Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya, segitség?!

Első kutya, segitség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok vasárnap hozzuk haza első kiskutyánkat. Nagycsaládba kerülne, panel lakásba. Nagyon szeretném jól nevelni, mire figyeljek? Sok mindennek utána olvastam, de személyes tapasztalatokra is kíváncsi lennék például ilyen témákban: szobatisztaság, ágyra mikor hogy mehet fel, sétáltatás, etetési rituálé, rágás, stb... előre is köszönöm! :)) kisfiú lesz, valószínűleg kis-közepes termetű. Tudnátok segíteni a névválasztásban? Elsőként a mázlira gondoltunk, mivel menhelyi kutyus. Jah és 2 hónapos. Aztán én Matt (mett, matthew) ra gondoltam, vagy Alex, Alec-rw, vagy Duke-ra. (Gyúk) Aaron (Éron), Toby.


Más javaslatokat is szívesen olvasok:) köszönöm!


2017. máj. 25. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

-Szobatisztaság: érdemes eleinte nagyon sűrűn levinni őt, ugyanis annál hamarabb lesz szobatiszta. Amikor kint végzi a dolgát, akkor nagyon megdicsérni őt. Ha a lakásban baleset történik, és éppen rajtakapod, akkor kicsit leszidhatod. De semmiképp se nyomkodd bele az orrát vagy ilyesmi. Ha már azt látod hogy áll a tócsa a padlón, kutya sehol, akkor már nem tudod őt felelősségre vonni érte. EZ nagyon fontos!

Érdemes ivartalanítani őt, hogy a lakásban se akarjon jelölgetni.

-Ágy: nektek kell eldöntenetek, hogy felmehet-e az ágyra vagy sem. De a következetesség elengedhetetlen. Ha hétfőn felmehet, akkor kedd, szerda, csüti, stb., minden nap mehessen fel. Ha tisztán, frissen fürödve felmehetett, akkor sárosan is fel akar majd. Ezért nagyon fontos, hogy döntsétek el már a legelején, hogy szabad-e vagy nem, mert később csak összezavarjátok avval, ha állandóan változik a házirend. Az én kutyám például nem tud sajnos feljönni az ágyra, pedig biztosan megengedném neki. A cica viszont jön minden este aludni. :)

-Sétáltatás: ha már megkapta minden oltását, akkor hosszabb sétákra is elvihetitek. Ha már teljesen szobatiszta lett, akkor napi 2-3-4 levitelt javaslok, ebből 1 legyen hosszabb, tartalmas séta, legalább 45 perc, vagy 1 óra.

-Etetés: amíg még kicsi kölyök, addig napi 4-5-ször érdemes etetni. Később, fél éves kora után már napi 2-3 etetés az optimális. Felnőtt korában pedig 1-szer vagy 2-szer adhatsz neki egy nap enni. Én 2 adagban adom az enyémnek a napi kajáját, mert így jobb az emésztésének. Az etetésre minden életkorban ugyanaz a szabály vonatkozik: leteszem elé az ételt, és 10 percet kap, hogy megegye. Azután elteszem a tálat, kajástól vagy üresen, nem érdekel. Következő étkezésnél adom csak vissza. Én a saját kutyámat középkategóriás száraz tápokkal etetem. Online szoktam rendelni nagy kiszerelésben, így elég gazdaságos az ára. Jó érték arányban tudsz ezáltal vásárolni. Az én kutyám mindig más tápot kap, általában Royal Canin, Eukanuba, Josera, Happy Dog Supreme, ezeket váltogatjuk. Legközelebb a Brit Care-t fogjuk kipróbálni, vagy talán a Brit Premiumot, mindkettőt nagyon dicsérik. Ha ezeknél drágábbakat is megengedhetsz magadnak, akkor Taste of the Wild, Acana, Orijen, Real Nature, ezek a legnépszerűbbek a kutyatartók között. Elég jó tápok, már a címke alapján is. :)

-Rágás: fogváltás miatt sokat fog rágni, játékból még azután is. Vegyetek neki rágható játékokat (de semmi apró, lenyelhető alkatrész), illetve ehető rágókát is (Pl. bőr). Későbbiekben is szükség lesz ilyesmikre, fogkő megelőzése érdekében.

-Név: az általad felsorolt nevek közül nekem a Toby és a Mázli tetszik a legjobban. Az én kedvenc neveim viszont ezek: Remi, Loki, Rudy, Félix, Néró, Bailey, Tino

Remélem tudtam segíteni, sok boldogságot kívánok a kutyushoz! :)

2017. máj. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
A Royal Canin, Eukanuba, Happy Dog gyenge minőségű táp elemzők szerint is. Inkább vegyél Josera / Brit Care / Real Nature tápot. Ha teheted, akkor Orijen / Acana / Taste of the Wilds.
2017. máj. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek nagyon szépen köszönöm az igényesen megfogalmazott tanácsokat, és hogy ilyen bőven kifejtette! Nagyon hasznos volt, remélem mindent a lehető legjobban fogok csinálni! Ment a zöld pacsi. Köszönöm!:))
2017. máj. 26. 16:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. Meghiusult a terv.
2017. máj. 27. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért? 😥
2017. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk, és a tulaj nem engedte meg. Pedig 4 éve vagyunk itt, tiszták, és soha nem barmoltunk szét semmit, nem úgy mint az előző lakók...hálásak lehetnének ezért és megbecsülhetnének. Mindig 5 nqppal előbb kérik a pénzt, és mi egy csettintésre ugrunk. Amikor ideköltöztünk, akkor qzt mondták: bármennyi kutyánk lehet, akár 4 is. Erre most elutasítanak... nemsokára le is lépünk innen... soha a büdös életbe nem kértünk tőlük semmit. Sem haladékot, sem pénzt felújítani azokat a dolgokat amiket az előző lakó tett tönkre... az a baj hogy még egyilyen kiskutya nem lesz mondjuk pár hónap múlva mikor végre eltudunk költözni...
2017. máj. 28. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!