Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen korulmenyek kozott...

Ilyen korulmenyek kozott visszaadjam a kutyat neki? Sztori alant.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Parommal 1 hetre panzioztatjuk egyik ismerosom 3 eves nemetjuhasz kutyajat. A kutya olasz kennelbol van, osztrak tk-s fajtagyoztes minden amit akarsz.... Na. Mivel van egy 9 honapos kozepspiccunk ezert amikor hazahoztuk a kutyat, megfesultem, megfurdettuk...furdetes alatt 4 kullancsot szedtem ki belole. Es csak oszinten remelem, hogy nem lesz tobb benne. Egyebkent egy iszonyat jo kutya es nagyon joindulatu. Viszont kerdeztuk ismerosomet, o kozolte, h semmi nincs a kutyan kullancs ellen....sokat beszelgettunk errol parommal es hatha van itt valakinek otlete, hogy hogy tarthatnank ot meg..... Mert igy, hogy semmilyen vedelem nincs rajta, jatszani eleteben nem jatszott az latszik a viselkedesen, a ferfiaktol tart, stb....



2017. máj. 24. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy! Azért mert nincs kullancs elleni védelem a kutyán, még nem lehet elvenni a gazdájától. Ha verik, éheztetik, nem viszik orvos a láthatóan beteg kutyát, TALÁN intézkednek az állatvédők.
2017. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
De miért nem szólsz az ismidnek, hogy védje a kutyáját, különben nagyon beteg lehet? Miért nem magyarázod el neki milyen betegségeket terjesztenek a kullancsok, és hogy miért nem szocializálja a kutyáját?
2017. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Végezetül, te is vehetnél rá kullancsriasztót - nyakörvet, vagy spot-on-t - ha ennyire aggódsz érte!
2017. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mar vettem. Nem ezen volt a hangsuly. 26 eve foglalkozom nemetjuhaszokkal, nem kell ketszer mondani, hogy barmit vegyek neki....
2017. máj. 24. 16:56
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Aha. Akkor tisztában lehetnél vele, ennyi indok nem elég, hogy megkaparintsd a kutyát.
2017. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem szép dolog elszeretni valaki kutyáját.. ez majdnem olyan, mintha rád bíznám a gyerekemet, aki nincs beoltva bárányhimlő ellen és Te emiatt meg akarnád tartani... Arról nem is beszélve, hogyha az ismerősödnek nincs is érzelmi kötődése a kutyához, akkor is illene kifizetned azt a pár milliót, amibe a kutya már fájt neki. Vétel, gondozás, szállítás, átíratás, etetés, szűrések.. versenyeztetés, esetleg, ha alapított már rá kennelt, annak a költségei..
2017. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, írd már le kérek egy kicsit világosabban, hogy mi a kérdés, mert valószínűleg nem az lenne, hogy mivel kullancsos a kutya, nem akarod visszaadni. Jól értem, hogy nektek lett adva a kutya?
2017. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon úgy tűnik hogy gyönyörű értékes kutyáról van szó és fáj a szíved érte, ez csak valami indok hogy ilyen apróság miatt akarod "elkobozni" tőle a kutyáját. Gondolom oltva van, nincs rosszul tartva, etetik és gondoskodnak róla ha kutyapanzióba is telik adniuk. Tény hogy veszélyes kullancs ellen védtelenül hagyni a kutyát a betegségek miatt, de nem indok rá hogy te megkaphasd a kutyát.


Az már más tészta hogy hogyan viszonyul a gazdája hozzá, de ez nem jogosít fel arra hogy kiszemeld a kutyáját, én a helyében elég pipa lennék ha ezzel elém állnál.

2017. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, esetleg ajánl fel érte egy jelentős összeget hátha.
2017. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A kullancs nem megy át a ti kutyátokba, ha esetleg emiatt félsz. Illetve ha eleve normális, kedves kutya, akkor az elmaradt szocializáció sem fog sokat rontani talán. De persze ez a te döntésed, hogy nálatok így maradhat-e.


A kiakadásodat megértem. Így minek kutyát tartania az ismerősödéknek...

2017. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!