Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
16 éves leszek és kutyát szeretnék és az én felelöségem lenne szoval kezdő kutyagazdiknak milyen kutyát ajánlanátok? Ilyen kistermetüre gondolok én például egy mopszot szeretnék de sokat kell velük törödni és félek hogy valamit elrontok és miattam betegszik meg

2017. jún. 5. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Először is: mit tudsz neki nyújtani? Mennyi napi foglalkozás, mennyi séta, kutyasuli, tanítás, szellemi fárasztás, mennyi időt tudsz ezekre szánni és melyiket tudod biztosítani neki? Kinti kutya lenne, esetleg benti vagy is-is? Ne küllemre válassz kutyát hanem jellemre, és ha ezeket tudjuk hogy mit tudsz biztosítani könnyebben tudunk útmutatást adni.
2017. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha már most úgy állsz hozzá, hogy "sokat kell törődni vele" és ez probléma, akkor ne legyen kutyád, ugyanis bármilyet választasz sokat kell vele foglalkozni...
2017. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebb leírásra van szükség, úgy tudunk segíteni.

- Mennyi pénz szánsz a vételárra?

- Lakásban tartanád? Kertben tartanád? Vagy is-is, szabadon ki-be járhatna?

- Mennyi időd van rá minimum 1 nap? Hogy tervezed kb. a napi séták idejét?

- Kutyaiskolát tervezel-e vele?

2017. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem menhelyi keveréket választasz, örülök hogy olyan sok pènzetek van, hogy szülinapodra egy 100.000-150.000 forintos kutyát kapsz.


Egyébkènt pont ez az a kor, amikor nem ajànlok kutyát. 2 èv múlva mész továbbtanulni (vagy dolgozni!), sokkal kevesebb időd lesz mint most. Plàne ha lelépsz koleszba. A kutya meg anyàdèk nyakàn marad.

2017. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

"Egyébkènt pont ez az a kor, amikor nem ajànlok kutyát. 2 èv múlva mész továbbtanulni (vagy dolgozni!), sokkal kevesebb időd lesz mint most. "

Ha az ide íróktól függne, akkor nem lenne senkinek kutyája ugyanis :

- ha gyerek vagy az a baj

- ha kamasz vagy, akkor mindjárt egyetem

- ha dolgozol, akkor az a baj

- ha gyereked van, akkor várd meg még nagy lesz

- ha idős vagy, akkor már minek


Más pénztárcájában turkálni pedig gusztustalan, tipikus magyar szokás.


Én 15 éves vagyok és nemsokára kapok 2. kutyát Karácsonyra előre. Akinek nem tetszik, az így járt.

2017. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

5-ös na làtod, te is tipikus ilyen eset vagy. Csak még kicsi, és nem làtod be.

Én pici gyerek koromban két kutyàval nőttem fel. Egy huskyval és egy német juhàsszal. Kb 7-8 éves koromban haltak meg. Évekig könyörögtem új kutyàért. 14 voltam amikor hoztunk egy új kutyàt. Igen. Direkt nem azt írom hogy "én kaptam új kutyàt". Mert ez nem igaz. A családé volt. Apa és anya majndnem ugyanannyit foglalkoztak vele mint én. Pedig eredetileg én akartam csak kutyàt (meg egy picit apa), anya ellenezte nagyon. Aztán mi történt? Na vajon mi??? 19 évesen elköltöztem otthonról suli miatt. És nem koleszba. Hanem a pàromhoz. Akihez amugy vihettem volna a kutyàt. Csakhogy. Anyàmék hallani sem akartak róla. Mivel az alatt az kb öt év alatt annyira megszerették a kutyàt hogy második gyereküknek tekintik. Szó sem lehetett arról hogy elvigyem magammal. Pedig ugye eredetileg "az enyém" lett volna. Persze majd meg szakadt a szívem hogy ott kell hagynom.

Most 23 éves vagyok, 1 éve van a pàrommal közös kutyànk. És most már úgy érzem: igen. Ez a legtökéletesebb, legfelelöségteljesebb kor rá.

Szerintem valakinek vagy akkor legyen kutyája mikor (kis)gyerek vagy felnőttként. Ennyi. Mert kamaszkorban a legrosszabb egy új kutya.

2017. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Pusztán kiváncsiságból megkérdezhetem hogy miért lettem 0-ra lepontozva? 4-es voltam.
2017. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit megvédve a kérdezőt. Attól hogy valaki gimis, miért gondolja mindenki, hogy egyetemre elhúz otthonról. Én pl debreeni vagyok már gimi első évében tudtam, hogy nem fogok elköltözni az egyetem alatt, sőt később sincs tervben. Akkor is 2 kutyánk volt, aztán tavaly nyáron vettem egy németjuhászt amellett, hogy tudtam, hogy szeptembertől egyetem (ráadásul nem ilyen "alibi szak) és közben okj-s tanfolyamot is végzek párhuzamosan. 2 suli mellett simán van időm lefárasztani, dolgoztatni. 2 kutyasuliba járni. Nemsokára befejezzük a haladó tanfolyaot és kezdünk versenyekre készülni.

Jönnek a hasznos tanácsok "mi lesz ha".

Ennyi erővel sose vegyél kutyát, mert mi lesz ha holnap elüt a kocsi/jön egy visszautasíthatatlan állas stb. Benne van a rizikó, de ha tudod, hogy otthon maradsz akkor legyen kutyád nyugodtan.

Bár kicsit aggasztó, hogy az alapján választasz kutyát, hogy "melyikkel nem kell sokat törődni". Minden kutyával sokat kell törődni, senki nem mondja, hogy könnyű, vannak buktatói, de ha elkötelezett vagy és kitartó, akkor nem számít.

2017. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
19 éves vagyok. 3 kutyám és mindegyiket remekül ellátom. Az egyetemet is csinálom mellettük és nemsokára jön az első almunk... Szerintem ez nem korfuggo
2017. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es tenyésztő vagy?? Mert ha nem akkor miért szaporítasz?
2017. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!