Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? Hogy enyhítsük a szenvedését?

Figyelt kérdés

Párom nagyszülei tipikus nagyszülők csak ezzel súlyos gond van. Egyszerűen nem értik meg hiába mondjuk el ezerszer hogy ne etessék agyon a kutyákat!! Most is nála volt a kutya akire vigyázunk mert a gazdija átvitte(aki párom anyja),erre összeetették párizsival,keksszel,mandarinnal,jutalomfalattal meg rántott hússal. Kutya már 4x hányt egész végig csak fekszik,olyan bágyadt szegénykém hogy elmondhatatlan,most is rosszul van de már nem hányik. Anyósom a gazdija,már felhívta állatorvost,de látatlanba nem tudott mit mondani! De állandóan ez van. Ha átmennek a kutyák,mivel itt laknak a nagyszülők 5 perce,egyik biztos hogy gyomorrontást kap,bár ilyen súlyos még nem volt!!

De hiába mondjuk el hogy ezzel csak rosszat tesznek,de a kutya éhes. Mondom én nekik hogy csak kunyerál,de nem értik meg!! Párom öccse is detto ez,meg anyósomék is folyamatosan azt hiszik a kutya éhes. Könyörgöm egy 7 kilós shih-tzuról van szó nem egy bernáthegyiről!!

Nagyon felidegesítenek,tiszta ideg vagyok párom öccse is benyögi,hogy adtok ma még a kutyának enni?? Mondjuk dehogy adunk,erre elkezdi szegéény Sunny éhezni fog. áá felhúznak komolyan.

Most hogy már MEGINT megtörtént a baj mivel enyhítsem a szenvedését? Holnap diétáztatjuk az biztos és ha reggel is ilyen bágyadt lesz és rosszul lesz akkor irány doki!!

De most komolyan hogy lehetnek ilyen értetlenek az emberek? Szeretem őket de nekem ez nagyon sok,és hiába mondjuk semmi,nem értik meg nekik van igazuk. Kutyám is nem egyszer volt már rosszul náluk,de csak kisebb hányás volt,de ez a kutya most kikészült teljesen!!



2012. nov. 20. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
ÓÓÓ ne aggódj nem vagy ezzel egyedül...Ha hazamegyünk párommal vidékre és ott marad az anyukájáéknál a kutya. ők is tele zabáltatják utána meg sírnak hogy állandóan fosik a kutya és nem értik meg! Engem is felbosszant hogy nem értik meg, nem éhes csak benne van hogy kéreget és persze hogy a finom falatokat akkor is megeszi a kutya ha már rég nem éhes. Múltkor is ez volt, sztereóba fosott meg hányt a kutyám. Én ilyenkor csak vizet adok neki és a puffadásgátló is hatott neki. Kitartást az értetlen családtagokhoz :D
2012. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne enged át a kutyát és nincs ilyen baj...
2012. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért, hová kéne vinnie ha épp olyan dolga van hogy el kell valakinél helyezni? Én sem szívesen válok meg a kutyámtól, de ha hazamegyek és segítek anyukámnak a munkában, nem tudjuk hová tenni, kénytelen vagyok átvinni párom anyukájáékhoz.
2012. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

persze inkább átviszem ahol leviszik sétálni,nem kell egésznap tartogatnia. Most már kicsit jobban volt előbb,megbontottunk egy gumicukrot akkor úgy feléledt most visszadőlt :/

Remélem ez az eset most rádöbbentette őket hogy mennyire komolyan kell venni ezt a dolgot! Csak az a baj a nagyszülők nem látták mennyire rosszul van:(

Meddig diétáztassam,elég holnap?

2012. nov. 20. 20:29
 5/8 Hovarju ***** válasza:
78%

Szerintem most csak diétával tudsz neki segíteni. Hagyj friss vizet előtte. A pihenés a legjobb orvosság erre.


Ha a rokonokhoz viszed a kutyát, vigyél vele jutalomfalatot. Ha már etetik,akkor legalább abból adjanak neki. (akkor legalább nem eszik össze-vissza mindent)

illetve nálam még az vált be, hogy megkértem a rokonokat, ha már adnak neki falatokat, legalább kérjenek érte cserébe valamit (egy pacsit, lefekvést, ülést stb.), igy viszonylag hamar ráuntak.


Vagy ha semmi nem segít. Ha legközelebb etetik a kutyát, kérd meg őket, hogy te tegyék, mert hazamész és csak akkor jössz legközelebb, ha megértik a miértet.


Vagy vedd fel videóra a kutya rosszullétét, és mutasd meg nekik mivel jár, ha össze-vissza etetik.

2012. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyetértek, szerintem is vigyél át te olyan jutalomfalatot amivel nem okoznak ennyi problémát, és kérd meg őket, hogy csak azt adják neki.
2012. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen ez jó ötlet,de az is baj hogy a kutyáink nagyon alsóbbrendűeknek tekintik a nagyszülőket. Teljesen csicskáztatják,ahogy felérnek rögtön mennek a hűtőhöz mert tudják hogy adnak nekik párizsit. Ilyenkor persze elolvadnak tőlük hogy jajj hogy várják,milyen aranyosak :/

De nekem ezzel nincs is bajom adjanak nekik párizsit. Azzal van a gondom hogy ha egész nap ott van valamelyik kutya vagy mindkettő akkor csinálják ezt hogy a kutya éhezik,pedig mondom nekik ilyenkor hogy ne majd estére rakjuk az etetésüket,ők nem emberek kibírják,de ilyenkor jön a kutyáknál a csicskáztatás üzemmód.

Egyik kutya akire vigyázunk annyira rafinált még sétába is ugráltatja őket. De ők ezzel nem azt látják hogy a kutya átveszi felettük az uralmat hanem hogy de édes -.-

Szerintem legközelebb ha egész napra elmegyünk inkább itthon hagyom őket,én nem bízok bennük ilyen téren hogy megállnak jutalomfalatba. Inkább tartogassák a pisit nem érdekel,de nem kell mégegy ilyen rosszullét egyik kutyánál se.

Ha meg átmennek pár órára akkor meg rakok el jutalomfalatot. Bár a nagypapa egyszer azt hitte az a száraz táp,aztán odaadta az egész zacskót a shih-tzunak,egész nap fosott a kutya..jaj el se tudjátok képzelni mennyi ilyen volt már. Hál isten annyira gyakran nem visszük át a kutyákat,tényleg csak ha sokat lennének egyedül vagy kutyázni akarnak,mert tényleg imádják a kutyákat ezért csinálják csak nem értenek hozzájuk.

Meg hát a nagyszülők ilyenek még gyerekekben is,mindenkit etetnének :))

Holnap veszek csirkemellet meg rizst azt adok csak akkor a kutyának. Köszönöm a válaszokat:)

2012. nov. 20. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyámék detto ... Nem értik meg, hogy a kutya nem unoka, és ha náluk van, mindig kap, amikor kunyerál, ahányszor ők esznek, annyiszor a kutya is... Ráadásul hízásra hajlamos fajta, de szerencsére a tényleges etetésnél ha kapott nap közben, nem igazán eszik már. Ilyenkor mi a reakció: hát nem ette a tápot, adtam neki egy kis sajtot ... Ilyenkor én is a hajamat tépem, de legalább olyanok vigyáznak rá, akik rajongásig szeretik és azért nem tölt ott olyan sok időt, hogy ennek hosszabb távon következményei legyenek .
2012. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!