Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ultrahangos ugatásgátlótól...

Az ultrahangos ugatásgátlótól szinte fel sem kell, depressziós, levert, nem eszik. Mit tegyek? :. (

Figyelt kérdés

Tény sokat ugatott a kutyánk és nem tudtunl vele mit csinálni már napi 20 kilómétereket futattuk, meg játszottunk vele,mégis ugatott, ő ilyen kutya.

A szomszédnál kisbaba született és vettek egy ilyen ultrahangos hülyeséget, a baj, hogy azóta a kutyám depressziós,nem eszik, nem játszik, csak fekszik.

Ha elmegyünk sétálni akkor semmi baja, de ez a vacak az egész udvart lefedi, sehova nem tud elbújni előle. Mit lehetne tenni? Már úgy lefogyott szegénykém :(

Nagyon hosszadalmas a hivatalos út?

A szomszéd nagy gúnyosan közölte, nem tehetünk semmit, hiszen az ő udvarán van ez a vacak. Segítsetek kérlek.



2017. máj. 29. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Felkerestetek már szakembert, aki segít megoldani a problémát? Mármint az ugatást, nem a szomszédot.

A hivatalos út meg annál hosszabb, minél később álltok neki.

2017. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

"Tény sokat ugatott a kutyánk és nem tudtunl vele mit csinálni"

&

"A szomszédnál kisbaba született és vettek egy ilyen ultrahangos hülyeséget,"

Érted, nem lemérgezte, feljelentett, vagy bármi drasztikus megoldás, hanem a saját területén zajong, pont mint ti a kutyával.

Talán, a megoldás, olyan helyre adni örökbe azt a kutyát, ahol képesek vele bánni, és mellékesen nem "és mi van, ha a gyerek pihenni akar? A kutya ugató dolog, viseljék el!" módon kezelik a problémát.

2017. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs problámája.

Nem 0-24 ben ugat, de kegugatja ha kutyát sétáltatnak, ha macskát, postást lát. Tehát mint kb az összes kutya. De őket minden zavar, a kakas, a libák stb. Városból költöztek ki, de nem veszik észre, hogy ez falu!

2017. máj. 29. 16:44
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Én megpróbálnám a jogi utat. De ti is nyugodtan játszatok jó hangosan a hozzájuk közeli részen, had élvezzék a hangerőt. Bár én biztos hogy már addig próbálkoztam volna ameddig egy kővel el nem találom azt a szart.
2017. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem látom hol van. Azt sem tudtam, hogy van ilyen amíg a fekvő, szomorkodó kutyámat látva nem mondta, nagy mosolyogva, hogy hatásos az a hülyeség.
2017. máj. 29. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Ja, ha csak ilyen normál mennyiségű ugatás zavarta őket, és nem lehet velük beszélni, akkor tárva nyitott ablakok, jó hangfal, és metál. Végülis az meg a te területed, azt csinálsz, amit akarsz. Ha zavarja, akkor meg lehet beszélni, hogy te nem hallgatsz zenét kétmillió decibellel, ő meg leveszi az ultrahangos riasztót, vagy csak addig kapcsolja be, amíg konkrétan alszik a gyerek.
2017. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem könnyedén támadható jogi úton. Ők igazából nem rendeltetésszerűen használják (ha nincs kutya,és még akkor sem folyamatosan "kéne") és a ti kutyátok issza meg a levét. Ha ti lassan mérgező gázt eregetnétek a kertetekből, akkor ők nem szólhatnának rá semmit, mert a ti telketeken van? Biztosan van valamilyen jogszabály arra, hogy nem lehet ezt így művelni. Konzultálni kell ügyvéddel, hogy mik a lehetőségek. A végén még szegény kutyus belepusztul. Lehet "háborút" indítani (6-18 óráig bömböltethettek bármit, fúrhattok, füvet nyírhattok), csak nem biztos, hogy az megoldja a dolgot. A végén lehet, hogy az ügyvéddel való fenyegetőzés is elég lesz.

Az meg megint egy eszement dolog, hogy falun csendet várnak el. Irány akkor egy tanya, ahol senki sincs a közelben.

2017. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Mindenesetre, azt látom, hogy azt senki sem veszi figyelembe, hogy a ultrahangos ugatásgátlónak nincs "folyamatos" üzemmódja, tehát az úgy működik, hogyha ugatást érzékel (eléggé hangosan és folyamatosan ahoz, hogy érzékelje, és felismerje hogy az ugatás) akkor ad ki egy a kutyák számára zavaró hangot. (az ultrahang jellege miatt 10-15 méteren hatásos maximum. Inkább kevesebb.)

Tehát, valójában egy erélyesebb "kussolsz!" jelzés - ha úgy tetszik, rászól a kutyára, ha a gazdája valami miatt ezt elmulasztja.

Tehát, összefoglalva: A kutya nem a hangtól depresszios, hanem attól hogy nem ugathat, illetve ugathat, csak hangosabban visszaugatnak. ("Tény sokat ugatott a kutyánk")

Tehát, csak ez alapján nézzétek ezt a "de hát a kutya ugat" vs kisbaba a szomszédban dolgot. Persze, értem én, hogy falú, és ott a lemérgezés a divat, de nehogy már a városból jöttek legyenek a hibásak, hogy szeretnének a porontyuknak legalább annyi nyugalmat, amennyi elérhető anélkül, hogy ártanának bármi állatnak.

Tehát, írom még egyszer: Rövid hatótáv, nagy hangerejű ugatás kell az aktiválásához, és minden esetben válaszreakcióként ad a kutyák számára zavar hangot. Nem folyamatosan téríti a hangot. (Nem is tehetné, mert a folyamatos ultrahang hiába nem hallja, az ember számára is zavaró - egy kisbabának meg főleg, mert ő még hallja is)

2017. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van a szomszédnak, a "csak ugatja a..." általában azt jelenti, hogy MINDENT megugat, mert ugye letiltani rola luxus, a környezet meg viselje el az állandoan ugato kutyát. Hát, nem.


Tessék megnevelni és tiltani az ugatásrol, ugyanis a szomszédotok okkal vette a gátlot.


A mi kutyánk is megugatja a postást, cigot, azaz napi 5-6x ugat max fél percig.

A szomszéd kutyája este kilenctöl kb reggel hatig folyamatosan, mx negyed orás kihagyással. Mindkettö kutty ugat, csak épp van a kettő között némi különbség.

2017. máj. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:
0%

Én is találkoztam olyan kisbabás családdal, akik Bp belvárosából költöztek egy nyugisabb helyre, amitől azt várták, hogy néma csend lesz, és mikor kiderült hogy nem, hisztizni kezdtek, hogy miért nem alkalmazkodik minden és mindenki az ő kisbabájukhoz. Amikor kisgyerekes barátok voltak nálam látogatóba, a 4 éves kislány (vasággyal együtt 20 kilo) a játék hevében átszaladt a szobán, feljöttek hogy ne dübörögjünk, mert az ő kicsijük éppen a délutáni alvását tölti...

Szerintem azóta elköltöztek az északi sarkra, csak ott tudok olyan csöndet elképzelni, amit ők elfogadható zajnak találnak.

Kérdező én a helyedben felvenném valahol máshol, ahogy a kutyám ugat, és végtelenítve lejátszanám nekik. Akkor azt hiszik, hogy nem hatásos a ketyeréjük, és leszerelik. Közben pedig megpróbálnám megértetni velük, hogy a világ nem fog a kedvükért lábujjhegyen élni. :-)

2017. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!