Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet egyszerre...

Miért nem lehet egyszerre táppal és nyerssel etetni?

Figyelt kérdés
Tudtommal a nyersnek a felszívódàsi ideje 5-6 óra, a tápnak 15-16 óra. Akkor miért nem lehet azt megtenni hogy reggel 9-10 körül kap a kutya pl egy farhàtat vagy némi nyesedéket, este 5-kor meg tàpot?
2017. jún. 2. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Így lehet. Ki mondta, hogy nem ?
2017. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre táppal és nyerssel etetni. A zöldségnek meg a húsnak is más az emésztési ideje, és ez egyáltalán nem zavarja a BARF-os kutyákat. Mi is képesek vagyunk megenni egy háromfogásos ebédet levessel, sült hússal és gyümölccsel anélkül, hogy az emésztési időkön vakaróznánk. Majd kijön, amikor kész van, ennyi.

Aki szerint pedig mégiscsak fontos az emésztési idő, az végre elmagyarázhatná, hogy mi a probléma azzal, ha más ideig tartózkodik a kaja az emésztőrendszerben. Én nyitott vagyok, tényleg, de még senki nem tudta megindokolni :)

2017. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor mégis mi a fenéért írja ezen az oldalon mindig mindenki hogy vagy táppal etess vagy barf szerint (vagy főzz), de ne keverd ezeket??
2017. jún. 2. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is szeretném erre tudni a választ :)
2017. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Itt csak labi / golden lehet gyerek mellé. Szinte mindenkinek tenyésztőtől van kutyája és szuper prémium táppal eteti. Na persze xD
2017. jún. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt olvastam, hogy azon kívül, hogy más az emésztési idő, a kutyák gyomra másképp alkalmazkodik a nyershez és táphoz is, és ha egyszer ez, egyszer az van, akkor bélgyulladást kap, stb. De mondom,ezt csak olvastam. Én eddig kb 3x csináltam pár napos tápozást a nyersetetés mellett, elsőre az egyik kutyám 8 napig hányt és ment a hasa, és bár nem mutatott ki semmilyen mintavétel vírust, én még is azt hiszem,hogy valamit benyelt... a másik 2 alkalommal nem volt semmi, talán első nap egy kis hasmenés. Elsőre a legdrágább tápot vettem, másodikra jó gagyit (kb 10%hús volt benne), mert volt egy nagyobb kiadás, és 1 hétig kb pénz nélkül voltam (fizu előtt)..

Szerintem az a legegyszerűbb, ha elkezded így etetni, ahogyan leírtad, aztán ha netalán nem bírja a gyomra, akkor majd váltasz.

2017. jún. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Azért kívàncsi vagyok hol van most a sok "csak egyfélèvel etess" kommentelő.

2017. jún. 3. 07:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy nem az emésztési idővel van a gond hanem az táp és a nyers erősségével. A táphoz gyengébb sav is jó, míg a húshoz erősebb kell. Ha gyengét és erőset is adsz egyszerre akkor az egyiket nem emészti meg megfelelően és bélgyulladást kap. Én így tudom


(Nem tudom hogy hanyadik válaszoló volt de üzenem neki, hogy törzskönyves minőségi táppal etetett kutyám van, aki nem való gyerek mellé :) )

2017. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!