Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb bolhairtó?

Melyik a legjobb bolhairtó?

Figyelt kérdés
A kutyánk április 1-jén volt kutyakozmetikusnál, aki megnyírta, megfürdette. Aznap kapott bolhanyakörvet, pár hétre rá jelentkeztek nála a bolhák. Kapott másikat, bolhák maradtak. Ki mit javasol? Melyik a legjobb szer ellenük?

2017. jún. 2. 05:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is, milyen nyakörvet tettèl rá? Mert ha valami "4 hónapig jó, vízálló, 1500 ft" akkor ne csodàlkozz hogy bolhás lett. Legjobb bolhanyakörv(és kullancs) a Foresto és a Kiltix. Lehet Scalibort tettél rá? Mert az nem jó bolhák ellen, csak szúnyog és kullancs ellen.

Egyèbkènt hivatalosan manapság a Bravecto tabletta a legjobb, bolha-kullancsra.(Igaz, csak 3 hónapig véd,az ára mégis annyi mint a 6-7 hónapig védő Forestónak).

A spotonok is nagyon jók, főleg a Vectra, Advantix. A Frontline, Fipromax, Fypryst és tàrsaikat annyira nem ajànlom, mert ezek a legrégebbi szerek és a mai bolhàk, de főleg a kullancsok màr immunisak a hatóanyagra (fipronil). Az viszont előfordulhat, hogy a kutya allergiás a Vectràra, Advantixra, mert mindkettőben ugyanaz a hatóanyag van (permethrin).

Ha a kullancs elleni védekezés nem fontos,mert van rajta valami más szer is, az Advocate ill a Stronghold nagyon jó. Ők bolha-tetű-féreg-atka írtók.

Ja, és ha làttad hogy bolhás maradt, Neostomosannal kellett volna megfürdetni.

Egyèbkènt kutyàja vàlogatja, mindenkinél más vàlik be. De azt jó ha tudod, hogy 100%-os védelem egyiknél sincs.

(Ha érdekel, én a saját kutyàmon màjustól szeptemberig Scalibort (kullancs, szúnyog) plusz Advocate-t hasznàlok (bolhák miatt,és a féreghajtás is megvan), októbertól àprilisig pedig Forestot (bolha, kullancs), amit a vége felè kiegészítek Fipronillal (bolha, kullancs). De csak azért ilyen bonyolultan, mert az enyèm se bírja a Vectràt, Advantixot, így valahogy meg kell oldani a szúnyogok elleni védekezést is. )

2017. jún. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is a Bravecto tablettát ajánlom.

Nálunk a nyakörv, bolha sampon nem jött be. Ugyanúgy maradtak benne bolhák, a fekhelye tele volt mindig petékkel. A tabletta viszont hatásos volt, megérte az árát.

2017. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyakörv mellé mindig kell valami plusz, amivel védekeztel, spoton, vagy spray...ilyenek és nem egyszer kell, hanem rendszeresen, amikor az állatorvos javasolja vagy ami rá van írva
2017. jún. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
3-as, miért kellene nyakörv mellett rendszeresen spay vagy spoton? Ha nyakörv mellett havonta teszel a kutyàra spotont (ahogy kell!!), akkor fölösleges a nyakörv, nem gondolod?
2017. jún. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a Foresto vált be. 8 hónapig véd, és nem csak bolha, hanem kullancs ellen is. Kistestű kutyánk van (Cavalier King). Imád a Duna parton szaladgálni, játszani más kutyákkal, és soha nem volt gondunk egyikkel sem.
2017. jún. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gond a bolhanyakörvvel, nem kellett volna váltanom. Egyébként a Duoband nyakörvet szoktam neki venni és annál nem volt bolhák. Kullancsok inkább kora tavasszal voltak benne, azok már nem. Most a bolhákkal küzdünk.
2017. jún. 2. 08:03
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Azért a Bravecto tabletta közel sem olyan istenien jó szer, mint azt írjátok. Igen, véd a bolha, kullancs ellen, de közben méregezed a kutyád! Borzasztó veszélyes szer, egy idő után visszafordíthatatlanul károsítja a vesét meg a májat! Néhány országban, már betiltották. A facebook tele van járni nem tudó (egyszerűen folyton az oldalukra esnek) kutyás videókkal, amikben bizony a Bravectoról mesélnek. Linkelek is egy angol "híradós" műsort, amiben arról mesélnek, hogy a Bravecto megöli a kutyákat. És megszólalnak benne az elhunyt kutyák gazdái is, elég érdekes és elgondolkoztató: [link]

Pl ez a kutya is Bravectot kapott: [link]

Van egy csoport is Facebookon, linkelni nem tudom, de a neve:

Does Bravecto Kill Dogs?

33k tagja van, gondolom ez azért jelent valamit. Aki tud angolul, annak érdemes átböngészni. Sok gazdi írja le a tapasztalatát (csak rosszat) a Bravectoval. Egy történetet lefordítok.

(Nem vagyok profi angolos, de a lényeg azért átjön:


" Ő itt Mary Jane.Családunk számára csak "pici mama" . Elkellett altatni múlt héten. Ez volt a legnehezebb és legfájdalmasabb döntés, amit valaha megkellett hoznom. 14 éves volt, és egészséges, ameddig el nem kezdtük használni a Bravectot. Először nem vettem észre a tüneteit. Sokkal többet ivott, és balesetei voltak (bepisilt) és én úgy gondoltam, hogy ez azért van, mert idős. Aztén eltelt néhány hónap, és kezdte elveszíteni az egyensúlyát, rohamai voltak, hányt és hasmenése volt, vér volt a vizeletében... több dolog, amit tudok számolni. Elvettem tőle ezt a gyógyszert márciusban. 2 hónappal később meghalt. És én néztem a szegény kicsi testét ahogy leállt. Borzalmas volt. Még rosszabbá teszi ezt a dolgot, hogy a yorkim, Jordan, 12 éves volt, amikor elkezdte ugyanezeket a tüneteket produkálni, mindössze 10 hónappal később. Elvesztette a szőrét és bőrproblémák is jelentkeztek nála. Ő is Bravectot kapott, amikor meghalt.

#mondjnemetaBravectora "


Belőlem komolyan nem a rosszindulat beszél, nem kötekedni akarok, csak szeretném megelőzni a bajt.

2017. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Neostomosan.


Egy ampulla elég vagy 5 liter vízhez, kerül vagy 350 forintba, elég fürdetni, lehet spriccelőbe tölteni, a maradékkal felmosni a fekhelyet. Kérd állatorvosnál, állatpatikában!

2017. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!