Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig kertben élő kutya,...

Törpilla57 kérdése:

Eddig kertben élő kutya, költözéskor hova vihető?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni. Az egyik ismerősöm(Pest környéki) családi házból költözik többemeletes lakóházba, ahol problémás lesz a kutyaugatás,-tartás. Nagyon sajnálja, hogy nem viheti magával oda, de nem tudja hova helyezhetné el. Ismerőshöz, rokonhoz nem tudja adni, ezért felhívott néhány menhelyet, amelyek nem veszik be a kutyust(Kb. 1 éves és egészséges). Mit lehet ilyenkor tenni?

#költözés #kutyaelhelyezés
2017. máj. 30. 16:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki az igazat írta le és levagyunk pontozva,mert nem azt hallja amit akar! :D
2017. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók! Eddig azt gondoltam, tapasztaltam, hogy itt ezen a Fórumon segítenek egymásnak az emberek. Én is - más témákban - átadom tapasztalataimat a kérdezőknek, és milyen érdekes éppen állattartás témában… és nem dorongolom le őket, nem emlegetem a gyerekeiket, hogy vajon velük hogyan bánnak. Mivel járatos vagyok ezen a honlapon, ezért ajánlottam fel az ismerősöknek, hogy megpróbálok ötletet, segítséget kérni, mert valóban nem(!) nekem van kutyám, mint azt már egyesek feltételezték…, de egyébként is, „ez nem oszt, nem szoroz”.

Szóval segítséget kértem, és nem kioktatást, sértő kifejezéseket vártunk, hogy ha így bánik valaki a kutyájával, akkor ’hogy bánhat a gyerekével, micsoda dolog kidobni az utcára a kutyust, „remélem a gyerekedet is lepasszolod majd, ha sír, vagy hangoskodik, vagy ha az agyadra megy a hóbortjaival, engedetlenségeivel.” stb.stb. válogatott beszólásokat.


Mire jó ez, emberek! Örülök, hogy vannak állatbarátok, de akkor se ugorjunk már rá a másikra. Muszáj sértegetni a másikat?! valóban? Hisz csak segítséget kért. Persze e sértegetéseket figyelmen kívül hagyva néhány hozzászólással egyetértek, és egyetértenek az ismerőseim is (akik szintén megdöbbenve olvassák a „segítő” szándékú hozzászólásokat). Valóban ők is nagyon nehezen élik meg, hogy muszáj megválni a szeretett kutyustól, de adódhat olyan élethelyzet, családi körülmény, változás, amely miatt kénytelen valaki ilyen dolgokon gondolkodni, és próbálja jól, és megnyugtató módon megoldani a helyzetet. Nyilván nem írtam le minden személyes körülményt, amely még inkább indokolja ezt a lépésüket,de ez nem is tartozik másra. A házeladás igénye, kényszere is jelentkezhet esetenként pár hónap, hét alatt.


Úgyhogy köszönöm a valóban(!) segítő szándékú hozzá-szólásokat. A többieket viszont arra kérem, gondolják át a fentieket és a továbbiakban ne minősítsenek olyan valakit, akit nem is ismernek, és nem ismerik a körülményeit sem, és ha segíteni nem tudnak, akkor inkább mellőzzék a hozzászólásaikat.

2017. máj. 31. 17:07
 13/15 anonim ***** válasza:

Bár én mindig udvarias vagyok (úgy érzem, most is az voltam), de ezt nehéz nyájas színben feltüntetni.

Mégis, mire számítottak? Mire számítottatok?

Kétféle állattartó van: aki "haszonállatként" tekint az állatra és aki "társállatként". A te ismerőseid (és a hozzászólásod alapján te is) egyértelműen az első csoportba tartoztok, amivel alapjáraton nincs is baj. De soha nem fogjátok tudni megmagyarázni a másik csoportba tartozóknak, hogy az, hogy egy költözés miatt "muszáj megválni a szeretett kutyustól" és azzal "próbálja jól, és megnyugtató módon megoldani a helyzetet", hogy "felhívott néhány menhelyet"! "Nem kidobni akarják" - pedig a leírásod minden betűje erről árulkodik! "nyakörv még soha nem volt rajta" - tehát nem sétáltatták, nem szocializálták, így feltételezem, csak kirakták a kertbe, és kipipálták, hogy ők milyen jó gazdik! - hát, nem azok, akármennyire is rosszul esik nekik és neked szembesülni ezzel!


Fogadják meg a tanácsokat, és NE menhelyben gondolkodjanak, hanem ők keressenek neki új családot (ha nagyon nincs más, ideiglenes befogadót, aki hajlandó addig szeretettel gondozni és hirdetni, amíg nem talál végleges otthont): menhelyek segíthetnek a hirdetésben, de hirdethetnek a környék állateledeles üzleteiben, a Facebookon, a Jófogáson (természetesen ingyen elvihetőként), ha fajtatiszta, akkor a fajtamentőkkel is fel kell venni a kapcsolatot! Ha gyorsan kell költözniük, akkor minél gyorsabban! Ez sok munka, de MUSZÁJ elvégezni!

2017. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13:18 és 18:04. Bizony, bizony. Sajnálom, hogy rengeteg kutya hasonló helyen, hasonló "családban" kénytelen leélni az életét.
2017. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pontosan miért is nem lehet elvinni emeletesbe? Mert ugat? Leszoktatjátok, kész.

Bepisil? Tacskó keverék kutyánk van, amikor befogadtuk a menhelyről, egy fél évet kertben élt. Most gyönyörűen hozzászokott a lakáshoz, nagyon ritkán pisilt be, akkor is inkább azért, mert már nem tudta tartani. Megszokta, hogy fűbe szokott, és pont ezért nem is szándékozott nagyon a szőnyegre odacsinálni egyszer se.

Felcipelés a felső emeletekre? Ha pici kutya, felkapod, és felsétálsz, ennyi, én is ezt csinálom nap mint nap. Meg amúgy is, már egy minimum 5 emeletes lakóházban is van lift.

Nem engedi a lakóház szabályzata? Gyűjtesz aláírásokat, hogy a szomszédotokat mennyire zavarná. Ha nagyon nem akarják, kerestek más lakást. Legalábbis, én ezt tenném.


És igen, kiakadunk, mert minden nap rengeteg kidobott/megkínzott kutyát lehet látni a neten, hála a szaporítóknak és azoknak, akik semmibe veszik egy állat életét.

2017. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!