Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem segítség egy állatmenhe...

Ez nem segítség egy állatmenhelynek?

Figyelt kérdés

Három nagytestű kutyám van, akik elég sokat esznek.

A bátyám külföldön dolgozik, úgy egy hete hozott vagy 120 kg kutyatápot (több zsák), de az én kutyáim nem eszik meg. (nem ócska táp, olyan erős középkategóriásnak mondanám)

Egyszer volt ilyen gond, hogy nem ették az új tápot a kutyáim, de azt én vettem, jóval kisebb adag volt, szóval lassan elfogyott.

Ekkora mennyiséget meg nem erőltetnék rájuk, így írtam a helyi menhelynek kicsit több mint egy hete, hogy odaadnám nekik, de mivel nincs autóm nem tudom elvinni, így ha érte jönnének várom őket.

Megadtam az elérhetőségem, az üzenetet elolvasták, de válaszra se méltattak.

A menhely úgy 2 km-re van a házamtól, oda-vissza legyen 4.

Követem a facebook oldalukat, van autójuk is, folyamatosan "siránkoznak",hogy adó 1%-a, meg hogy telt ház van, meg hogy minden segítséget elfogadnak.

Kicsit megsértve érzem magam, segíteni akartam, de még csak egy "köszönjük,nem/nem tudunk érte menni" választ sem kaptam.

Csak a pénz jó a kutyáknak?

Nincs lejárva a táp, ezt külön megjegyeztem nekik, és még azt sem mondhatják,hogy ócska táp.


Az egyik ismerősöm lehet elviszi, de neki is gondja van az autójával, így ha valaki tudna Budapesten, és vonzáskörzetében olyan menhelyet akik örömmel fogadnák, és esetleg eltudnának érte jönni, azt megköszönném.


2017. jún. 1. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Sok rosszat hallok a menhelyekről, és elképzelni sem tudom, miért ilyen gyökerek :(
2017. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ne csodálkozz, nekem is csak rossz tapasztalatom van menhelyekkel. Bunkók, emberutálók. Azzal mentegetőznek, hogy a sok rossz miatt van amit tapasztaltak a munkájuk közben. Aha, csak emiatt ártatlan embereket bántanak.
2017. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Rengeteg helyen olvastam már én is hasonló esetekről, hogy ha nem konkrétan anyagi felajánlás történik akkor nem is foglalkoznak vele. A legszomorúbb pedig az, hogy ezzel a kutyákkal szúrnak ki.


[link] - Ők biztosan örömmel fogadnák és meg tudják oldani a kiszállást.

2017. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy pont azért mert jó minőségű. Rászoknak a kutyák, és utána nem eszik meg az olcsóbbat.

De azért egy választ írhattak volna, elég parasztok.



Amúgy azoknak a siránkozásoknak a fele nem valós.

Volt már olyan ismerősöm, aki próbált menhelyről kutyát örökbe fogadni, de elutasították. Gazdag emberről van szó, nagy háza van, semmiben nem szenvedett volna hiányt a kutya. A gond csak az volt, hogy kint akarta tartani. 2 labrador keverék lett volna ha jól emlékszek.


Saját sztorim is van velük: lefialt hozzánk a szomszéd macska és kihívtam őket, hogy vigyék el a kicsiket mert nem maradhatnak nálunk. ( 2 okból - a mi macskánk nem jön ki más állatokkal, nekem pedig műtéteim voltak, felkelni is nehezen tudtam. A szomszédnak nem adhattam oda a kicsiket, mert megölte volna őket)

Kijöttek, lefotózták őket, és megkértek hogy pár napig még maradjanak amíg találnak nekik helyet. Belementem, a pár napból örök maradás lett.

Közben olyan szöveggel rakták fel az oldalukra a kismacskákat, hogy "jajj segítsetek szegényeken. nagyon rossz helyen vannak. a gonosz gazdájuknak nem kívánatosak. ha nem fogadja be őket valaki akkor éhen halnak vagy eltüntetik őket..."

Elküldtem őket a fenébe, a kicsiknek pedig jófogáson találtam gazdát.


Bocs a hosszú kommentért.

2017. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Én nagyon jó véleménnyel vagyok a gyömrői Kutyamentsvár Állatmenhelyről, amit a Szomorú Szív Kft. üzemeltet.

0-24-ben megszállott állatmentők, nem csak kutyát, bármilyen állatot mentenek.

Én nekik adnám a helyedben.

Ha meggyőztelek, keress rájuk a neten.


https://www.youtube.com/watch?v=odtjtp0wbB0

2017. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én a budaörsi menhelyről jókat hallok, szerintem meg lehet próbalni. Vagy neten felrakni facebookon, aztán ha sokan megosztják, akkor biztosan jelentkezik valaki, de csak annak add, ha menhely vagy ilyesmi ír, nem magánszemély, aki magának akarná...

Egyébként én is ismerek nem fővárosi menhelyet, ahol simán altatnak, akár csak annyi miatt is, mert esetleg problémás, vagy öreg vagy kölyök (!!!)... ja és amit kapnak pénzt, azt a menhelyen belül a saját kényelmükre használják fel, új bútorok, stb, emellett nagyon nagy támogatásokat kapnak külföldről egy állandó támogatócsapattól, amit aztán egymás közt elosztanak, legyen az bármi, ami felhasználható.... egy volt ott dolgozó régi jó ismerősöm mesélt sokat :(

2017. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ó, én gyógyszerekkel jártam így, vissza se jeleztek. (Sajnos öreg kutyámat el kellett altatni és megmaradt pár drága, más kutyáknak még felhasználható gyógyszer, vitaminok.)


Tudom, nem épp a közelben vannak, de a Paksi menhely (asszem Váczikai cerberos alapítvány a hivatalos nevük...) nagyon csóró, rengeteg kutyával, hátha tudnának keríteni valakit, aki elhozza tőled ezt a sok tápot. Budapesten sajnos nem tudok senkit se jó szívvel ajánlani. :/

2017. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a fenébe ezt a menhelyet és írj másiknak.Biztosan lesz olyan, akik örömmel mennek a tápért és tényleg jó helyre kerül.

Igen, szomorú, hogy facebookon megy a sírás, hogy nincs ez, nincs az, kéne a segítség, de ha valaki ad,akkor le se szarják..

Pedig 120kg táp jó időre elég lenne..

Ha nem akarják a jobb minőségűhez szoktatni őket,akkor is lehetne keverni mással..

Egy pokrócot vagy tálat is el kéne fogadniuk, minden segítség jól jön, nem hogy 120 kg táp..

Szóval nem is értem.

Próbálj a városodban lévő többi menhelynek írni, telefonálni.

És én megírnám a facebook oldalukra is,hogy mi történt..Tudják a lelkes utalgatók, hogy pontosan mennyire van megszorulva az a menhely..

Sokszor tényleg érdekes a hozzállásuk, de szerencsére vannak jók is.

2017. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Budapesten az Ebremény Kutyavédő Egyesület örömmel venné az adományt. A Strázsa Kutyapanzióban vannak mentett kutyáik a Népligetben.

Másik szervezet, akit ajánlhatok, a Zöld Zebra...

2017. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bárkinek szívesen odaadom, csak annyi a szempont,hogy jöjjenek érte, mert nincs autóm.Nekem is mindig a bátyám hozza ide, vagy szállító cég, szóval teljesen esélytelen,hogy ennyi tápot elvigyek bárhová is.

2017. jún. 2. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!