Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmentettem egy kutya életét!...

Megmentettem egy kutya életét! Szakszerűen jártam el?

Figyelt kérdés

Az utcán volt egy francia bulldog gazdája sikítozott,hogy segítsen vki!

A kutya oldalán mozdulatlanul feküdt, nyelve lógott hangosan lihegett,,tág pupillák ér nyert test,pulzus nagyon gyors!

Oda mentem,gyorsan a benzinkút mosdojábol uvegbe hozattam folyamatosan a vizet,azzal locsoltam a hasát talpait fülét es végül az egész kutyat,árnyékba vittem kicsi szellő is volt!

Hozattam szolo cukrot vízbe osszetörtük és cseppegtettem a szájába!

Fél óra és a kutya már nem kapkodta a vizet,1 óra múlva hasra fordult es emelte a fejet de szedelgett még!

Ekkor elkezdett hányni segítettem neki kicsit megemeltem a hátsó részét,utána spriccelt belőle a hasmenés,még egy óra múlva már felült és kb fél óra múlva lábra állt,gyengén ugyan de lábra állt!

Mondtam a gazdájának hogy most vegye fel és irány az orvos!

Sztetek az életét mentettem meg?

Jól csináltam amit csináltam?


2017. máj. 30. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Valószínűleg hőgutát kapott. Nyelve világos színű volt nem figyelted?
2017. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hőguta lehetett. Igen, megmentetted, legalábbis kapott egy esélyt, hogy túlélje.
2017. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Lehet,bár rögtön orvoshoz kellett fordulni. Órákig voltatok az utcán és próbálkoztatok,szerencsétek volt,de ha egy kutya rosszul van orvosi segítség azonnal!

Gazdát sem értem. Ha ilyen van a kutyámmal ölbe kapom és futok orvoshoz és nem segítségért kiabálok. Más ha egy 50 kg-os nagy kutyája lett volna amit egyedül nem bír felkapni, de egy francia bulldog kb 10 kg.

2017. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Ügyes vagy, jó hogy segítettél.

De én a dicsekedesen kívül mást nem látok ebben a kérdésben.

2017. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehet neki maradandó baja?

Csinálhattam volna valamit másképp?

2017. máj. 30. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hamarabb orvoshoz lehetett volna vinni, a kérdés alapján több, mint 2 órán keresztül az utcán fektettétek, ami kicsit hosszú. Nem tudom, ez mennyire lett volna megoldható, így nem kérem számon, csak érdekel.
2017. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk orvosok.


De másképp úgy segíthettél volna, az oké,hogy leöntitek a kutyust,hogy hűtsétek,bár lehet hogy nem hőguta volt hanem vmi más epilepsziás roham vagy ki tudja. Hasmenés hőgutánál nem igazán távozik a kutyából.


Ilyenkor a legfontosabb ha segíteni akarsz,hogy vagy felajánlod,hogy elviszed a gazdival a kutyust orvoshoz vagy hívsz neki egy taxit vagy bármi a lényeg,hogy a kutya gyorsan orvosi segítséget kapjon.


Míg órák alatt próbáltatok életet lehelni szegénybe rosszabb esetben meg is halhatott volna!


Nem biztos,hogy hőguta volt,bár elképzelhető,mert meleg van a nyomott orrúak meg nem bírják. De látatlanban bármi más baja is lehetett

2017. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nem vitte azonnal orvoshoz!

Én csak arra lettem fifyelmes hogy kiabál vki hogy segitseg!

Ott nem tűnt ilyen soknak,csak pörögtek az események!

2017. máj. 30. 16:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg te segítettél hívhatott volna dokit, hogy jöjjön oda és szólni a klinikának hogy sürgősségi eset van. Maradandó baja nem hinném hogy lesz.
2017. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ott állt és sírt,mikor mondtam hogy víz kell akkor ment hozott ha szóltam szőlő cukor kell akkor hozott!

Ennyi!

De így ahogy mondjátok ténxleg fura volt!

2017. máj. 30. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!