Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabályok betartásával rosszab...

Szabályok betartásával rosszabb állapot?

Figyelt kérdés

Elhoztam egy kutyát (bull) gyepiről ideiglenesbe,de nincs kizárva, hogy marad. Tudtam, hogy problémás, és átrágtam minden létező papírformájú és netes dokumentumot. Beszéltem kutyakiképzővel (falun lakok). Mikor hozzám került, bizonytalan személyiségű volt,inkább kutyákra ment. Elkezdtem betartani így félév után a szabályokat, de tényleg mindent, nem csak 1-2 dolgot. Ha kicsit határozottabban szólok rá,akkor egész nap befordul agresszívbe, konkrétan bevédi a fekhelyét is. Az elmúlt 2 hétben 3x jártam kórházban kutyaharapással. Mielőtt elkezdtem a szabályokat betartani (ajtón én megyek ki először,parancsra ehet, játszani simogatni csak akkor, ha jól viselkedik, illetve én hivom, asztalról nem kap falatot, sétánál visszarántom, ha húz, ha pedig neki akar menni valaminek,lenyomom a grabancánál a földre,amíg meg nem nyugszik), teljesen normális volt, a kutyázáson kívül.

Mi lehet a baj? Ennek ellenére napi 4 órát mozgatom, futva, sétálva, szocializálva.

Csak most már ott járok, hogy lassan nincs egy jó nézése rám, még a fejét is elfordítja, ha a közelben vagyok, vagy támad. De soha nem bántottam testileg! A kiképző szerint várjak,mert megtörik, de nem tudom, hogy meddig kéne várnom. Német juhászokat szoktam bevállalni inkább, de nem adom fel, csak kéne egy kis útmutató, hogy mi lehet az elakadás gondja :D nem félek tőle, volt már kutya,amelyik csúnyább sérülést okozott, határozott fellépésem van, magabiztos vagyok (abban főleg, hogy egy 25 kilós kutya nem fog a házamban világuralomra törni).

Játéknál kicserélődik, de stressz helyzetben befordul, és a játékon kívül kb minden stresszes....


2017. jún. 1. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A bull makacs, talán az egyik legmakacsabb fajta. A német juhászt nem lehet hozzá mérni.
2017. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beszélj másik kiképzővel is, hátha. Szerintem jól csinálod, de több pozitív megerősítés kéne. Sétánál ne rántsd vissza hanem jutalmazd ha melletted megy. Sokat tanuljatok trükköket is! Pacsi, hempereg, ilyenek, ezek erősítik a kötődést. Nagyon sokat játszatok, labdázzatok, fribizzetek, bármi. Van egy nagyon jó játék:

Leülteted magaddal szembe, legyen köztetek kb egy alkarnyi. Tegyél le 3 virágcserepet eléd. Az egyikbe tegyél jutalmat. A kutyus üljön elötted fegyelmezetten, ne mozogjon el. Az egyik cserép alá tegyél valami messziről illatozó jutalmat, falatkát. Fogd a cserép tetejét! A kutyus megszaglássza, tudja hogy itt van a juti. Addig ne emeld fel a cserepet amíg a mancsával nem bök rá. Ekkor felemeled és engeded hogy elvegye a jutit. Megdícséred. Egy kis gyakorlás után már csak egy gyengét szabad a cseréore koppintania a mancsával és egyre kevésbé "szagos" dolgot tegyél alá. Jó agytorna. :)

2017. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

És az nem gyanús, hogy a szabályok a rosszak?


"ajtón én megyek ki először"

Ennek akkor van értelme, ha rendesen megtanítottad rá.


"asztalról nem kap falatot"

Holt mindegy, amennyiben le tudod állítani.


"visszarántom, ha húz"

[link]


"ha pedig neki akar menni valaminek,lenyomom a grabancánál a földre,amíg meg nem nyugszik"

[link]

+

[link]


Szóval te magad is stresszeled a kutyát azzal, hogy ahelyett, hogy megtanítod neki mi a helyes, általad elvárt viselkedésmód, ráncigálod, nyomkorászod, szadizod. Így stresszes lesz maga a séta is, a kutyákkal való találkozás meg pláne, mert mindig mindig mindig balhé lesz belőle, pedig ő a kutya eszével azt csinálja, amit tanult.

Ajánlom tanulmányozásra ezt a táblázatot: [link] A kutyád testbeszédének folyamatos figyelésével meg tudod állapítani, hol van az ingerküszöbe és az alatt tartva meg tudod neki tanítani, hogy mi az elvárás az adott szituációban. Kutyákra pl. tök jó a Look at That! game (Nézd meg!) játék, ami azt tanítja, hogy nyugodtan nézzen az ingert kiváltó dologra, maradjon nyugodt és nézzen rád (addig lehet ismételni, amíg a negatív inger semlegessé vagy pozitívvá nem változik).

A húzásmentes sétát meg ültetésből is lehet tanítani.


Érdemes lenne Leslie McDevitt Control Unleashed című könyvét elolvasnod.



(U.i.: Nem azt mondom, hogy sose csapd le a kutyát, edd meg reggelire stb. csak hagyd meg akkorra, ha szarik a fejedre. A te kutyád nem szarik a fejedre, neki rengeteg dolgot kell tanulnia.)

2017. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem vagy irányitó tipus, nem vagy elég határozott, és ezt érzi rajtad a kutya. nem szabályoktól fog a kutya tisztelni téged, hanem a kisugárzásodtól. Szerintem ne gondolkodj a végleges örökbefogadáson ezzel a kutyával kapcsolatban. Viszont keressetek fel egy kiképzőt, de rendeset, ne ilyen csillámos falkavezéres mókust!
2017. jún. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Valamit nagyon nem jól csinálsz! Szabály az is, hogy a kutya nem lehet agresszív ember felé. Ezt miért nem tartod be? Igazából ez lenne a legfontosabb. Ha ez nem megy, minden mást is kár csinálni. Így, hogy hagyod a kitámadásokat, csak egyre gyakrabban fogja ezt alkalmazni, hisz nyerhet benne. Pont így lehet kiképezni egy kutyát olyanra, hogy még a simogatásra is harapással reagáljon. Így első körben ezt kellene lerendezni!


Ez a fordulat egyébként normális. Magas agressziószintű kutya, eddig nem volt normálisan nevelve. Amíg nem volt köztetek konfliktus, vagyis nem akartál szabályokat behozni és tekintélyt szerezni, nem volt miért támadnia. De most, amikor próbálod őt irányítani és előjönnek a konfliktusok, a kutya nyilván ezt nem fogja egyből hagyni. Agresszióval reagál, hisz ez eddig is működött nála. Ezt le kell kezelni, erről azonnal le kell tiltani, hogy többet eszébe se jusson! Ha viszont hagyod, és a kutya nyer, ha az agresszióval elérheti azt, amit akar, akkor a szabályokat nem betartja, hanem kikerüli! Úgy, hogy neked megy. Akkor pont azt tanítod meg neki, hogy ha rászólsz, ha konfliktus helyzet lesz köztetek, támadjon rád, mert akkor békén hagyod. Vagyis csak rontasz a helyzeten!

Miért vállaltad be, ha nem értesz a problémás kutyák neveléséhez? Keress kutyakiképzőt! Ezt egyedül már nem fogod tudni megoldani. És ne add vissza a menhelynek így, hogy még jobban tönkre tetted a viselkedését! Először javítsd ki a hibákat!

2017. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem hagyom, hogy így viselkedjen :) a lefektetés pedig hasznos, mert kutyákkal eljutottunk oda, hogy ha első körben nekimenne, kap egy kis nyugtató fektetést, utána már értelmesebben viselkedik, sőt barátkozik. És ha velem agresszív, akkor is ezt csinálom, attól függetlenül, hogy mi történt. Azért hoztam el, mert aznapra volt kiírva altatásra, már elő volt készítve az injekciós tű... a kiképzőm segít egyébként mindenben, mivel nála is van jelenleg pár bull, ezért sem tudta ő bevállalni... bár annyi, hogy szerinte kekeckedik, mivel 1,5 éves és most van abban a korban, hogy feszegesse a határokat. Mondjuk ma pont normális volt a futiban, egy kutyával sem parádézott :D de attól még feszült eléggé, ezen akarnék változtatni, mint írtam.

Az is lehet, hogy pár hét alatt alábbhagy a viselkedése, csak most gondolja azt, hogy ő nem fogadja el a szabályaimat :D

2017. jún. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!