Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákban veszélyes a kullancs?

Kutyákban veszélyes a kullancs?

Figyelt kérdés

Na az van, hogy hétvégén voltunk lagziban, és a nagyszulokkel lakunk, és azt mondták, hogy nem ittak semmit, csak hanytak. Én jártam velük sétálni a természetben, találtunk is bennük kullancsot, és kivettuk. Felhívtuk egyik ismerősünket, hogy veszélyes-i a kullancs az állatoknál. Múltkor azt mondta hogy nem, most pedig hogy igen. Most akkor mi? Még azt is mondta, hogy valamilyen betegséget elkaphat, besargul, és elpusztul. De még azt is mondta, hogy az emberre nagyon veszélyes és megijedtem. Mit gondoltok, veszélyes ez ilyen dolog, hogy a kutyák nem isznak ilyen melegben? És raszallhat valami az emberre? Nagyon félek, én ilyenkor elkapom a rohamot, hogy megijedek és rosszul maradok.


Mi a véleményetek? Köszönöm szépen a válaszokat.


2017. máj. 30. 22:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

Hú van itt baj rendesen, főleg a kérdező és néhány válaszadó fejében. Attól, hogy rád mászik a kullancs alapvetően nem fogsz megpusztulni, attól már inkább, hogy nagyon komoly gondok vannak a fejeddel.

Nézzük a kullancsot (egyszerűsítve):

1. Kullancs, egy vérszívó élősködő.

2. Ahogy szívja az állat vérét a benne lévő mindenféle kórokozó belejut a kullancs szervezétbe, ami benne volt abban az állatban amelyikből szívta a vért.

3. Ha a kullancsnak olyanja van (ez a kullancs fajától is függ) és átmegy egy másik állatra és ott folytatja kedvenc tevékenységét (értsd neki is szívja a vérét) akkor kerülhet bele a másik állatba az elsőből szívott kórokozó.

4. Van néhány kórokozó amelyik a kullancs segítségével állatról-emberre vagy emberről-állatra tud terjedni, és ott galibát okozni, ilyen pl. a Lyme kór. De ehhez az kell, hogy az ember vérét is elkezdje szívni a kullancs. Tehát ha csak mászik az emberen a kullancs (Vagy a kutyán) a korokozó nem tud belejuni, csak a vérszívás után-közben

5. Ezt a sorozatot érdemes végignézni (az első részt linkelem):


https://www.youtube.com/watch?v=a7XoGfclrl8

2017. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!