Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet több egyidős kölyök...

Lehet több egyidős kölyök kutyám is? Mármint mennyire lehet nehéz egyszerre nevelni őket?

Figyelt kérdés

2-3 kölyköt szeretnék. Nem feltétlen fajtatisztákra gondoltam, hanem inkább fajtajellegű keverékekre. Menhelyeken néznék szét és egy alomból való kutyákat választanék.

Német juhász/doberman keverékek érdekelnek elsősorban. Ha ilyeneket nem találok, akkor bármilyen nagytestű kölyök megteszi.


Csak azért kérdezem mert már hallottam olyat hogy érdemes 1-2 évnek eltelnie két kutya között, úgy könnyebb a nevelés. Ez igaz? De egyszerre is megoldható, nem? (Nem kezdő kutyás vagyok már.)



2017. febr. 12. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz egyszerre több kutyát nevelni/tanítani. De nem lehetetlen
2017. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
37%
Ha kölyök kutyákról van szó, szerintem össze lehet őket szoktatni kicsiként, főleg, ha egy alomból származnak, akkor már látták egymást. Viszont ugye elég játékosak, sok vesződés van velük kicsiként (nekünk négy kölyökkutyánk volt meg az anya kutya) Meg persze rengeteg figyelmet igényelnek :) De szerintem nyugodtan vágj bele.
2017. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Már 1el is sokat kell szenvedni ha több van akkor 0-24 es felügyeletet igényelnek meg sokkal több mindent fognak szétszedni. Meg buzdíthatják egymást rossz szokásokra szóval ha az egyiknek az a mániája hogy a szőnyegre pisil akkor nagy eséllyel a másik 2 is oda fog.
2017. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
K nehéz. Az én kutyáim közt egy hónap van. Kistestűek nem egyszerű velük. Hát meg nagytestuekkel. Nagyon kajlak és a te energiáid is elaprozodnak. Elég nehéz. Én nem bántam meg de nagytestuekkel nem probalkoznék.
2017. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen körülmények között szeretnéd tartani a kutyákat. pl ha kertes házban laksz és tavasszal jönnek a kutyusok, sokkal könnyebb lesz velük, mert napközben, mikor dolgozol kirakhatod őket az udvarra és ott kiélhetik magukat, nem piszkítanak a lakásba és nem szedik szét a kanapét.

Viszont szerintem max 2-t hozz el, mert az embernek mégis csak két keze van, három kutyát nagyon nehéz lenne egyszerre szocializálni, sétálni tanítani és ha 3 irányba futnak, az nagyon gáz :)

Van pár ismerősöm aki így csinálta 2-2 kutyával és nekik sikerült, szerintem neked is menni fog :)

2017. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mark630 válasza:
23%
egy golden meg egy németjuhász meg egy huskym van ... szerintem könnyű nincs velük baj (nagy baj)
2017. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mark630 de hozzád nem egyszerre kerültek a kiskutyák


az én kérdésem nem az volt, hogy lehet-e egyszerre ennyi kutyát tartani, hanem az, hogy lehet-e ennyi egyidős kölyköt rendesen megnevelni, ha mind egyszerre kerülnek hozzám


köszönöm a válaszokat egyébként

2017. febr. 12. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két kölyök nevelése nem kétszer annyi munka, mint egy kutya esetében, hanem még több! Eleve együtt vannak éjjel-nappal, egymáshoz fognak kötődni, egymást fogják figyelni, utánozni, nem téged. Két kölyökkel külön kell menni sétálni, külön kell őket tanítani, külön kell őket nevelni, legalább a kamaszkor végéig, hogy valóban téged kövessenek, és ne egymást. Két kölyök nevelését akkor érdemes bevállalni, ha kellő tapasztalatod van kutyák képzésében, ha tudod mit vállalsz és ha van elég időd, erőd. Valóban nem hiába szokták, szoktuk javasolni, hogy akkor jöjjön a második kutya, ha az első már megfelelően nevelt.
2017. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt hiszem, igazad van! Azért akkora tapasztalatom még nincs hogy ezt így be merjem vállalni. Lehet hogy sikerülne, de akkor inkább nem kockáztatok. Mert két neveletlen kutyával aztán nehéz életem lenne...

Úgyhogy akkor egyszerre csak 1 kölyök lesz. Mennyi idő múlva kerülhet hozzám a másik? Fél év, esetleg 1 év? Vagy ez mind csak azon múlik, hogy az első kutyát mennyi idős korára tudom jól megnevelni?

2017. febr. 13. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az elsővel már teljesen összecsiszolódtatok, rendben megnevelted, mindig kontrollálható, akkor érdemes a következő kutyát bevállalni. Ezt majd érzed.
2017. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!