Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálják sokan az uszkárt?

Miért utálják sokan az uszkárt?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy a nyomott orrú kutyák után Ő az egyik leg kritizáltabb fajta az átlag ember által...
2017. máj. 26. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik csak oroszlán és egyéb nevetséges frizurát lehet neki nyírni. Nem tudják, hogy az egyik legokosabb fajta, hipoallergén, hosszú életű, nem beteges, agility-re szuper, a nagy változat védelmezésre is alkalmas.
2017. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%
Illetve egyesek szerint b.z.s. Hát apunak - sportos, családos férfi, akinek egyik hobbija a harcművészet - van egy uszkárja. Azt szokta erre mondani, hogy neki ninca szüksége pittre vagy rotira, hogy megvédje magát, nyugodtan lehet olyan kutyája, amit ő véd meg. Büszke az aranyos, okos uszkárjára.
2017. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem senki sem "utálja", legfeljebb néhány elmebeteg. Az más kérdés, hogy nem tartják kedvencnek. Talán azért, mert külsőre nem egy "karakteres" kutya, és sokan tényleg még erre is rátesznek az idétlen "frizurával".
2017. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Mert nagyon mesterkélt. Gyakran csak a kiállításos bohóc nyírást ismerik, ami valóban mű és szánalmas...
2017. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon sajnálom ezt a fajtát, mert az egyenletesre nyírt szőrű ebecskék szerintem gyönyörűek a kis göndör bundájukkal, de csak ezeket a majom nyírásokat látja a legtöbb ember és pudlinak hívják őket miatta, meg kell jegyezzem visszataszítónak találom ezt a nyírást és a bundafestést is.

Egyébként valóban az egyik legokosabb fajta és remek házi kedvenc.

2017. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Mert a legtöbb embernek az uszkár szó hallatától is már rögtön egy oroszlánfazonra nyírt, gőgös kutya jut az eszébe - gondoljunk csak a rajz- és sima filmekre, ahol kb mindenhol valami hp-ként vannak jelen az uszkárok.


Ez kb ugyan az mint a dobermann, hogy az meg kb a sátán kutyája sokak szemében, mert a filmekben a mittomén milyen maffiavezér ezzel tépette le az emberkék arcát, stb.


Szóval ez sztereotípia. Amúgy szerintem imádnivalóak, és nagyon okos, hű társak. És manapság nagyon sokféle, normális frizurát lehet nekik csinálni. Nekem a karakül a kedvencem, de egy teddy bear fazon abszolút illik egy kanra.

2017. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a kiallitasi fazon meg a sportos is. Igazan aranyos kutyak es okosak is. Szerintem azert nem szeretik oket, mert a bunfordi feju kutyakat sokan aranyosabbnak tartjak az uszkarnak meg kis kecses buksija van.


En az uszkar es cavalier kozott gondolkodtam es azert lett cavalier mert a ferjemnek se tetszik az uszkar.

2017. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%
Igaz, én még "személyesen" nem talàlkoztam uszkárral, de a kinézete nagyon nem tetszik. Nem csak az oroszlános, a rendes egybenyírt szőr (nem tudom hogy nevezik) se tetszik. Az egész kutya kinézete nem tetszik. Se a fejformàja, se az àllàsa, semmi. Mert ha még nincs is agyonkozmetikàzva, akkor is egyfajta "úri modort", "felsőbbrendűséget" láttat a kutya, és én nem szeretem az ilyet. Sokkal jobban birom az utcai keverékeket, vagy a németjuhászt, huskyt.
2017. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Több ok miatt. 1. nem ismerik az uszkárokat, 2. A valóban jó uszkár ritka nagyon. 3. Elterjedt róluk, hogy anyuci kedvence szoba kutyák. 4. Valahol benne van az írigység is, mert egy jó uszkár drága, és rendkívül gazdás. Én uszkárosként ezt látom. De soha más fajta.
2017. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Miért kell lepontozni azért, mert elmondom a véleményem, ami most éppen az, hogy nekem nem tetszik az uszkàr? Ez még csak nem is olyan "adjunk tanácsot" kérdés. Egy személyes véleményt miért kell lepontozni?
2017. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!