Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy tacskó? A tacsinak...

Mopsz vagy tacskó? A tacsinak mennyi a mozgásigénye?

Figyelt kérdés
Benti tartással lenne, persze minden nap sétáltatnám. Hétvégente( ha az időnk engedi) valami mezőre elvinnénk magunkkal, hadd rohangáljon, de persze csak felügyelettel. :)
2017. jún. 5. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

A tacsko vadaszkutya.... Nagyon onallo mert a vadaszatban erre van szuksege ezen felul meg akaratos makacs es onfeju.... Nehez kutya ha nincsenek nekik szabalyok felallitva es nem kap eleg figyelmet nagyon hamar a fejedre nohet.

A mopsz rendkívül jó természetű, nyugodt és kiegyensúlyozott. Szereti a gyerekeket és sosem agresszív.

Nevelese azert is konnyu mert nem szereti ha a gazdaja haragszik ra igy alkalmazkodobb tipus.

Ha ebbol a kettobol lehet csak valasztani akkor a mopszot ajanlom!! :)

2017. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszonom!:))
2017. jún. 5. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó lakásba. Szüleimnek volt tacsija és imádott a lakásban takaró alatt ágyban feküdni mellettük. Még nyáron is be kellett takarni. Olyan volt lakásban, mint egy öleb. Mindig valaki mellett feküdt vagy valakinek az ölében. Imádnivaló volt ^^ Jó jelző kutya is. Ha valaki kicsit tovább állt a mi szintünkön társasházban, akkor éberen figyelt. Ha az ajtónk előtt megállt valaki, akkor ugatott. Egy patkányt is megölt a lakásban. Nem tudjuk hogy jutott be, de szerencsére a tacsi kiterítette. Végülis vadász kutya. Önfejű volt, de egyáltalán nem buta. A tacskó nagyon okos, de alkalmi süket. Lépcsőzetni nem szabad. Arra is figyelni kell, hogy ne hízzon el, mert imád enni. A miénk néha ki is szolgálta magát. Pl a kicsi telkünkön befeküdt a borsó ágyásba legelni. Volt, hogy egy újrépát kikapart a földből. 17 éves koráig élt. Ez nem ritka a tacsiknál. A miénket szüleim 13 éves korában fogadták be utcáról. Idős kutya volt. A macskákat kergette, de mindig ügyelt rá, nehogy utolérje őket xD Egyik megverte egyszer. Csak a szája volt nagy. Ezt más tacsinál is láttam. A gyerekkel vigyázni kellett. Engem kétszer megharapott és nem egyszer megmorgott. Bár őt idős korában fogadtuk be. Nem igazán szerette a gyerekek. Sok tacsit ismerek, amelyik nincs oda a kicsi gyerekekért és ez a fajta hajlamos odakapni nekik. Hiába nőtt fel gyerekkel valamelyik. Igenis vannak olyan fajták, amik kevésbé tolerálják a gyerekeket, ez nemcsak nevelés kérdése. A szobanövényeket sokszor kikaparta, a kertben pedig imádott gödröket ásni. Nem unalomból csinálta, hanem tényleg imád a tacskó ásni. Ő erre lett tenyésztve, hogy kiásson bizonyos állatokat a földből, akárcsak a terrierek.

A mopszot sokáig egy torzszülöttnek tartottam. Ritka rondának. Egyszer találkoztam eggyel élőben és megváltozott a véleményem. Most is van 3 mopsza egyik barátomnak. Nagyon aranyos, jó indulatú kutyák. Szinte bármit megengednek a gyerekeknek. Inkább arébb megy, mint harapjon. A bundája különösen tetszik. A meleget nehezen viseli és kiugorhat a szeme. De lehet vele kirándulni, pedig sokan nem néznék ki belőle. Én sem néztem ki évekig.

Nagyon imádom a tacsikat, igazi egyéniségek, aranyosak, okosak, de ha van kisgyerek vagy első kutya, akkor inkább a mopszot ajánlom.

2017. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mopszot kérlek ne. Kínzás neki a létezése. Ismerek egyet, szegénykém majd megfullad ebben melegben, folyamatosan kapkodja a levegőt, pedig egészséges (csak 2 éves). Akkor már inkább tacskó.
2017. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Csakis tacskó! Degenerált, nyomorék fajtákkal nem érdemes foglalkozni.
2017. jún. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cukicsillag2017 válasza:
60%
Kedves utolsó...nagyon értelmes hozzászólásod volt mondhatom. A mopsz nem degenerált kutya. A légzése valóban kicsit nehézkesebb a nagy melegben, de ez a rövidebb orrnyerge miatt van. Egyébként lakásban maximálisan jól tartható és kb. minden korosztályhoz való, mert alkalmazkodik a gazdája életviteléhez. Szóval szerintem mopsz.
2017. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!