után (és általában az élet nagyobbik részében) a legtöbb ember csúnya. Aki annyit tud(ott) felmutatni, hogy szép, az fiatalon jól elvan, de utána egy senki lesz, elvesztve a szépségét nem találja majd a helyét a világban.

Az, aki ugyan nem szép, de okos vagy tehetséges, az meg nem veszt el semmit, és lehet boldog később is.

2012. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Én is agyaltam már ezen. Sőt, a legtöbbször mindig ebbe a pontba jutok el. Hm... Te amúgy hány éves vagy? Én azért nem merném állítani hogy csúnyább vagy nálam... :(
2012. jan. 31. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:
21 vagyok, fiú, és nem épp előnyös külsejű.
2012. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. És nagyon sajnálom, de ettől tudom, hogy nem lesz jobb... :(
2012. jan. 31. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, ha nagy az önbizalomhiányom?"


Akkor fejleszd. Mivel felismerted a problémád okát, útban vagy a megoldáshoz. Tedd mérlegre a gondolataidat, amelyik nem állja ki a racionalitás próbáját, azt el kell vetni. Kicsit többet gondolkodj és kevesebbet hagyatkozz a megérzéseidre, mert azok a te esetedben egy elállítódott mérleghez hasonlóan egyelőre nem megbízhatóak.


"Van egy osztálytársam is, volt amikor azt mondta, hogy csúnya vagyok"


Sajnos egy ilyen megjegyzés meglepően nagy hatást tehet. Azonban azt is látnod kell, hogy ez 1 db ember véleménye, amit bármi motiválhatott, pl. egyszerű rosszindulat. Nem észszerű, hogy ez alapján ítéled meg magad.


Összesen két konkrétumot írtál.


1) Azt, hogy valaki néhányszor azt mondta, hogy csúnya vagy - ami nem bizonyít semmit, egy vélemény.

2) Azt, hogy csúnyának érzed magad - ami meg csak egy érzés.


Egy véleményből és valami sejtésből áll az, ami miatt rosszul érzed magad. Mi lenne, ha megpróbálnál megszabadulni ezektől? Pszichológus is segíthet.


14:38


"ez olyan h*lyeség, hogy 'valakinek te vagy a legszebb'"


Nem hülyeség. Akit az ember szeret, azt egyszerűen más mércével méri, mint az idegeneket. Attól tartok, neked egyszerűen hiányzik az életedből ez a tapasztalat.


"ha valaki ronda akkor ronda. kész."


Fiatal nők, ha nem hanyagolják el a külsejüket, nem választanak rossz stílust és nem visszataszító a viselkedésük, csak akkor rondák, ha torzak, betegségeik vannak stb. (pl.: bőrbetegség, fejlődési rendellenesség)


Minden más esetben a megfelelő stílus, kozmetika alkalmazása és a megfelelő viselkedés együtt ki tud hozni egy elfogadható megjelenést. A "ronda nő" igen gyakran pszichológiai/életvezetési okokból ronda és nem fizikai okokból.

2012. febr. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!