Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Időjárás változástól megváltoz...

Időjárás változástól megváltozhat a kutya? Vagy gyomorrontás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kb 1 éves, tacskó keverék, menhelyi kutyánk van lakásban. Most ugye szinte mindenhol esik az eső, tegnap reggeltől egész késő délután is esett, ma szintén. Ezt megérzik a kutyák? Vagy esetleg megváltozhat a kedvük tőle?

Mert tegnap és ma nem igazén akart sétálni. Nem szereti az esőt. Minden fűszálnál megállt, néha nem is igazán szaglászott, csak bambán állt. Most adtunk neki száraz tápot, és nem eszi meg. Evett 1-2 falatot, de amúgy meg semmi. Tegnap és ma reggel még evett. Játszani játszik, csak nagyon hamar megunja, nem érdekli annyira, mint máskor. Az erkélyen sokszor szaglászik, főleg a virágoknál/növényeknél, szerintem a levelét akarja enni.

Vagy gyomorrontása lehet? Mert anyukám volt lent vele, és mondta, hogy 1x csinálta, hogy akart kakilni neki, de nem sikerült neki. (ma már kakilt 1x, és normális volt). Meg mintha valamit emésztene, mert korog a hasa. Ébernek éber, mászkálgat, szóval nem fekszik egész nap.

Ja, kihagytam, hogy napközben hányt is a fűbe. Valószínűleg füvet hányt, mert anyukám nem látott ott kajamaradékot/vért stb


Mi lehet a baj? Várjunk 1 napot? Mondtam anyukámnak, hogy legalább hívjuk fel az orvost, vagy a kutya tesójának a gazdáját (mert vele is volt ilyen), de azt mondta, hogy jaj csak elrontotta a gyomrát, ha holnap nem jön rendbe, majd akkor elvisszük...


Többször is volt már ilyen kisebb gyomorontása, hogy pl ette a füvet, de ilyen még nem, hogy kedvetlen, nem eszi meg a kajáját.

Most majd mindjárt lemegyek vele, és megnézem, mennyire eszi a füvet, és ha esetleg kakil, az milyen lesz.


Bocsi, lehet, hogy túlreagálom, csak kicsit aggódok.



2017. máj. 24. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya érzékeny a frontokra.

Lehet, hogy valami a gyomrával van, és az időjárás meg csak rásegít nála erre. :(

2017. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Levittem, szerintem csak téves riasztás volt. Legalábbis valamennyire megnyugodtam. Evett füvet, de kakilt, és utána már nem igen ette.

Kakája rendben volt, csak a végén egy kicsit jött egy ilyen sárgás valami, ami folyósabb volt.

Na mindegy, majd holnap meglátjuk. Kaját most sem eszi meg annyira, és picit még mindig korog a gyomra.

2017. máj. 24. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!